motor za rolete

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.562
690
113
Želja je, da se obstoječim ročnim roletam dogradi motor.
Je že kdo delal DIY? Kateri motor izbrati?

Vidim, da jih je več vrst (tip končnega stikala, ipd).
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Videl boš, da ni tako enostavno, da dela, kar na ključ ........

Da pa ti malo pomagam : https://www.jalousiescout.de/Rolladenmotor

Sam sem, ko sem vse preučil, dal raje delati to, da mi izvedejo na ključ naši izvajalci, ne sam, ker je toliko enih ČE, za popametniti pa uporabiš Shelly module za rolete, če želiš pametne, pa, da jih oddaljeno upravljaš....
 

JMR

Pripravnik
1. nov 2008
91
29
18
Slovenija
Želja je, da se obstoječim ročnim roletam dogradi motor.
Je že kdo delal DIY? Kateri motor izbrati?

Vidim, da jih je več vrst (tip končnega stikala, ipd)

Že dolgo nisem v tem, toda...

Uporabno je tudi kaj takšnega (če imaš manj izkušenj z vstavljanjem motornega pogona v os rolete).

Napisano je, da je pogon za "žaluzije", vendar mislim, je gre za slab prevod, ker je trak klasični, za roleto.

Obstajajo tudi variante, kjer je v navijalcu baterija (ki je hkrati tudi kot nekakšen velik daljinec), ki jo je mogoče polniti posebej v polnilni postaji.

Zanimivo. Klasični cevasti motorni pogon za rolete (definitivno napačno prevajajo v spremnem besedilu, ker je tak motor nemogoče montirati na navijalni kardan od zunanjih žaluzij) je cenejši. OBVEZNO pred nakupom preveri premer osi rolete (obstajajo 40 in 60 mm osi).
 

janko

Pripravnik
12. nov 2007
165
11
18
Kkao je z el. napajanjem. Deluje na daljinec ali preko kabla s stikalom?
Elektriko boš moral motorju dostavit s kablom, po zraku menda še ne gre. Za upravljanje je možno s stikalom, stipko, ali pa namesto tega vgradiš modul in ga lahko sprogramiraš, lahko daljinsko, s telefonom...
LP Janko