Obvezno zdravstveno zavarovanje

psytoma

Pripravnik
2. feb 2010
251
1
18
Povejte mi nekaj. Ali moraš biti prijavljen na zavodu za zaposlovanje da ti občina krije obvezno zdravstveno zavarovanje?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Mislim, da ja.

Sicer pa obvezno zavarovanje za občane brez prihodkov (česar nihče ne preverja in ni treba biti prijavljen na ZZS) stane 14 EUR na mesec.

Dopolnilno zdr. zavarovanje boš pa tako plačeval sam (še 24 EUR na mesec).
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Osebe brez prihodkov

Skladno z Zakonom o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju so v obvezno zdravstveno zavarovanje vključeni državljani Republike Slovenije s stalnim prebivališčem v Republiki Sloveniji, ki niso zavarovanci iz drugega naslova. Državljane iz te točke v obvezno zavarovanje prijavi občina stalnega prebivališča, če nimajo nobenih dohodkov oziroma če, kadar živijo sami, njihovi povprečni mesečni dohodki v zadnjih treh mesecih ne dosegajo 50% minimalne plače, oziroma če, kadar živijo z ožjimi ali širšimi družinskimi člani v skupnem gospodinjstvu, njihovi povprečni mesečni dohodki na družinskega člana v zadnjih treh mesecih ne dosegajo 25% minimalne plače, razen kadar ima sam ali njegovi ožji ali širši družinski člani prihranke oziroma premoženje, ki dosega ali presega višino 60 osnovnih zneskov minimalnega dohodka.

www.zzzs.si
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Če si študent nad 26 let, moraš imeti potrdilo Zavoda za zaposlovanje, da nisi iskalec zaposlitve. Če nisi študent pa ne bi vedel.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Sem ti kopiral z zzzs.si, ostalo si pa tam preberi bolj natančno.

Opozoril bi samo, da če imaš samo osnovno zavarovanje moraš doplačati 25% cene storitev. Razen za nujne stvari - se pravi v dežurni ambulanti, rešilec...

LP
 

psytoma

Pripravnik
2. feb 2010
251
1
18
Trenutno nimam več statusa (pišem diplomo) star sem 24 let. Na zavod za zaposlovanje se ne mislim prijavljati samo za to da bom še ena pijavka več. (vsaj dokler ne diplomiram). Prihodkov zato nimam nikakršnih. Dopolnilno zavarovanje imam sklenjeno pri triglavu. Kaj potem storitim da mi ne bo potrebno samemu plačevati obveznega zavarovanja? Malo sem zmeden.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Zakaj pa se nebi prijavil na zavodu? Če pri 24-tih pišeš diplomo mi ne zveniš kot pijavka. Če boš še čez 4 leta pisal diplomsko, pa prav gotovo.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Mislim, da je najbolje it na zavod in upat, da imajo tam koga, ki ti bo znal povedat kaj je najboljše za tebe. Na zavod se boš tako moral prijavit (razen če te že kje čaka služba) in zakaj nebi dobil še kakšne podpore dokler je (ali pa ti jo oni) ne najdeš.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.935
5.468
113
ne-ne-1.gif
na zavodu ali NE na zavodu si boš zdravstveno zavarovanje moral plačevat sam! Razen v primerih ki ti jih je nalimal doktorz!

Se prav da si ornk socialni problem in si že na meji exsistence.....čim maš starše k majo plače/pokojnine jih ne zanimaš.....majo oni $$$ da te zavarujejo in si jim breme
bonk.gif
 

danijel8

Pripravnik
2. nov 2010
197
8
18
Pred nekaj leti je bilo tako, da si na občini povedal razlog, zakaj nisi prijavljen na zavodu, pa so ti oni plačevali osnovno zavarovanje. Zdaj so to zaostrili in si odvisen od dohodkov staršev, dvomim pa, da si pod pragom, ki so ga postavili. Jaz sem isti primer, star sem 25 let in pišem diplomo, nimam statusa. Na zavod nisem šel, zato sam plačujem tistih 14 eurov za osnovno zavarovanje + 24 eurov za dodatno, ker se z zdravjem ne mislim zajebavat. Osnovno zavarovanje sem prijavil začetek novembra in sem dobil položnico tudi za oktober, saj štejejo od tistega dne, ko ti je poteklo zavarovanje, ki si ga imel preko staršev kot študent. Na zavod bom pa šel, ko bo diplomska na koncu.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.894
5.170
113
točno tako. plačajo ga samo tistim ki ne dosegajo nekega minimalneca cenzusa. Če na istem naslovu živi kdo od familije (magari maš lastno gospodinjstvo prijavleno) se štejejo vsi dohodki
 

psytoma

Pripravnik
2. feb 2010
251
1
18
Sem dal sedaj elektronsko vlogo z prijavo v register brezposelnih oseb. Čez 3 dni dobim datum srečanja z svetovalcem za zaposlitev in bom njega oz. njo povprašal potem kako je z obveznim zdravstvenim zavarovanjem.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.935
5.468
113
In dobil boš moj odgovor...oz odgovor doktorz-a
smile-1.gif
 

psytoma

Pripravnik
2. feb 2010
251
1
18
Torej če prav razumem, si bom obvezno zavarovanje (14€ ) moral v VSAKEM primeru sam plačevati ?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik psytoma pravi:
Torej če prav razumem, si bom obvezno zavarovanje (14€ ) moral v VSAKEM primeru sam plačevati ?

A si slep preberi si moj prvi post. PIŠE ČE ŽIVIŠ PRI ATIJU IN MAMICI, KI IMAJO NEKE NORMALNE PRIHODKE SI PLAČAŠ ZAVAROVANJE SAM !!!!! Razen če ste socialen problem ali kaj takega.

Evo, bolj razumljivo
tongue-1.gif
 

nadi

Pripravnik
2. avg 2007
906
0
16
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
točno tako. plačajo ga samo tistim ki ne dosegajo nekega minimalneca cenzusa. Če na istem naslovu živi kdo od familije (magari maš lastno gospodinjstvo prijavleno) se štejejo vsi dohodki

a si ziher, da svoje gospodinjstvo ne šteje? meni je to malo čudno..
 

masterr

Fizikalc
14. apr 2010
1.502
0
36
ok. Cerkno
Meni znano, če dobivaš socialno pomoč ti občina ne krije obveznega zava., če ne dobivaš socialne pa ti krije občina obvezno, zavod pa krije stroške zavarovanja samo res revnim ljudem.
Dodatno si vsak sam plačuje

Druga opcija je, da si plačaš 80 evrov za status pa imaš rešeno vse, lahko delaš preko servisa, si zavarovan preko staršev itd.
Več na ZS