odstranitev dpf filtra

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
Mene pa zanima a če se ti majstr gor priklopi lahko vidi ali...
1) je vozilo čipirano...
2) je DPF "predelan"...

Sem kupil dizla iz druge(tretje) roke in gre bolje kot sem pričakoval...plus da mi je že ene parx pokadil (ne vedno) ko sem ga pohodil...

Ma pa 1.4 d4d znano da tudi tako puca DPF z malo dima...baje da se to reši z reprogramiranjem...

EDIT: preden kdo začne s šobami....je šel mesec dni nazaj BP čez tehničnega...
imaš 2x DA, greš v naslednji krog vprašanj
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Kamele0N

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
bingo!
lokalni mehanik ima "mojstra", ki dpf off naredi za 100eur,
stolče ven DPF adijo živjo

potem pa imamo v delavnici VAG tdi ki ne vleče, odklopiš LMM, N75 - ni napake v spominu napak, iskanje okvare npr elektromagnetnega ventila za vakuum praktično onemogočeno, saj motorni ECU stalno briše napako oz je ne ohranja v spominu, motorna lučka na števcu se ne prižge...
damo pregledat ECU, glej ga zlomka, zasilni program je nekdo boost z 0.5Bar dal kar na željeni tlak 1.5Bar (številke so primer), zasilnega delovanja za preprečitev hujše okvare na motorju praktično ni

ljudi, ki se dejansko spoznajo na mapiranje v SLO je na prste ene roke, za ostale, ki so včasih lotali playstation konzole in sedaj "tunajo" pa zmanjka ostalih prstov, kljub temu, da si bos...

Zanimivo je da vse veš na prste in enega ne poveš, ki to obvlada?

Kot sem se jaz pozanimal, pride okol 350 eur. Nisem pa od nobenga slišal neke izkušne, samo pametovanje.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
Zanimivo je da vse veš na prste in enega ne poveš, ki to obvlada?

Kot sem se jaz pozanimal, pride okol 350 eur. Nisem pa od nobenga slišal neke izkušne, samo pametovanje.
lej, s takim, ki napiše, da mu je Jurjevica pri Ribnici v mali Sloveniji predaleč, nimam kaj debatirat - so ti pa že nad mano napisali kaj in kako
pri teh storitvah se ne gleda na denar, ker lahko to na koncu drago stane
več pa ne bom komentiral, saj vidim, da precej veš, po večini iz "tako pravjo"
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
lej, s takim, ki napiše, da mu je Jurjevica pri Ribnici v mali Sloveniji predaleč, nimam kaj debatirat - so ti pa že nad mano napisali kaj in kako
pri teh storitvah se ne gleda na denar, ker lahko to na koncu drago stane
več pa ne bom komentiral, saj vidim, da precej veš, po večini iz "tako pravjo"

Ne napisal sem, da bi raje kje bližje če je možno. Morm le enga fehtat, da me nazaj pele in pol še enkrat tja. Lih sam se še nism nauču dveh naekrat peljat.
Upam, da razumeš.

večkonjev.si ima isto ceno samo da je v LJ.
Od nobenega pa tudi od ribnice pa nisem slišal ene pohvale.

ps

nikjer nisem omenjal denarja, le priporočljivo bližino.
bo zdaj šlo?
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
177
98
28
ljudi, ki se dejansko spoznajo na mapiranje v SLO je na prste ene roke, za ostale, ki so včasih lotali playstation konzole in sedaj "tunajo" pa zmanjka ostalih prstov, kljub temu, da si bos...

Imaš pa tu in tam kakšnega entuziasta, ki obvlada svoj avto in še kakšnega drugega z enakim motorjem. Ravno za JTDje obstaja en mojster, ki mu z lahkoto zaupaš odstranjevanje DPFja. Pa tudi marsikatero bedarijo lokalnih playstation mojstrov zna rešit... Aja, pa pocen je.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja, tudi zabasan dpf zjebe turbino, pa tudi cisto odstranjen. Kako to, da pri serijskih avtih brez dpf-ja vcasih ni prislo do prevrtenja turbine, ne vem, ker nisem nikoli raziskoval v tej smeri. Verjetno so imeli drugace reseno oz "blendo" kje drugje.
Sedaj je pac treba dati nek element v dpf, kateri doda upor. Potem pa moras se preprogramirati racunalnik.

Optiplex, koliko km imas do RSR-a?
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Ok še zdaj nisem dobu odgovora. Iz napisanega sem (upam, da prav) razbral da RSR sport dela kvalitetno.
Kaj pa mogoče SMD tuning.

Ima res kdo izkušnje, pozitivne. Lahko tudi poveste kje ne delati tega.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Če denar ni največja ovira potem si daj uredit prevoz (pa ga plačaj) in pusti avtomobil pri RSR in ne kompliciraj.

Sej sta pri cenah oba tam tam..... Zato sprašujem. Raje bi v Lj. Mi je spotoma. Samo če ni ok, bo rsr edina izbira. Če kdo mogoče ve?
Nobenmu kurcu se ne da dvakrat v Ribnico, po pravici povem.

Za isti dnar grem raje v LJ.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, potem pa klici unga v Lj in unga v RSR in ju vprasaj, kdo ti gratis cipira avto...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Sej sta pri cenah oba tam tam..... Zato sprašujem. Raje bi v Lj. Mi je spotoma. Samo če ni ok, bo rsr edina izbira. Če kdo mogoče ve?
Nobenmu kurcu se ne da dvakrat v Ribnico, po pravici povem.

Za isti dnar grem raje v LJ.

Glej jaz bi tudi raje šel po žemljice v market čez cesto pa ga žal nimam čez cesto in se moram peljati po njih. Pelji v Ribnico, sigurno je najbolj strokovna opcija in očitno si že sam sebi odgovoril da v LJ ni nobenega podobnega mojstra ampak ti še kr siliš siliš da bi ti nekdo nekoga svetoval in te nekam v LJ poslal.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Glej jaz bi tudi raje šel po žemljice v market čez cesto pa ga žal nimam čez cesto in se moram peljati po njih. Pelji v Ribnico, sigurno je najbolj strokovna opcija in očitno si že sam sebi odgovoril da v LJ ni nobenega podobnega mojstra ampak ti še kr siliš siliš da bi ti nekdo nekoga svetoval in te nekam v LJ poslal.

Nič sem se odločil za RSR
dejansko vejo zakaj se gre.

Hvala vsem za informacije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash