Predelava rolet z ročnega na motorni (daljinski) pogon

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Plastične rolete bi želeli predelati z ročnega na motorni pogon. Rolete so starejšega letnika in so obešene na leseno osovino.
Kaj vse moramo nabaviti (kje), da bo predelava nemoteno potekala. Ali je možno samo daljinsko upravljanje, ker ne želimo nadometnih kanalov, "štemanja" za podometno napeljavo pa tudi ne sme biti. Elektrika za motor pa bo nadometno, vendar je zakrita z zavesami, tako da ni moteče.
Predvsem me zanima, kje nabaviti ves potreben material.
Na kaj je potrebno posebej paziti?
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Yazoo

Zelenc'
31. maj 2013
14
8
3
Jaz sem vzel Jarolift. Mislim da je to pravi link:
Dobiš vse: motor, daljinci, ure, os, obešala za ruleto, pritrdila in "lagre" za os. Samo nabereš skupaj in sestaviš ( os odžagaš na dolžino).
Predelal sem cca. 12 rulet vgrajenih pred 30 leti. Od tega je je cca. 5 let in razen enega preribanega kabla vse brez problema.
 
  • Všeč mi je
Reactions: steni

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Plastične rolete bi želeli predelati z ročnega na motorni pogon. Rolete so starejšega letnika in so obešene na leseno osovino.
Kaj vse moramo nabaviti (kje), da bo predelava nemoteno potekala. Ali je možno samo daljinsko upravljanje, ker ne želimo nadometnih kanalov, "štemanja" za podometno napeljavo pa tudi ne sme biti. Elektrika za motor pa bo nadometno, vendar je zakrita z zavesami, tako da ni moteče.
Predvsem me zanima, kje nabaviti ves potreben material.
Na kaj je potrebno posebej paziti?
moc motorja dolocis glede na povrsino in material rolete, potem 6koten profil, ki ga odrezes na zeljno sirino ...
 

JMR

Pripravnik
1. nov 2008
88
29
18
Slovenija
Pozdravljen "steni",

Bom ponovil odgovor, ki sem ga dal lani...


Poglej... in preveri.

Obstajajo tudi variante, kjer je baterija oziroma motorček z baterijo snemljiv in lahko zadevo polniš v polnilni postaji.

Prednosti?

-odpadejo vsa štemanja za električni kabel,
-priklopi elektrike odpadejo,
-predelava osi, menjava osi, menjava sider...odpade,


Pomankljivosti?

-omejitve moči, navora motorja,
-potrebno je redno polnjenje
-baterijo bo, v nekaj letih, potrebno zamenjati
-navijalec traku je večki kot obstoječi,
-star trak in navijalec bo potrebno zamenjati z novim,



LP JMR
 

Yazoo

Zelenc'
31. maj 2013
14
8
3
Super.
Sam sem med tem opazil da sem prvo pošiljko naročil leta 2013. Torej delajo že 10 let .
Nasvet- vsak motor veži na nekakšno stikalo da mu lahko vzameš elektriko ( vsakemu motorju posamezno!). Jaz sem vsak motor vezal preko varovalke ker mi je bilo ceneje kot stikalo. Zakaj? Motor lahko prijaviš na daljinec nekaj sekund po priklopu napetosti. Verjemi enkrat v letih se ti bo kakšen odjavil. In če ne boš imel možnosti restirati le tega, boš celo hišo prijavil na en daljinec.
Ko se nam je prvič to zgodilo sem razmontiral 10 škatel za rolete da sem na motorju vsakemu posamezni vzel napajanje.
Drugače dela super...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
kaj pa za motorne rolete brez predelave. Kaj svetujete da dam za kontrolo?
želja je enkrt met vse v home assistant. Kak so kaj sonoff wifi moduli?