Oddaja včeraj na SLO1

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Nimam pojma kako se je oddaji reklo, ampak dejstvo je da sva s fantom bila brez besed. Bila je okrog 21h zvečer, šlo se je pa o brezposelnih, kako živijo, kaka katastrofa se dogaja pri nas. Sej velikokrat slišiš, da je kriza, pa da prosijo za hrano, pa da je malo socialne pomoči, ampak tole k je pa včeraj kazalo, me je pa minilo jest, pit...vse.

Men je šlo na jok. In to se dogaja pri nas? Jst dejansko nobenga ne pozna, ki bi bil v tako hudi finančni stiski, kot so ljudje včeraj razlagali. Ja, veliko je tega po tv in veliko je glasnih, ampak včeraj so ljudje govorili s takšnim obupom, da je to čisto nekaj drugega kot razkurjena delavka iz Mure (ne razumite napačno - tudi one so v p...itak).

V glavnm, človek bi jim z veseljem pomagal, ampak sploh ne vem kako. Nočem dajat na rdeči križ pa ta jajca, ker vem, da ne pride vedno revežem v roke. Je včeraj en gospod govoril, da bo kmalu novo leto in božič, in da se boji sina spet zavrnit glede darila, ker si dejansko niti hrane ne more privoščit. WTF?!?! Poklič me ata, jaz mu kupim darilo!

Kaj zdej hočm povedat. Kako naj pridem do podatkov, katera družina je v krizi? Vem, da to ni javno, ampak rada bi jim pomagala vsaj z neko malenkostjo. Z fantom sva se že zmenila, da si letos ne bova kupovala daril, ampak da bova nekomu pomagala za ta denar.

Naj se postavim pred rdeči križ in čakam tistega ki pride po hrano?


Ok, dons sm full čustveno napihnjena, sam se mi zdi, da je že čas, da si med sabo pomagamo, če je že država vse zafurala.
cry12bpy.gif
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
A misliš tisto ko so potem še pokazali neko trgovino v Lj kjer večerna oblekica stane 13000 € in ta trgovina je menda zelo dobro obiskana? Na drugi strani pa maš ljudi ki nimajo za kruh...

Sem gledala.. ne vem če je blo ravno včeraj,.. Mene je stisnilo do solz. Redkokaj me spravi v jok (poleg trpinčenja živali) ampak tole je blo pa..

Js predlagam da bi kot je že blo enkrat na Mobisuxu al je blo celo tukaj, da se zbere eno družino ki rabi pomoč in se ji osebno odnesejo stvari pač; denar, obleka, igrače..
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
Misliš to - KAM JE IZGINIL DELAVSKI RAZRED ?
Če želiš pomagati, je najboljše nesti direkt nekomu, ki potrebuje pomoč. Revščine je sicer veliko več kot lahko vidimo, saj večina ljudi to skriva navzven.
 
Nazadnje urejeno:

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Citat:
KAM JE IZGINIL DELAVSKI RAZRED?, DOKUMENTAREC MESECA

Dokumentarni film režiserke Maje Weiss spregovori o usodi sodobnega delavskega razreda, o kateri se sicer veliko govori in piše, vendar ne več pod predznakom, ki ga poznamo iz prejšnjih časov. Sociološko zanimivo vprašanje razkrije, da delavski razred ni »izginil«, da ne samo obstaja kot družbena skupina, ampak je bolj nemočen in siromašnejši kot kdaj koli poprej … Film prinaša nekaj zgodb le majhnega delčka brezposelnih, ki so prostovoljno prišli na dokumentaristično filmsko avdicijo na zavode za zaposlovanje po vsej Sloveniji in se izpovedali kameram. So to res sužnji lastne države, kot se je izrazil eden izmed udeležencev avdicije?
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
939
113
Emona / Carnium
Vprašaj prijatelje. Objavi na forumu / fb.
Glede na situacijo v kateri so se nekateri znašli, bi lahko rekel, ozri se okoli sebe in gotovo boš našla človeka, ki potrebuje pomoč. Jasno, da tako ne gre, razen, če človeka vsaj malo poznaš. Človeka lahko namreč tudi užališ, ko mu ponudiš pomoč.
Mi smo dali igrače, oblačila, obutev, otroško sobo eni družini iz Poljanske doline. Povprašali smo pri prijateljih, ki imajo približno toliko stare (tudi starejše) otroke in nabrali obutve in oblačil za 2 sezoni. Hvaležnost pa je bila izjemno iskrena. To je to.
Je pa teže pomagati tistemu, ki nima niti za hrano, kar ne pomeni, da ni treba niti poskusiti.
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Mah če ne zarad drugega, zarad otrok. Res, da je hrana na prvem mestu, vendar si kljub stiski otrok zasluži imeti nekaj, kar ga osreči, sprosti, da pozabi na karkol - igrica, medvedek...

