Odnos s sodelavci oz. izkušnja v Lesnini

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Včeraj sem v Lesnini na Brdu šel plačat neko pohištvo. Ker je bilagužva, je bilo potrebno malo počakat prodajalca....
Naš primer je prevzel mlad prijazen prodajalec v tej zgodbi naj ima ime Janez, ker s seboj nismo imeli potrdila o plačilu are smo se s prodajalcem Janezom premaknili na drugo "svetovalno lokacijo". Na tej novi lokaciji je bil prisoten še en prodajalec (gizdalinskega izgleda, zabrit, malo kozifiks bradice...), v tej zgodbi naj ima ime Brendon. Janez je začel iskati naše naročilo...ker ga ni takoj našel, se je začel naduvani Brendon vmešavati. Janez je rekel, da naročila ne najde...Brendon ga je pogledal kot zadnjega bebca in z vzvišenim tonom rekel..."2007...poglej....." Janez je rekel "aha, prav imaš"...in Janez je začel tipkati in iskati fakturo. Ker je ni takoj našel, je Brendon važno rekel "kaj, ali ti ne znaš tega?", Janez je osramočen in ponižan povesil pogled...Brendon izjavi.."bom jaz prevzel" ( v stilu, ti si nesposoben bebec.... Janez je osramočeno pogledal v tla in s stisnjenimi zobni rekel "ok", grem...in je šel. Nato je naduvani Brendon prevzel zadevo in se delal še bolj pomembnega.
Iz vidika stranke lahko rečem, da je tako vedenje naravnost ogabno, Brendon je želel ispasti "taglavni na vasi, v tem primeru taglavni med pohištvom"...izpadel pa je zelo nizkotno in neprofesionalo. Menim, da so taki odnosi izjemno škodljivi za poslovanje..... da ne omenim slabe klime v kolektivu....
Med opazovanjem neprijetnega dogodka, me je prijelo, da bi Brendonu kako zabrusil....pa sem se premislil...mi je danes kar žal.
Sedaj me pa zanima, se morda kdo izmed vas na delovnem mestu tudi srečuje s prepotentnimi sodelavci, katere bi najraje zatolkel do izvira Zale?
Jaz ima zaenkrat srečo...
cheer.gif
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Se strnijam, da tako vedenje kaže na nezrelost Brandona iz tvoje zgodbe. Za tak odnos ni opravičila.

Sam sem enkrat na podoben odnos v sicer drugačni situaciji naletel v trgovini Spar, na blagajni. Čakam, da pridem na vrsto (ena gospa je bila že pred mano) in se blagajničarke začnejo med delom pogovarjati in šinfati eno od sodelavk in kako je lena, in kako se morajo zmeniti, da jo "zj...jo". Med vsako blagajno je vsaj 2 metra prostora, kar pomeni, da smo vsi poslušali njihove debate.

Ko sem prišel na vrsto sem blagajničarko, ki je meni računala prijazno opomnil, da mene in verjetno vseh ostalih, ki čakajo na blagajnah ne zanimajo njihovi spletkarski načrti, da so povsem neprofesionalni in jo prosil, če lahko z nadaljevanjem debate počaka dve minuti - dokler ne plačam in grem. Seveda sem bil deležen grdega pogleda a utihnila je pa vseeno.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
No jst sm včeraj na nekaj podobnega naletela v Sportu 2000...itak gužva, tri blagajne sam odprte...in tko pred nami en fotr nakupu živga boga in ni najdla šifre za ene fitness ročke...in kliče po mikforonu, da nujno rabi enega, naj pride tja...nič...pokliče drugič...nič...pol ga je šla pa iskat...itak se gužva nabira, za blagajno nobenega...no in pol sama najde škatlo in šifro, pride nazaj za blagajno vsa namrgodena...pol se prikaže en tepec in mu zabrusi nekaj v stilu "kličem vas, pa noben ne pride"...uglavnem te vse mine.
bonk.gif


Na srečo smo pa tudi pri nas normalni, če kdo kaj ne ve, prepusti delo tistemu, ki je to delal ali pa vpraša...nikoli se pa ne vtikujemo v smislu "ti nimaš pojma, umakni se, bom jaz - car".
cool-1.gif
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Pa je ta Brendon visok črnih las, pa mel več ga je skup??
Ker enkrat sem v lesnini že naletel na nekega "frajerja"...
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Ne, sem napisal, da je zabrit....malo ljigavo stvorenje....že na pogled se vidi, da je prepotentna oseba. Verjetno je precej zakompleksan in se potem dokazuje na tak neprimeren način. Če bi bilo podjetje moje, bi tak sodelavec zelo hitro dobil knjižno nagrado. Taki ljudje zelo porazno vplivajo na klimo v podjetju in posledično znižujejo učinkovitost ostalih sodelavcev in zaradi neprimernega obnašanja pred strankami tudi kvarijo ugled podjetja.
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Jaz dobim par polen včasih, drugemu 'sodelavcu' pa pomagam pri Photoshopu, pa me vedno ščiti, če so kaki nemiri.
Težko je delat v familijarni firmi.
 

