odpadno kuhinjsko olje

tommas

Pripravnik
11. avg 2007
242
0
16
razviti zahod
Ali kdo vozi na odpadno kuhinjsko olje? Kakšne predelave naredil...? Slišal sem, da nekaterih starejših mb ni potrebno nič predelati, kako je z novejšimi vozili?
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Golf 2 @ co. so menda zakon
grin1.gif


Verjetno pa je dobro prej odcediti drobtine
cool-1.gif




Sedaj pa zares-bolje staro olje v avto kot v odtok.Jaz staro motorno olje pustim,da se posede in ga nato vlijem v cisterno s kurilcem.Mislim,da se tam precej bolj ekolosko unici kot na nekaterih zbirnih mestih
 
Nazadnje urejeno:

tommas

Pripravnik
11. avg 2007
242
0
16
razviti zahod
Citat:
Uporabnik Robert pravi:
Golf 2 @ co. so menda zakon
grin1.gif

Verjetno pa je dobro prej odcediti drobtine
cool-1.gif

Jaz sem razmišljal da bi poizkusil v star traktor npr imt
cool-1.gif
kako bi se obneslo.

Odpadno motorno olje pa pravijo da se kar obnese namesto kurilca za ogrevanje samo nevem koliko to zamaši filtre pri peči.
 

mp_63

Pripravnik
30. jul 2007
480
0
16
Z duhom povsod...
Pri nas gre odpadno motorno olje (avtomobilsko ter od tovornih vozil) direktno med kurilno olje in v peč. Res pa je, da filtre čistim 2x letno, dizo pa le 1x. Vendar je načeloma itak dobro 1x letno servisirati/sčistiti gorilec.
Zadeva se obnese
wink-1.gif
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Citat:
Uporabnik tommas pravi:

Jaz sem razmišljal da bi poizkusil v star traktor npr imt
cool-1.gif
kako bi se obneslo.

Če je res star imt (ima še linijsko bosch pumpo), potem ne bo panike. Če pa je CAV-rotacijska, potem pa raje ne, te imajo že z nafto dost problemov.
Enako velja za avte, CAV in LUCAS, bejž stran z oljem.
Boscheva v turbodizlu z indirektnim vbrizgom pa zaenkrat (35k km) dela.
Pa saj je o tem dost napisanega tudi v slovenščini, najdi.si dela čudeže.
Tudi o filtriranju se najde kaj, še sam sem nekaj pisal o tem.
tongue-1.gif


Tole pa sem dobil na mail včeraj:
Citat:
Pozdrav!

V okviru zavoda Vrbov Log organiziramo posvetovanje o rabi obnovljivih virov energije v prometu in prvi slovenski zbor vozil, ki vozijo na rastlinska olja.

To vse in še več se bo dogajalo 21. septembra 2007 od 9.30 dalje v dvorani v parku v Krškem. Prisotnost so že potrdili minister Turk, Gunter Elsbett (pionir na področju predelav s 25 let izkušenj) in mnogi drugi zanimivi gosti.

Naša želja je, da s čim večjo prisotnostjo na posvetu in srečanju "vegetarijanskih" vozil, ministrom in vladi pokažemo, da sledimo zgledu iz tujine, kjer je vožnja na bio goriva že večletna praksa.

Zato Vas vabimo, da si čimprej rezervirate termin in potrdite prisotnost!

Vsako vozilo na pikniku dobi v rezervoar brezplačno olje!

Veselimo se srečanja z Vami in Vas prosimo, da o srečanju obvestite vse, ki vozijo na bio goriva!

Jernej Lubej - jernej@zeleni-avto.si
 

tommas

Pripravnik
11. avg 2007
242
0
16
razviti zahod

Citat:
Pozdrav!

V okviru zavoda Vrbov Log organiziramo posvetovanje o rabi obnovljivih virov energije v prometu in prvi slovenski zbor vozil, ki vozijo na rastlinska olja.

To vse in še več se bo dogajalo 21. septembra 2007 od 9.30 dalje v dvorani v parku v Krškem. Prisotnost so že potrdili minister Turk, Gunter Elsbett (pionir na področju predelav s 25 let izkušenj) in mnogi drugi zanimivi gosti.

Naša želja je, da s čim večjo prisotnostjo na posvetu in srečanju "vegetarijanskih" vozil, ministrom in vladi pokažemo, da sledimo zgledu iz tujine, kjer je vožnja na bio goriva že večletna praksa.

Zato Vas vabimo, da si čimprej rezervirate termin in potrdite prisotnost!

Vsako vozilo na pikniku dobi v rezervoar brezplačno olje!

Veselimo se srečanja z Vami in Vas prosimo, da o srečanju obvestite vse, ki vozijo na bio goriva!

Jernej Lubej - jernej@zeleni-avto.si

[/QUOTE]

koliko so pa te reči legalne? za izrabljeno kuhinjsko olje bi verjetno dobil kakšno kazen, če bi pa uporabljal neuporabljeno rastlinsko olje pa verjetno ne .....?
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Trošarine ni za gorivo, ki ga v državo pripelješ v serijsko vgrajenem rezervoarju. Pri jodlarjih je ok, če tankaš odpadnega, imajo pa tudi uradne pumpe z rastlinskim oljem.
Da moraš pri jodlarjih že skoraj prosit za račun za tudi bencin na privatnih tankštelah, je pa druga zgodba. :)
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
pri jodlarjih bolj tezko najdes raslinsko olje, je pa pogost biodizel kaj je cist nekaj drugega
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik gregor pravi:
V okviru zavoda Vrbov Log ...

hysterical-1.gif


Od čarovnice Bernardke boš pa res kaj pametnega izvedel.
hysterical-1.gif

Ne pričakujem, da bi od koga, ki je iz Nemčije naročil komplet sistem za predelavo avta, kaj pametnega zvedel.
Glede njihovega znanja, imam občutek, da ne vedo, kako je s trošarino in oljem pri nas. Drugače nebi v dodatnem tanku imeli olja, ampak v originalnem, in tudi nebi imeli jajc nalimat na net slike, kako tankajo olje v avto, v daljavi pa se vidi petrolova pumpa. :)
Spoznati predstavnika Elsbetta pa zveni bolj zanimivo.