Odb II - hofer?

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.332
9.720
113
kod Džej-Zija
A je za vse napihnjene ćapce s polmetrskimi bicepsi tudi pretrda? Morda bi potem v fitnesu morali uvesti novo vajo pritiskanja na ročico žmigavcev. Ampak se bojim, da bo leva roka potem močnejša od desne. Po drugi strani je pa slednja že močna od vsega drkanja, morda bosta zdaj izenačeni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: s_samotar in sad

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Kako izklopiš žmigavec? Tako da največkrat daš drugi žmigavec, zato pa se ne uporabljajo :D
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
Ko nabavljas obd dobro preveri kateri vmesnik je podprt za tvoje avte, saj jih dosti ne podpira nekaterih modelov (npr G in F), ali pa sicer podpira, pa potem ne dela pol opcij pri kodiranju. morda je se najbolj ziher k+dcan kabel. Pa upostevaj da startstop se na zadnjih modelih vec ne da ugasnit, 5x zmigavec na pol modelih ne dela, ter da z novim idriveom ne bo vec NIC se dalo kodirat sploh.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
Za ketere avte sprasujes? Na PSA kode guglal, je pa genericni opis ze cisto ok. Na Bmw je opis bimerlinka dovolj natancen, ce bi kdaj kaj nejasno se priklopi ISTA. Brisat se na Bmw da vse (seveda se napaka povrne ce je nisi odpravil), na Psa pa odvisno od vmesnika, ampak naceloma tudi vse. Zacuda pa bimerlink baje dostikrat javlja neke trivialne napake, katere bmw original tester ne zazna sploh!
Zelo nehvalezen za univerzalne readerje je pa Volvo. Zaradi luknje v sesalni cevi in enega zmigavca je npr. pokazal cca 200 razlicnih kod hkrati
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Ko nabavljas obd dobro preveri kateri vmesnik je podprt za tvoje avte, saj jih dosti ne podpira nekaterih modelov (npr G in F), ali pa sicer podpira, pa potem ne dela pol opcij pri kodiranju. morda je se najbolj ziher k+dcan kabel. Pa upostevaj da startstop se na zadnjih modelih vec ne da ugasnit, 5x zmigavec na pol modelih ne dela, ter da z novim idriveom ne bo vec NIC se dalo kodirat sploh.
A tako, hvala za tole, bom kar mehaniku rekel, naj prižge luči in izklopi S/S.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
Aja, se tole, v vecini novejsih primerov ss sploh ne mores izklopiti, da se samo nastaviti da si ob naslednjem zagonu zapomni zadnje stanje gumba, ali pa da ti starta avto v sport modu (kjer je ss na off).
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
lahko mu spremeniš nekaj parametrov katerih avto ne bo dosegal in ne bo imel pogojev za delovanje s/s.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
To se seveda vedno da, ne vem pa kateri parameter bi si upal na avtu polnem elektronike sfejkat brez da bi nekje udarilo ven....
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
To se seveda vedno da, ne vem pa kateri parameter bi si upal na avtu polnem elektronike sfejkat brez da bi nekje udarilo ven....
Meni se je to zgodilo pri menjavi mehatronike na passatu, po 10 km vožnje se pojavi napaka menjalnika, sicer avto tokrat deluje normalno, odčitamo s testerjem in pokaže napako, kjer menjalnik in SS javljata različne temperature.... ne znam točno razložiti, ampak laično je nekako tako bilo. SS je bil izklopljen pri mtl-u.

Rešitev je bila nalaganje mojega starega SW na mehatroniko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
Ne, ss se ne da z Diagboxom, luči pa verjetno da. Glede na to da imas avto v garanciji pa ti priporocam da za luci fehtas servis. Ce se ti da s tem zajebavat ti sicer enkrat ob cesti komot posodim Lexio in laptop....ampak bos klikal sam, na lastno odgovornost.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
Morda bi ss lahko nategnil z odstranitvijo stikala zaprtosti havbe. Ce ga ima. In ce se se vedno da.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
lahko vprašam na servisu. Sem mislil, da so bolj leseni:)
samo pri stikalu za havbo bo sigurno kaka druga lučka svetla:)
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
Saj pravim, ne vem pri katerih avtih se to da. Pri nekaterih ne sveti nobena lucka kljub odprti havbi, mislim da ravno PSA dolocenih letnikov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Pred tehničnim gre prevrtet nazaj, tako da tam potem štima vse :)