Odnos s sodelavci oz. izkušnja v Lesnini

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Hm, verjetno je isti....daj malo opiši situacijo....
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik han pravi:
moje izkušnje so take, da so to navadno ljudje, ki so sami nesposobni, polni kompleksov in si hočjo avtoriteto in spoštovanje izborit na tak način, to pa ne gre,...spoštovanje si pridobiš z znanjem, avtoriteto pa z redom....
Odlično napisano.
zmaga.gif

V vseh večjih podjetjih je žal tudi nekaj takih. Vendar se jih da precej hitro razkrit in potem pač sami oz. v skupini enakih delajo kar hočejo. Noben jih pač noče niti pogledat.
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Sicer nič posebnega... Šlo se je samo zaradi zamude dobave pohištva...
Na začetku mi je zagotavljal da bom vse dobil v roku 14 dni, potem pa prelagal vsak teden za en teden...
Nekaj časa sem bil normalno potrpežljiv, medtem pa smo dočakali rok dobave katerega je sam določil in je še vedno vztrajal pri svojih starih besedah da bo še ta teden, če ne pa v začetku naslednjega... Glede kakega popusta zaradi zamude še slišati ni hotel.
Nato sem mu razložil, da bom pač še isti teden prišel po dvojno aro, katero sem plačal, saj mi pripada če do njihovega roka niso dobavili pohištva. Tu sva potem prenehala s komunikacijo in je moj "primer" prevzel poslovodja
shocked-1.gif


In glej ga zlomka še isti teden dobim vse naročeno z lepim dodatnim popustom
cool-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.734
6.345
113
Jaz sem na tak primer naletel pri monterju od t2 pred kakim tednom. Pripeljala sta se dva v sivem VW sharanu. Eden je bil ocitno nov in ga je moral drugi uvest. Ta drugi (starejsi po stazu ocitno) se je obnasal do njega kot do suzbja, napol nadiral ga je kaj mora narest, potem se je ta drugi ves zmeden se zmotil in vzel napacen kabel v roke in je el commandante se prijel za glavo in zacel "JOJ; PA SEM TI REKU TA DRUG KABEL". Ok, nikakrsen odnos, nato pa mi ej na vsak nacin zelel pokazati kako se nastavi profil na daljincu. Sem se zahvalil d abom uporabil navodila ampak se kar ni dal: "Ne vam bom sedaj pokazal ker je cisto preprosto..." mislim halo...?! ce jaz v svoji bajti recem da ne, pol je ne... ampak sem mu pac dovolil, ker je pol skoraj orgazmiral ko je nekoga nekaj naucil.je pa to blo na vodmatu v ljubljani, verjetno ma ta "mojster" tam rajon...
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Tudi sam sem bil zelo razočaran nad sabo....sploh ne vem zakaj, nisem reagiral...
confused-1.gif
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
ksz


kot študent sem isto delala na enem servisu, kjer je bla šefica (direktorjeva mistress) taka bijač, da je to presegal vse meje. Hvalabogu je bla večino cajta na sedežu firme, tko da se je sam tu pa tam oglasila, ampak je vseeno skos špijunirala, šuntala folk ipd. Ko sem se že tok uvedla u job, da sem vidla, kje prihaja do napak ipd. sem uvedla tut ene par izboljšav pri izpolnjevanju enih nalogov in ko je ona to vidla, si je idejo kar hotla prisvojit in me začela skor nadirat, zakaj v vseh primerih ne ravnam enako. Ko sem ji lepo povedala, da je bila ideja itak moja in da je to, kar počnem, pravzaprav moja dobra volja, sem ji očitno stopila na živc in je kar odvlekla vodjo servisa stran in zahtevala, naj me odpusti. Itak da vodja ni hotu (podobno je baje skušala še dvakrat) tega narest, tako da sem se temu le nasmehnila
smile-1.gif