Al pa, da plačaš kako položnico - to mi je kul.

Mogoče, da nudiš prevoz do službe, če je glih v tisti smeri.

Ne vem no. Vprašat je pa težava. Noben ne prizna in to je šit.
uf-1.gif



p.s.- To je ta oddaja ja
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Maxi25 pravi:
Mah če ne zarad drugega, zarad otrok. Res, da je hrana na prvem mestu, vendar si kljub stiski otrok zasluži imeti nekaj, kar ga osreči, sprosti, da pozabi na karkol - igrica, medvedek...

Al pa, da plačaš kako položnico - to mi je kul.

Mogoče, da nudiš prevoz do službe, če je glih v tisti smeri.

Ne vem no. Vprašat je pa težava. Noben ne prizna in to je šit.
uf-1.gif



p.s.- To je ta oddaja ja

http://www.podarimo.si/

Mi redno podarjamo odvečne stvari ljudem, ki jih potrebujejo. Na žalost je vmes precej pokvarjenih, ampak načeloma že takoj vidiš ali so iskreni. Enkrat se je pri meni za neke stvari pojavil nek cigo in tega sem po hitrem postopku steral domov. Moja mama ima cel kup mailov ljudi v stiski, ampak ne moreš ene stvari dati večim ljudem. Je pa ogromno pomoči potrebnih.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.407
9.158
113
tole je ze kar lep prihodek dokladi , socialna pa foter še ena mikro plača... otroci imajo itak zasotnj prehrano in vtec oz šolo. Kaj si želiš še več? še kakšnega otroka?
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik Maxi25 pravi:
Mah če ne zarad drugega, zarad otrok. Res, da je hrana na prvem mestu, vendar si kljub stiski otrok zasluži imeti nekaj, kar ga osreči, sprosti, da pozabi na karkol - igrica, medvedek...

Al pa, da plačaš kako položnico - to mi je kul.

Mogoče, da nudiš prevoz do službe, če je glih v tisti smeri.

Ne vem no. Vprašat je pa težava. Noben ne prizna in to je šit.
uf-1.gif



p.s.- To je ta oddaja ja

http://www.podarimo.si/

Mi redno podarjamo odvečne stvari ljudem, ki jih potrebujejo. Na žalost je vmes precej pokvarjenih, ampak načeloma že takoj vidiš ali so iskreni. Enkrat se je pri meni za neke stvari pojavil nek cigo in tega sem po hitrem postopku steral domov. Moja mama ima cel kup mailov ljudi v stiski, ampak ne moreš ene stvari dati večim ljudem. Je pa ogromno pomoči potrebnih.

Poznam jst tole podarim.si, ampak tako kot si rekel, velikokrat pride kak cigo, ki ima plan vse skp prodati. In to me moti.

Vem samo to, da če bo nekdo potreboval pomoč, ni to miloščina, ampak je tudi darilo zame, saj bom tudi jaz zadovoljna, da sem lahko nekomu pomagala.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
V sloveniji ima VSAK zagotovljen nek minimum - nobenemu ni treba biti lačen! Torej za vprašat se je zakaj ti ljudje ne dobivajo pomoči države in socialnih ustanov! Tu pa se začenjo druge zgodbe ....

Torej to, da sočustvuješ z ljudmi ki ne morejo/nočejo narediti par korakov do boljšega življenja ne reši nič. Pa tudi to da je večinoma predstavljena samo ena plat zgodbe .. druga je pa popolnoma drugačna!

Skratka da poenostavim, imaš ljudi ki so jih vrgli z zavoda oz. jim ukinili socilano pomoč ker so ti ljudje:
a. zavračali delo
b. delali na fuš za 3kratnik socialne pomoči

Potem imaš pa matere samohranilke, ki nimajo denarja za svoje 3 otroke .. ne more jim kupit potrebščin za šolo, otroci jedo samo kruh in vodo. Aja, avto pred hišo je pa vsaj tak kot sosedov, ki spada v srednji sloj! Da ne rečemo da mati ne zna nič kuhat (od kod le samohranilka a?), in od paketa prve pomoči vrže direkt v kontejner vso hrano, ki ni pripravljena za pojest (like: moka, riž, polenta)!

