Obvezno zdravstveno zavarovanje - izpolnjevanje obrazca

uporabnik2022

Pripravnik
5. jan 2022
80
26
18
Kaj je podlaga za vključitev v obvezno zdravstveno zavarovanje po preteku delovnega razmerja? Bil sem zaposlen nekaj mesecev, ne pripada pa mi nadomestilo z Zavoda Republike Slovenije za zaposlovanje.
Tole: 048 - osebe s stalnim prebivališčem v RS, ki ne izpolnjujejo pogojev za zavarovanje po drugih podlagah in si same plačujejo prispevek za zdravstveno zavarovanje (20. točka prvega odstavka 15. člena ZZVZZ) ali kaj drugega? Lp

Verjetno se pod "PODATKI O ZAVEZANCU" pusti prazno? Isto velja za "PODATKI O ZAVAROVANCU" tisto, kar nisem vpisal? Fora je v tem, da se dokument očitno ne da elektronsko podpisati, dokler ni vse, kar je zahtevano, izpolnjeno...
 

Priponke

  • Brez naslova.png
    Brez naslova.png
    107,3 KB · Ogledi: 70

gimi

Fizikalc
23. avg 2019
356
115
43
zgornjo isto izpolniš, reg. in matično pustiš prazno (drugo so pa tvoji podatki), pa državljanstvo je tud 705, podpiši ''ročno'' z adobe ali drugim programom pa pošlj na mail

048 je pravilno
 

uporabnik2022

Pripravnik
5. jan 2022
80
26
18
OK, sem izpolnil, sedaj pa imam težavo, da je "DIGITALLY SIGN" onemogočeno, pač ne morem klikniti. Kako to razrešiti?
 

Priponke

  • Brez naslova.png
    Brez naslova.png
    53,6 KB · Ogledi: 60

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pojdi na najbližjo izpostavo ZZZS, saj je v vsakem večjem kraju, pa ti bodo radi pomagali. Včasih so ti obrazci res težko razumljivi in dvoumni.