Bejba je tko zagnojila vzdušje v tem podjetju, da je polno folka šlo stran zgolj zarad nje...dokler ni direktor začel končno razmišljat z zgornjo namesto s spodnjo glavo in jo premestil na neko mesto, kjer nima stika zaposlenimi
evil.gif
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Moja zelo slaba izkušnja se je zgodila v uredništvu, kjer sicer nikoli nisem bil redno zaposlen, sem pa tam delal kar nekaj časa. Dejstvo je, da se je od takrat ko sem jaz prišel pa do danes celoten tim razen šefa in njegove boljše polovice zamenjal ene 10x. Zadeve so se začele, ko rezultati prodaje niso bili takšni, kot si jih je šefe zamislil in je začel iskat krivca. Povsod, razen pri sebi. In potem je pošteno počilo, nastal je hud spor med njim in enim izmed uslužbencev, indirektno pa smo bili vanj potegnjeni vsi. Med kregarijo med njima pa so na dan prišle tudi razne take svinjarije in polena, kot u filmu.. Med drugim eden obtožil drugega, da spolno nadleguje sodelavko, ona sama pa je to prvič slišala:) Jaz sem se preselil potem v multinacionalko, kjer pa je vzdušje popolnoma drugačno. Pa naj si bo to relacija do šefof, ali pa do sodelavcev in sodelavk.
 

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Ljudi, ki plezajo preko drugih, resnično ne razumem. Pa kaj imajo od tega - mogoče res višjo plačo, spoštovanja, razumevanja, pristnih odnosov s svojimi sodelavci in podrejenimi pa prav gotovo ne (razen če gre za pristno sovraštvo
evil.gif
).

Mogoče sem samo jaz taka, ampak raje potrpim z nižjo plačo kot da bi se morala vsakodnevno spopadati z ljudmi, ki jih ne prenesem. Konec koncev to samo obremenjuje človeka, kar se kasneje lahko pozna pri kakšnih zdravstvenih težavah.
Konec koncev v službi preživimo vsaj polovico svojega budnega časa, pa naj bo to vsaj kakovostno.

Mogoče pa imam srečo, da delam v kolektivu, kjer se vsi bolj ali manj dobro razumemo.
 

ahmet_car

poupismen
3. sep 2007
563
0
16
Jaz pravim kokr ti šefi dajo, se vrača nazaj.Če se ustvari negativno okolje lahko rata kr velik problem.
Vsak šef mora do svojih delavcev biti dober, pošten dajati razne nagrade(božičnica,regres,redna plača,stimulacija,provizija).Saj delavci so njegovi moneymaker-ji.In če se oni počutijo slabo v podjetju, seveda da bodo prinesli manj denarja.Namesto da naredijo 500 kom nekega artikla naredijo 180.To je tko.Brez nas nemorjo.Pravjo da itak ,če nauš ti delu bo drug.Dons je teško dobiti dobrega delavca.Vsak hoče krast in biti čim več časa na bolniški.
Logično.Blagor se njim ,lahko bi tut jaz bil tak.Samo sem preveč pošten.lahko pa sem ttu največja pizza.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik mimmy pravi:
Mogoče sem samo jaz taka, ampak raje potrpim z nižjo plačo kot da bi se morala vsakodnevno spopadati z ljudmi, ki jih ne prenesem.

Jep.
Ne razmišljajo vsi ljudje enako kot ti.
Praviloma oni, ki jih vidiš na izpostavljenih mestih, niso te sorte.

Citat:
Uporabnik PNG pravi:
...Ko sem se že tok uvedla u job, da sem vidla, kje prihaja do napak ipd. sem uvedla tut ene par izboljšav pri izpolnjevanju enih nalogov in ko je ona to vidla, si je idejo kar hotla prisvojit in me začela skor nadirat, zakaj v vseh primerih ne ravnam enako. Ko sem ji lepo povedala, da je bila ideja itak moja in da je to, kar počnem, pravzaprav moja dobra volja, sem ji očitno stopila na živc in je kar odvlekla vodjo servisa stran in zahtevala, naj me odpusti. ...