Torej prosim lepo, vse te dokumentarce naj se jemlje z rezervo. Odaje tipa "tednik" so itak narjene tako da ganejo, ker je to njihov namen .. večina ljudi tam predstavljenih pa samo igra (in jamra) a hkrati so pa največji zažiralci in eksperti za porabit naš (davkoplačevalski) denar.

Še enkrat, lačnih v sloveniji NI. So samo presiti in izbirčni!
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
moja mati je imela pred 20+ leti opravka z eno tako, doma 3 otroke, vedno raztrgani in lačni, ker je ženska 15. v mesecu, ko je dobila socialo porabila čisto vse preden je ura odbila 12.

da so jo potem učili, da mora met doma mleko za otroke cel mesec itd itd... pa ni bilo bistveno bolje potem, pač IQ od sobne temperature
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
zmaga.gif


Problem je, ker je polno "revežev", ki nimajo pojma kaj naredit, da jim bo lepše. Preprosto jamrajo in fektajo in jim znese. Gledam tednik, kako jamra cela družina, ko se kamera obrne, pa na podrti omari siol tv komunikator. WTF, jst si ne privoščim tega, oni pa fekatjo po tv pa ga morjo imet! Potem spet reveži, ki se jim sicer povsem normalna hiša na glavo podira (moraš met res 2 levi roki, da ne zakitaš tistih kablov, ki ti visijo vsepovsod), pa ženska pove, da je ta hiša vse, kar je dobila od staršev. WTF že spet, kdo je pa meni kaj dal. Kaže račune, pa so od neckermana. Jop, varčno. Potem kažejo maldo žensko, ki jamra, da nima svojim 3 otrokom kaj dat za jest, da živijo v najeti sobi, ki jo komej plačajo s scoialno podporo. Ok. Zakaj mlada še kar lušna ženska nima službe vsaj kot snažilka? Zakaj jamra, kako so stanovanja drugje cenejša, pa ne more it drugam, ker nima avtomobila, da bi se vozila v LJ. Kaj pa ma za počet v LJ, če je itak večno brezposelna, in kjer je vse itak dražje? WTF že spet. Potem primer malde družine, ki živijo v podrti koči. Nobene izobrazbe, nobenega dela, kup otrok. Modelu ponudili službo v revozu, pa jamra da je predaleč, ker je v eno smer uro pa pol. Meni se ni bilo problem tako daleč vozit a. WTF že spet. Sem nehal gledat te oddaje po tv. Ti "reveži" so popolni lowlifi, nesposobni za karkoli. Beda je za tiste, ki si niso krivi za svojoi nesrečo in za tiste ki pridno delajo, pa ne dobijo zasluženega. Pa še ti so si marsikaj sami krivi, da niso več naredili iz sebe. Tako to je. Itak pa država sama izenači slabe z dobrimi, ker dobrim več pobere in da slabim. Začenši z vrtci in otroškimi dodatki. Pač država, kjer se splača bit slab. Če si dober si baraba, če si slab si revež.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.407
9.158
113
jaz problem vidim samo pri tistih ki jim zdravje resno zjebe lajf, vse ostalo so lena govna.
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
brgo, dobr si tole napisal. Takim revežem je res... no comment. Komplet podpis pod tvoj post skratka.
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
V sloveniji ima VSAK zagotovljen nek minimum - nobenemu ni treba biti lačen! Torej za vprašat se je zakaj ti ljudje ne dobivajo pomoči države in socialnih ustanov! Tu pa se začenjo druge zgodbe ....
467716-post_slo.gif


Kdor je v Sloveniji lačen, je za to kriv zgolj in samo sam. Poznam primer človeka, ki je bil kot delavec zaposlen za nedoločen čas, a mu je firma ponudila možnost prekinitve delovnega razmerja z odpravnino v višini 6 mesečnih plač. Tip se je odločil za slednje. Z dobljenim denarjem je kupil jebaæka kola, čez 2 meseca pa že okrog žical za denar, češ da nima za hrano.
stupid-1.gif
In potem je še glasen, kako je vse v falusu.