Obvezno zdravstveno zavarovanje in gnil sistem

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.604
6.032
113
pri taščici
Se dobro da nas za davke drzava opomni da jih moramo placat. No saj zdravstveno zavarovanje je tudi neke vrste davek.
Malcom ne vmesavaj prostovoljnega zavarovanja v temo.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
ksz

toliko da smo na jasnem, jaz nikomur ne jamram in tudi enega klinčevega zavarovanja mi ni problem plačevat, ampak bi bilo fajn bit vsaj obveščen, tudi dodatno zavarovanje si plačujem sama, če koga zanima (ali pa ne) v času brezposelnosti honorarno delam kar zajebano delo, da nekaj zaslužim in iščem job, od honorarnega zaslužka pa gre 25% davka državi
cheer.gif
- toliko o tem.

tema ni bila odprta zaradi mene, ampak zaradi tega, da koga opomnim na to, da morda še kdo ni zavarovan.

tudi sama sem hodila v službo in plačevala prispevke državi, tako kot jih plačujete vsi vi z dolgimi jeziki in naj se sliši grdo kolikor hoče, da bi vsaj pristali enkrat v lajfu na zavodu za zaposlovanje pa da vas vidim, boste potem povedali.

da se iz enega "opozorila", tema obrne v neko spodnašanje in neko žaljenje je pa itak čisto alterjevsko.
 

gasdopodna

Majstr
22. jul 2007
3.636
106
63
Jaz sem mel nekaj časa zavarovanje preko občine (obvezno) in nisem rabu nič podaljševat. V bistvu ne razumem, zakaj je zdaj po novem treba podaljševat na 3 mesece... Pol so pa neki začeli komplicirat pa sem mogu sam plačevat... (kar od cele familije naenkrat gledali dohodke)

Še 2 meseca, pa bom spet izpolnjeval pogoje za zavarovanje preko občine...
aplauz.gif


Prihodkištudentskegadelaškodujejo.press

Za prostovoljno je pa stvar jasna. Če imaš socialko, greš na Vzajemno z dokazili in dobiš v ZZZS sistemu tip osebe 18 - socialno
ogroženi, pomeni da plača proračun prostovoljno zavarovanje. Pri programski opremi je bila cela pi***rija okrog tega...
bonk.gif
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Ne vem kater alter prispevkoplačevalec si je zmislil, da je treba podaljševati na 3 mesece, meni je na občini rekel, ko sem vprašala, da sedaj velja eno leto - v primeru da bom še na zavodu seveda.
Ko sem šla urejat obvezno zavarovanje po poteku nadomestila za brezposelnost pa je bilo rečeno, da je zdaj urejeno za ves čas, ko bom prijavljena v evidenci brezposelnih.
 

gasdopodna

Majstr
22. jul 2007
3.636
106
63
Meni tudi ni jasno... Pri meni je tudi veljalo do preklica, potem pa so neke pogoje spreminjali. Sem si moral za cel 5.letnik pa še zdaj sam plačevat... Bučo bi jim stavšal...
bonk.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
nisem bral vse, sam odlomke.

nekoč je bilo, da si bil zavarovan dokler si bil na zavodu, potem je bilo, da si zavarovan dokler imaš nadomestilo, potem je bilo spet dokler si na zavodu, potem je bilo nekaj vezano z druzino..

pod črto
poslanci morjo neke sklepe sprejemat.

maci, informiraj se na dolgo in siroko. prav je, da drzava spara in ne posilja obvestil, je pa nerodno, da ne spara na bolj bednih zadevah.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
razne BMWje 3.0 mašine in podobno

v rit se ugrizni. dost žalostno da v vsem času kar hodiš v službo nisi spravil skupaj kaj takega.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.123
5.486
113
Sej ma 3.0 ...sam službenga
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.306
3.708
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Maci pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
razne BMWje 3.0 mašine in podobno

v rit se ugrizni. dost žalostno da v vsem času kar hodiš v službo nisi spravil skupaj kaj takega.

Avto ni vse veš? Če sem brezposeln si raje plačujem komplet zdravstveno, kot pa da zapravljam za avto, ali pa vinjete, bencin in zavarovanje.

Sicer pa mi ni jasno. Na začetku je bilo rečeno, da si brezposelna, potem si omenila, da honorarno delaš?


Ne leti samo nate. Ampak. Če si mlad, zdrav, izobražen, pa jebemu da se najde kak šiht?
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.123
5.486
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:


Sicer pa mi ni jasno. Na začetku je bilo rečeno, da si brezposelna, potem si omenila, da honorarno delaš?


Ne leti samo nate. Ampak. Če si mlad, zdrav, izobražen, pa jebemu da se najde kak šiht?
confused-1.gif

Ej.....prov prvošču bi ti da šiht zgubiš za kake 4 mesce......to še ne padš v neko depresijo...je še vse ok....sam tolk da vidš kako je 100 prošenj poslat pa 2 odgovora dobit
tongue-1.gif