Mogoče bo to na tem portalu, kjer ima velika večina največ 5 let delovnih izkušenj in so v skladu s tem še primerno naivni, hudo bogokletno, ampak moje izkušnje (IZKUŠNJE!!!!! - torej, nekoč smo delali drugače, ampak izkušnje pravijo, da to ni bilo pretirano pametno) so take - če me nič ne boli, potem dam šefu prav in mi je totalno vseeno, kje se bo porušilo. Konec koncev je on šef in ima pravico sprejemati slabe odločitve.
evil.gif


(tudi jaz sem delala enako, potem sem pa ugotovila, da ljudje ponavadi nimajo pretirano radi, da podrejeni ni pretirano neumen - praviloma predlogi niso bili pretirano toplo sprejeti, pa še dodatno delo je padlo name,... In potem človek počasi dojame, da obstajajo zelo dobri razlogi, da obstajajo ljudje, ki naredijo izključno in samo tisto, kar jim je neposredno ukazano. Žal se svet vrti v tej smeri in tako človek kreativno dela samo tam, kjer ima dobre - tudi osebne razloge - da tako dela. Tam, kjer pa to ni toplo sprejeto, pa pač dela tako, kot hoče šef, pa četudi jutri zaradi tega vse pogori. Ker dejansko podrejeni nima pravice ukazovati šefu, kako naj se dela. Sploh pa - zakaj pa bi jaz reševala tuje riti, ki tega sploh nočejo? Nenazadnje služba ni moj smisel življenja in zaradi nje se res ne mislim žret in si uničevati živcev.)
 
Nazadnje urejeno:

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Nenazadnje služba ni moj smisel življenja in zaradi nje se res ne mislim žret in si uničevati živcev.)

Dejansko je služba smisel za zelo malo ljudi.
Ampak vseeno v njej preživimo povprečno 8-9 ur svojega dragocenega časa... kar pa ni zanemarljivo.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ravno zato ni ravno smisleno, da ti nekaj, kar ti ni bistvo življenja in v čemer preživiš že preveč časa, povrh vsega še požira živce.

Verjemi, preživijo običajno tisti, ki jim dol visi za to, ali bo hec pogorel ali ne.
Tisti, ki se sekirajo, imajo običajno veliko več težav.

PS: Če pa že ne moreš iz kože, pa pazi, da svoje živčke stresaš na druge (da drugi skačejo, kot ti živžgaš
grin1.gif
).
 
Nazadnje urejeno:

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Kot sem že napisala, se s sodelavci dobro razumem.
Poleg tega imam svoje delo rada in z veseljem hodim v službo - že 5 let.
Seveda pa v vsaki, še tako dobri službi pride do bolj napetih situacij zaradi količine dela, slabe volje nadrejenih itd.

Se pa strinjam, da služba vpliva na tvoj privat lajf toliko, kot ti sam dopuščaš. Žal se vsi dobri nameni, ki si jih zadam ob vsakem dopustu, običajno že drugi delovni dan podrejo
rolleyes-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Kot sem že napisala...

Hm. V bistvu niti nisem.
rolleyes-1.gif


Da se ti s sodelavci ne razumeš.

Tako da ne vem, kje si to videla.

Ali pa si prav iskala kaj takega.
17758-icon_confused.gif


(stari ljudje pravijo, da jezik sili tja, kjer zob najbolj boli.press
grin1.gif
).
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
10.gif


(BTW - sej jest se tudi dobro razumem s sodelavci. Tudi zato, ker pač se ne sekiram, če nekdo zganja kakšno slabo voljo.
grin1.gif
).
 

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
750
-10
16
kar sem se ziher do zdej naučila v svojem službovanju - v službi se ne sklepa prijateljstev.
ne-ne-1.gif
 
Nazadnje urejeno: