Oddaja včeraj na SLO1

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
? kakšna primerjava pa je to. Tisti ki bo znal delat, bo ta denar vrnil in prispeval tudi kasnejšim rodovom. ta drugi je samo za odstrel.
 

North_face

Fizikalc
31. mar 2008
1.500
0
36
www.alter.si
Čaki no, a še nikol nisi slišal za Simonove ideje, al kaj?


evil.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.735
2.345
113
Pomurje
@cedevita

socialna država nismo več, ker so v vseh vejah javne uprave več ali manj lenuhi. Nimajo več delavnih navad, ni nadzora, ni osnovne kulture, korupcija.

Jaz sem socialne prispevke plačal.
Od državnih institucij pa dobim mrke poglede in poskuse šikaniranja.

Sedaj pa se bodo spravili na delodajalce in razglabljali kako plačujemo pramale prispevke, da ni več dovolj za osnovno socialo.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
saj, to da ni več denarja itak vedno trobijo.
da pa lahko nekdo recimo zagoni 100 k € in ga šele potem odstavijo ne, da bi to moral povrniti to pa ne itd
denarja za socialo in penzije je prek zadosti, samo kaj ko se porabi za druge zadeve in potem se gre trobiti kako je premalo denarja, ker je premalo prispevkov itd. začaran krog
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.735
2.345
113
Pomurje
tak je ja, ampak če damo roko na srce, kje pa je korupcija. Kaže se samo v poslih, službah itd., kjer je zraven država in njen aparat.

Nikoli ne pozabim, kako je mi en dober ljubljanski podjetnik, rekel, da ko pride v LJ na občino, brez plave kuverte niti mimo vratarja ne pride.

Z ne delom so ga javni uslužbenci prisili, da je deloval koruptivno, da so se stvari pri poslih, nekam premaknile.
Isto je v zdravstvu, še hujše baje v sodstvu.
Če policaja ne moreš podkupit, zakaj lahko nekoga v zdravstvu, sodišču, občini?

Zato se res lahko vprašamo, kako lahko sploh smo socialna država.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.562
2.416
113
Citat:
Uporabnik Maxi25 pravi:

Moje mnenje je, da morš bit ornk srečnež, da dobiš 1000 evrov neto. Jaz jih nimam, pa delam podiplomski študij. V čem je potem problem? Ko sem se zaposlila, sem razmišljala o tem, da bo vsaj služba, da bom lahko v prihodnje pisala neke izkušnje in to je to. Ne pa, da sem dipl. ekonomist in da pod 1000 evrov ne grem. Mislim, WTF?!?

Kaj pa znaš razen kofete kuhat
smirk-1.gif


Kakšen programer s par leti izkušenj
smirk-1.gif
pa ne vidim problema da ne bi imel dobre plače.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Bistvo je v tem, da moraš met komercialno zanimivo znanje in se moraš znat primerno prodat. Izobrazba gor ali pa dol, če te nihče ne rabi tudi plače ne bo. Prej obratno, ne bodo te zaposlili, ker si predraga in si potencialen problem s svojo izobrazbo.

Diplomirani ekonomisti npr. so lahko po večini veseli, da sploh imajo službe. Enako velja za družboslovce. Najboljši in zagretim nekako uspe, ostali pa životarijo.

Kot je rekel jtfc, za dobrega programerja s par leti izkušenj je 1500€ pod častjo, da bi sploh za kljuko prijel. Za diplomo se pa sploh vpraša ne.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Normalno da noben noče biti čistilka če pa delaš cele dneve, usran job, vsak te lahko jebe in pošilja kakor si on želi, ker ti si kao najnižji v podjetju. PA kdo bi pa hotu se poniževat za 400 eur. Čist prav dam nekaterim. IN zdej boste rekl da je šola kriva. Jah mnekateri pač niso lihk najbolj pametni ali nimajo pravih razmer za normalen študij. Ampak to ni zdej razlog da delajo na minimalcu pa da jih vsak lahko drka v glavo.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.429
5.423
113
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Normalno da noben noče biti čistilka če pa delaš cele dneve, usran job, vsak te lahko jebe in pošilja kakor si on želi, ker ti si kao najnižji v podjetju. PA kdo bi pa hotu se poniževat za 400 eur. Čist prav dam nekaterim.
Čisto odvisno od podjetja. Nekatere snažilke delajo izven delovnega časa, na glavi imajo slušalke in poslušajo glasbo.

Tudi naprimer čistost WC-jev v podjetjih je različna - ponekod snažilka nima veliko dela, ker vsak počisti za seboj, drugje vsak dan naredijo štalo in se potem pritožujejo, da snažilka slabo dela (čeprav je bil WC zjutraj čist).