Ženska se pač znajde...pa dela mal za sprot...svaka ji čast
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.604
6.032
113
pri taščici
Sicer pa sem po novem tudi sam brezposeln, pa lahko recem da ni vse tako enostavno kot nekateri tu veste. Se uradniki sami ne vejo natancno kako postopek poteka. Vsak drugace govori....
Nihce mi ni rekel(kljub temu da so dobili vse papirje), da se moram odjavit od penzije in da mi bo zavod placeval polno nadomestilo, penzijo bodo pa ukinili.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.604
6.032
113
pri taščici
Kaj bodo pa cez pol leta naumili pa se nihce ne ve-ne zavod na ZPIZ(recimo da se vedno ne bom v sluzbi).
A ni bilo vcasih tako da so dr. organi po mojem pooblastilu lahko sami pridobivali potrebne podatke od drugih organov?
Zakaj moram jaz povsod vsaj enkrat na teden v vrsti cakat pol ure in vec? No naslednji obisk na zavodu imam napovedan sele po poteku denarnega nadomestila(pol leta). Ocitno so tam tudi dolge cakalne dobe. Predlagam da jih nekaj tisoc dodatno zaposlijo,da se bodo lahko kaj vec kot enkrat na pol leta nekaj minut posvetili brezposelnemu.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.892
1.344
113
Citat:
Uporabnik Maci pravi:
ksz

toliko da smo na jasnem, jaz nikomur ne jamram in tudi enega klinčevega zavarovanja mi ni problem plačevat, ampak bi bilo fajn bit vsaj obveščen, tudi dodatno zavarovanje si plačujem sama, če koga zanima (ali pa ne) v času brezposelnosti honorarno delam kar zajebano delo, da nekaj zaslužim in iščem job, od honorarnega zaslužka pa gre 25% davka državi
cheer.gif
- toliko o tem.

tema ni bila odprta zaradi mene, ampak zaradi tega, da koga opomnim na to, da morda še kdo ni zavarovan.

tudi sama sem hodila v službo in plačevala prispevke državi, tako kot jih plačujete vsi vi z dolgimi jeziki in naj se sliši grdo kolikor hoče, da bi vsaj pristali enkrat v lajfu na zavodu za zaposlovanje pa da vas vidim, boste potem povedali.

da se iz enega "opozorila", tema obrne v neko spodnašanje in neko žaljenje je pa itak čisto alterjevsko.

A to, ko si preko napotnice delala ali si celo imela kakšno pogodbeno službo?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.908
3.937
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Sicer pa mi ni jasno. Na začetku je bilo rečeno, da si brezposelna, potem si omenila, da honorarno delaš?

hysterical-1.gif


Jasno so tam na občini tudi povedal pogoj da plačujejo obvezno zavarovanje samo tistim brez dohodkov, če dela nekdo honorarno (uradno, delo po pogodbi itd.) imajo vso pravico da ga brcnejo tako iz sheme brezplačnega obveznega zavarovanja kot tudi iz zavoda (oz. ukinejo nadomestilo).

Sicerp a vidim da se tu meša precej pojmov, od ovbeznea do dopolnilnega zavarovanja pa od tega kako si vpisan v evidenco "brezposelnih". Tako na pavšalno govorit samo o zavarovanju in pa zavodu privede do potem precej napačnih interpretacij.

Sicer pa maci ne se jezit če ti damo kakšno vzgojno, je le dobro zate!
grin1.gif
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Citat:
Uporabnik Maci pravi:
ksz

toliko da smo na jasnem, jaz nikomur ne jamram in tudi enega klinčevega zavarovanja mi ni problem plačevat, ampak bi bilo fajn bit vsaj obveščen, tudi dodatno zavarovanje si plačujem sama, če koga zanima (ali pa ne) v času brezposelnosti honorarno delam kar zajebano delo, da nekaj zaslužim in iščem job, od honorarnega zaslužka pa gre 25% davka državi
cheer.gif
- toliko o tem.

tema ni bila odprta zaradi mene, ampak zaradi tega, da koga opomnim na to, da morda še kdo ni zavarovan.

tudi sama sem hodila v službo in plačevala prispevke državi, tako kot jih plačujete vsi vi z dolgimi jeziki in naj se sliši grdo kolikor hoče, da bi vsaj pristali enkrat v lajfu na zavodu za zaposlovanje pa da vas vidim, boste potem povedali.

da se iz enega "opozorila", tema obrne v neko spodnašanje in neko žaljenje je pa itak čisto alterjevsko.

A to, ko si preko napotnice delala ali si celo imela kakšno pogodbeno službo?

Imela sem redno zaposlitev. Kakšne napotnice, to je samo odnašanje riti in skubljenje države.
Zdaj sem prijavljena na zavodu in delam honorarno - kadar je delo, v skladišču, premetavam težke škatle, delam pakete, limam deklaracije... ravno zadnjih 10 dni sem vsak dan zmetala 2 paleti, vsaka težka 1 tono...

Ampak kaj čem, na zavodu smo samo lenuhi ki obiramo državo in nič ne prispevamo. No, jaz 1/4 časa delam za državo. Ampak bolje to, da imam vsaj nekaj, kot nič.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.908
3.937
113
Citat:
Uporabnik Maci pravi:
No, jaz 1/4 časa delam za državo. Ampak bolje to, da imam vsaj nekaj, kot nič.

Blagor tebi, povprečen slovenec da vsaj 1/3 zaslužka za državo.

Sicer pa drugače pomisli, z to 1/4 denarja ki ga ti daš se v 10 letih ne da naredit niti meter asfalta po katerem bi se vozila s svojim BMWjem!
grims-1.gif
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
vozim Lancio Lybro 2.4jtd
17758-icon_confused.gif


sorry ker ni dovolj, najbolje da vse kar pahorju prenakažem.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.892
1.344
113
Samo a nisi ti še dolgo nazaj prikazal bankomatski izpisek z gladko 1.000.000 evrov na račun, vidim, da ne tvojega, zato me zdaj zanima zakaj premetavaš škatle, ko pa imaš očitno dostop do miljončka oz si našla izpisek ter ga prilimala na Alter, lahko tudi poiščem temo, če ti je želja oz si pozabila.