ahmet_car

poupismen
3. sep 2007
563
0
16
Jaz se nisem nikoli pustil, da me gdo v službi nadleguje.
Enkrat sem nadru šefico ,ker mi je bila pametna pred stranko v stilu brendon vs. janez.
Tko sam ji razložu da se je ženska skor zjokala.Od tistega dneva ne delam več v tistem podjetju.Šala.
Samo bolj spoštovala me je ker je videla da nisem kekec kot ostali.
Sam sem šel prostovoljno iz podjetja k se nisem razumel z direktorco podjetja.Vzvišena in absolutno nagravžna.Fap blatniki smo jo klical.Potem sem jo še snemal ko mi je grozila da me bo odpustila zaradi bednih razlogov.Češ da se nevljuno obnašam in da sem nedelaven.A jaz najbol prijazen prodajalec vseh časov delaven še kr.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Si pa kaliber, glede delavnosti, se bom pa pri tvojem šefu pozanimal...
wink-1.gif
 

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Ampak, Janez bi pa tud lahko recimo rekel kaj v stilu: ne, ne rabiš prevzet, pokaži mi prosim, da bom vedel za drugič". Mogoče je pa ta Janez tako nesposoben in se Brendonu ni dalo že 10-tič eno in isto razlagat. Seveda, iz pogleda stranke še vedno vse skupaj zgleda neprofesionalno.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
enga sodelavca sem mel, k je mislu da boga za jajca drži, sam je hvalaboigu šel drugam delat:) jst pa še prej en štuk višje:)
en je pa tko kukr se zbudi:) včasih zna bit prjazen, včasih pa obnašanje, da te vse mine.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Takšnih situacij in še hujših je veliko. Poglej malo pod "mobing". Je pa res, da občasno naletiš na ljudi, ki popolnoma nekorektno opravljajo svoje delo. Na naši pošti dela en na okencu za sprejemanje pošiljk. Še pred kakšnim mesecem je imel vedno (vsaj 5× sva s punco naletela na njega) mrk pogled in ti je dajal občutek, da mu je vse tok težko. Pridem spet en teden nazaj in je bil ves prijazen in ustrežljiv. Očitno so dobil pritožbo (ali več) in so mu mal povedal kako naj se obnaša.

Je pa kolega kakšno leto nazaj delal preko študenta v enem mercator skladišču in mi je pravu, da je ena skupina srbov stalno podjebavala nekega slovenca, ki je hotu bit bosanc (skos poskušu govorit po bosansk). Občasno so mu tud kaj nastavl, da je na njega padl in pol so vsi pokal od smeha...
 
Nazadnje urejeno:

han

Pripravnik
15. okt 2007
126
0
16
laibach
jest sm delu prej v eni firmi, kjer se je šefica/vodja/računovodkinja obnašala zelo podlo...delal se je velik z ljudmi in ona je vedno pršla na teren pogledat kako dela potekajo...mela je pa to grdo navado, da se je zmeri spravla na nekoga pred stranko v smislu da pokaže kako velik šef je....v resnici je pa bla neizobražena kuzla, ki so ji zmeri drugi odnašal rit, imela je samo to srečo da je bila žlahtnica od direktorja....1x je pa naletela na enga čapca terorista, k jo je dobesedno hotu razbit in če nebi blo sodelovca, bi se to zgodil, kar nam je blo na koncu vsem mal žal...moje izkušnje so take, da so to navadno ljudje, ki so sami nesposobni, polni kompleksov in si hočjo avtoriteto in spoštovanje izborit na tak način, to pa ne gre,...spoštovanje si pridobiš z znanjem, avtoriteto pa z redom....
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Ne, Lesnina na Brdu...morda jih pa tudi kaj menjajo....ti je opis znan?
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Ja, zelo
smile-1.gif


Sem imel opravka z njim ali njegovim bratom dvojčkom mogoče (vsaj glede na opis)
smile-1.gif

Samo da sem ga v tem primeru jaz malo "podučil"...