Obvoznica, meritve z nadvoza

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Avto je okej, samo jaz se težko vozim po omejitvah, pa še vedno sam lepše doziram in odvzemam gas, glede na situacijo v prometu. Je.bi ga, vem da se čudno sliši, ampak sistemi še niso tako smooth kot človek, ki gleda pred sabo malo več kot samo en avto.
Pa še enkrat, za večino jutranjih in popoldanskih konic sistem pušča tudi na najnižji razdalji preveč prostora, enako tudi kot nekoga dohitevaš na avtocesti, zelo hitro pred tabo vozeči misli, da se pelješ z njegovim tempom.
Ampak ja, za vas eko-hibridne mojstre in toyota-loverje je itak vse idealno, pa boh-varej kej kritično napisat.
Kateri avto imaš?
Namreč ni vsak ACC enak in ne deluje enako.
Sam tudi v konici z VAG ACC-jem nimam nobenih težav, sploh z avtomatom je zadeva milina. Res pa je, da če se ti kakšen vrine, zna agresivno upočasnit vozilo, da spet pride do varnostne razdalje, to je pa to.
In dejansko nimam večjih težav z ''vrivalci'', ker če je gužva in se nekdo pripelje po pospeševalnem pasu in vidim, da nima prostora za vključitev, pač izključim tempomat in mu ga naredim. Vem pa, da je to precej Slovenceljnem isto, kot če bi mu kdo jajca odrezal in več kot znanstvena fantastika.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ko se boš ti po LJ severni obvoznici v pravi rush hour peljal 90km/h greš lahko kar po Nobelovo nagrado, ker si dokazal obstoj alternativne dimenzije.:p
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Kateri avto imaš?
VAG letošnjega letnika (sva se letos že slišala po telefonu za VIM in YouTube, pa si rekel, da ne gre več).
Sej za avtocesto je izven najtežjih rush-hour okej, za severno obvoznico ob 7. uri zjutraj pa no-way, razen sedaj v času počitnic.
Pa še enkrat poudarjam, da nisem med počasnejšimi vozniki, kar pomeni, da se posledično potem ACC še bolj sunkovito odziva - nikakor ne dodaja in odvzema gasa tako kot bi ga sam, ker sam gledam vedno 5 avtov pred sabo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Logično... najprej 50m varnostne, v naslednjem trenutku 20m ko se ti vrine... in ja, ACC bo počasi zaviral da trešči v avto pred sabo... not.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Zaenkrat nič, sem jih pa kak teden ali dva kasneje videl pri Brdu in tisto je bilo bolj resno merjenje. Tako da mislim da iz tega ne bo nič. Vsaj upam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Zaradi tiste aferice z radarji po Ljubljani, ko je MOL čakal na zakonsko podlago in so kazni bile obdelane šele čez leto in več (tudi dve) in to zaporedoma je sedaj popravljena zakonodaja, da moraš kazen za prekršek dobiti v roku enega meseca...
Torej če nisi dobil do sedaj potem zelo verjetno ne bo nič...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
In kako dolgo imajo potem.oni čas da ti pošljejo?
Za pritožbo ti dajo nekih 8 ali 15 dni, oni pa spet x mesecev da odločajo o pritožbi.
...
 

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.323
7
38
46
Okolica južne LJ.
KSZ

V petek 31.8. so na avtocesti pri nadvozu Kozina merili varnostno razdaljo. Voznik pred mano jih je opazil, se ustrašil in ravno toliko pobremzal, da sem zgubil uradno varnostno razdaljo...
Danes so prišli pozdravi s primorske policijske uprave in kazen 200€... :gorjaca:
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
KSZ

V petek 31.8. so na avtocesti pri nadvozu Kozina merili varnostno razdaljo. Voznik pred mano jih je opazil, se ustrašil in ravno toliko pobremzal, da sem zgubil uradno varnostno razdaljo...
Danes so prišli pozdravi s primorske policijske uprave in kazen 200€...

To pa ni v redu. Fak nooo, ne morejo colat na tak način? :bonk:
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Kakor sem razumel je tisti pred njim zavrl, ne on pospesil.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Tisti dve razdalji sta razudalji, na katerih je bila opravljena meritev (ker 200 m varnostne je 3x dovolj). AMpak da je v 4 metrih avto pospešil iz 122 an 125 km/h? Tule nekaj ne štima. 4 metre avto prevozi v 0,1 sekunde pri tej hitrosti. Karei avto že pri 120 na uro v desetinki sekunde nabere 4 km/h? Ajde, nek superstroj z jurja konji in z 2,5 do 100 čisto na začetku pospeševanja. Pri 120 na uro pa ne verjamem. Razen če smo našli forumaša z, ki pred nami skriva eno fino mašino.
Jaz bi se itak pritožil glede na okoliščine.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Matey

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Hitrost 1 in razdalja 1 bi morala biti ob vozila pred njim (meritev 1). Hitrost 2in razdalja 2 pa od njega (merjene osebe).
Varnostna razdalja pa je zmerjena v časovni enoti. Če prav razumem je bila namerjena pod 1 sekundo, morala pa bi biti 2 sekundi.
 
Nazadnje urejeno:

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.323
7
38
46
Okolica južne LJ.
Ksz...
Nimam super stroja... Samo 93 konjskega dizla iz Citroenovih hlevov...
Glede pritožbe se bom prej posvetoval z očetom, ki je pred penzijo delal na PP Grič, vendar dvomim, da imam kako osnovo za pritožbo. Varnostna razdalja je bila pač prekratka v času meritve... Zakaj je bila, jih pa najbrž ne zanima.
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
770
34
28
Toda kako lahko določiš ti v avtomobilu da je prekratka? Nimaš inštrumenta ki bi ti kazal razdalijo?