Odb II - hofer?

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Je to za kaj al je bolje preskocit
Tolk da pogledas na hitro predno na servis/mehaniku sibas

lp
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.617
1.241
113
Jaz bi vzel, saj je stand-alone, kode poguglas, pa brise jih lahko. Seveda ce nimas drugega obd readerja. Res pa je da za mnogo manj denarja dobis bt/wifi readerje, pa imas potem vecjo fleksibilnost aplikacij za telefon.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Daj raje poglej pri Kitajcih ELM327 BT in podobna jajca za +3€ , ker z generičnimi programi dobiš iste rezultate ;)
Če pa kaj doplačaš APP za svojo znamko vozila vidi res precej več :cheer:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla in hermann

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Daj raje poglej pri Kitajcih ELM327 BT in podobna jajca za +3€ , ker z generičnimi programi dobiš iste rezultate ;)
Če pa kaj doplačaš APP za svojo znamko vozila vidi res precej več :cheer:
Ok, kak predlog, pa da dela na jabku.

prej sem mel ves cas vw pa sem mel tester in je blo, zdej pa zadnja leta na francozih in nimam nic doma, pa sem tole videl pa rekel ajd, ce je za kaj.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Na Francozih 2005 in 2007 je to obvezna oprema -mora biti stalno priključeno in tudi žena mora imeti aplikacijo :cheer:
Pred leti sta me dva hecala in sem imel v obeh OBD ključke.
Za Android je Torque (PRO - plačljiv) in za posebej za Francoze FAP(Lite-zastonj) - pa še "en mali milijon" drugih aplikacij ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
No moj francoz je mlad se - komi iz plenic …zdej ce bo obd bt pa da bo vescss not, je fajn da dela na ios, pa nek app ( tud cej placljiv) ki potem res dela. Nekaj v smislu lexie potem da pac lahk delas
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Diagbox (Lexia) je PC verzija s namenskim kablom - se tudi dobi Kitajca in program,... ampak verjetno še ne rabiš ;)
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.617
1.241
113
Kot receno, elm z ebaja/Temuja, mislim da rabis wifi. Ampak bos samo igral se lahko in osnovne napake cital in brisal. Fap rabis samo za odcitke marsicesa med voznjo (predvsem vse zadeve glede filtra delcev in logiranje ce isces napake na turbini, adblue, injektorjih. Za resno delo pa rabis Lexio in Laptop, saj samo z njo lahko delas adaptacije (nastavitev rezima luci, klime, pritisk gum, piskaci...) In inicializiras dele po menjavi. Potrebno predvsem za odpravo nadleznih opozoril glede fap in AB.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
zakaj lexia? z njo si omejen samo na citroene? jo imam pa menda zadnje leto nisem priklopil niti enkrat, naredim vse z launchem.

v vlačilcu imam tole v predalu pa je lih tko dobr za odčitat napake pokaže generične in še enepar funkcij ma ekstra zraven.. podobna zadeva kakor v prvem postu ampak tole je dejansko vredno svojga dnarja.


zadnjič sem za hec vzel tegale, ker sem modrega elm327 izgubil.. tudi ni slab, kolega ga je sprobal z bimmercode tudi dela super. cenejši je za android, dražji tudi ios. (dal sm 10e.)

 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.617
1.241
113
A zakaj leksija? Ker ima ocitno psa avto. Pa ti predlagaj skener, s katerim bo resetiral fap in AB, pod 100€ ce znas.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Kolikor sem razumel bi rad nekaj univerzalnega za male pare, da vsaj približno diagnosticira.

jaz bi za budget 100e rajši vzel delphi/autocom.. kolikor gledam ga dobiš za 80e.... jaz ga imam že 10 let in še vedno ga včasih uporabim.. za ta denar je bestbuy
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.617
1.241
113
Pa tip sprasuje za 20€ hofer zadevo, kaj ni jasno? Z 80e delfijem bos kaj naredil na psa?
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
tukaj je vprašanje bolj kaj tebi ni jasno.

zgoraj sem nalepil 2 testerja za 10-20e katera delata. z delphijem na psa lahko zrihtaš fap in ab, ti si predlagal naj najdem tester v tem rangu. pa sem ti predlagal delphi/autocom kateri je pač univerzalen.. dejstvo je, da z enim univerzalnim testerjem v teh časih narediš skorej vse.. tudi raznorazne adaptacije... kar se tiče pa nastavitve luči, pritiska gum? tukej gre verjetno res samo z lexio ampak dej mi razlož kolk ljudi bo to spreminjalo, če je že po defaultu skonfiguriurano ok za 99% ljudi.

inicializacijo delov po menjavi naredi vsak malo boljši univerzalen tester..

probaj še kej drugega, boš videl da se da ;)
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.617
1.241
113
Ok, ce za 100e dobis univerzalca, ki avtu pove da ima nov fap, nalit Eolys in zna inicializirat AB sistem, se posipam s pepelom. Vcasih je bila to domena zadev za jurja ali vec....se priporocam za link do trgovca ali vsaj oznako modela da nabavim.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
časi se spreminjajo, kitajci so navadnim smrtnikom približali diagnostična orodja na dostopno ceno.. imam kar nekaj namenskih testerjev - vida, lexia, odis, vcds, pa še kakšen se najde.. dejansko pa zadnja leta stojijo v kufru ker z launchem naredim vglavnem vse, -uporabljam diagnostična orodja na dnevni ravni..

edino kar mi manjka in pogrešam je xsentry ampak tisto je spet drug svet in namensko orodje.

recimo autel ali launch je za navadega uporabnika vrh glave.. thinkdiag ali dbrscar usb dongle tudi dobiš za 100e, reskiraš eno spodobno android tablico ter daš enmu kateri ti naloži in aktivira program za 50e... ko maš enkrat spodobno diagnostiko se vedno najde nekdo kateri potrebuje branje.. zadnjič sem na fb marketplacu videl oglas da bosanc za 25e naredi diagnostiko z 100e vredno napravo.. prevoz računa posebej, prebere ti osnovne kode, isto kakor random obd scanner iz sredine debate za 20eur. če ti rata naredit biznis 3x.. imaš četrtič zase zastonj :D
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.617
1.241
113
Torej kaj? Kaj za 100e, ki naredi kar sem napisal? Fap zamenjavo dejansko potrebujes za vsak psa nekje nad 120kkm, saj gre za programirano okvario....