obvezna oprema

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Opozorijo te, da bo potekla prva pomoč, sprintaš nove nalepke in voila, ni stroška.

Fixed.

Tudi na vsebini so nalepke z rokom veljavnosti.

Drugače pa - tipično slovensko - tako zakonodaja kot jamranje.

Priznam pa, da sem tudi sam iskal nalepko za print - na koncu sem ugotovil, da "ceneje", če tisto sranje kupim za 8,- EUR in enostavno zamenjam.

Mimogrede - a zdravniki brez meja pri nas vzamejo "potečene" gaze in povoje? Vprašam samo, ker mi je malo bad kar v smeti vreči.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.248
5.817
113
jaz sem škatlo zalepil s sekundnim lepilom in se ne da odpret ne da bi polomil škatlo. torej rešen problem z odpiranjem in preverjanjem vsebine.

nalepko sem skeniral direktno s škatle, popravil datume v photoshopu, sprintal na a4 papir in nalepil na škatlo kar z navadnim lepilom. se je lepo prijelo na lepilo od stare nalepke.

vseskupaj sem še zavil v originalen celofan od škatle in ni šanse da ločiš od originala
smile-1.gif


gre za princip in protest proti neumnu državi in ne za šparanje...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Misliš to: komplet prve pomoči?
Ne vem, meni je iz opisa jasno, da to ni za avto. Mogoče bi hofer za povprečnega potrošnika moral napisati, da prva pomoč ne nadomešča uradno homologirane prve pomoči v:
- avtomobilih,
- motornih kolesih,
- tovornih vozilih,
- traktorjih...

Povprečni potrošnik (ki ne zna nemško) pa bo iz slikice avta na ovitku sklepal, da je z v avto.

V bistvu je komplet primeren tudi za v avto... in ustreza verjetno zakonom po vecjem delu Evrope... le v Sloveniji ne... ker je ne dela Tosama
evil.gif
 

S57BMU

Pripravnik
7. sep 2007
643
10
18
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Opozorijo te, da bo potekla prva pomoč, sprintaš novo nalepko in voila, ni stroška.

Dobra
evil.gif

Maš kak mušter da le datum popravimo
tongue-1.gif
...mam epson l800

Lp.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ponavadi je tako, da s takim dejanjem v prvi vrsti zahebeš sebe, ko zadeve ne moreš uporabiti v nuji...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tosama že dologo ni več edini player... Na Petrolu sem kupil nemško zadevo (ja, nemško)... Očitno se da in se proizvaja to tudi na germanskem... edino diskontar misli da je za nas vsak klump dober...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.248
5.817
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ponavadi je tako, da s takim dejanjem v prvi vrsti zahebeš sebe, ko zadeve ne moreš uporabiti v nuji...

se strinjam

če seveda znaš zadevo uporabit. jaz priznam, da sem na tem področju nesposoben.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Že do običnega flajštra ne moreš priti...

Sicer je pa itak tema off... Če je OT toliko butl, da ne ve kaj ustreza naši zakonodaji in se potem čudi kot žaba jajcu potem pa tudi prav...
Drugače pa 6 EUR na pet let ni nek strošek. Če si pa nagnjen k narodnosti pa itak ni problem porabit tistih flajštrov v kratkem času... Pri mulariji pa sploh ne...
smile-1.gif


V glavnem, temo je odprl jambrač zaradi jambranja in nepoznavanja predpisov...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Že do običnega flajštra ne moreš priti...

Sicer je pa itak tema off... Če je OT toliko butl, da ne ve kaj ustreza naši zakonodaji in se potem čudi kot žaba jajcu potem pa tudi prav...
Drugače pa 6 EUR na pet let ni nek strošek. Če si pa nagnjen k narodnosti pa itak ni problem porabit tistih flajštrov v kratkem času... Pri mulariji pa sploh ne...
smile-1.gif


V glavnem, temo je odprl jambrač zaradi jambranja in nepoznavanja predpisov...


Tema je naastala predvsem zato, ker so predpisi butasti... Ce se gremo neko "evropo"... in globalizacijo... nevem zakaj je potem nek standard dober za tricetrt Evrope... za "balkan" pa ne. S tem, da se predpisuje neke tocne mere embalaze v kateri je zapakiran komplet prve pomoci... in ta embalaza nima nekega tocno defnirinage mesta v avtu... je tak predpis milo receno butast... Ampak tega smo itak ze navajeni... saj je takih butastih predpisov se precej vec... In ne gre se tukaj za par evrov na par let ...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.248
5.817
113
sem napisal, da gre v mojem primeru za protest

umski maloposestenež me je naduto ruknil na tehničnem zaradi 2 meseca pretečenega paketa prve pomoči. in sem naredil točno tako in mu nesel "popravljeno" prvo pomoč pomolit pod nos. in je bil zadovoljen.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Kratko vprašanje.

A vas p.izdi, ker ima "prva pomoč" rok uporabnosti, ali ker je "pretočno" predpisana? In v primeru drugega dela - kaj je "pretočno" opisano (vsebina ali "škatla")?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
In tudi za konec.

Ker mene zgolj in samo moti, da imamo tako rigorozen predpis glede škatle. Predpisana vsebina (ne bom se zdaj spuščal ali je vse res potrebno - tukaj upam, da je stroka le imela kaj besede zraven) in rok veljavnosti posameznih delov (sterilnost) je povsem razumljiva in tudi smiselna.

Celo dimenzije škatle bi sprejel - če bi bila standardizirana in bi vsi proizvajalci vozil morali imeti ustrezno "luknjo" v vozilu za to škatlo. Celo mesto kjer se nahaja bi moralo biti predpisano - ker tam kjer imamo spravljeno večina nas, tj. na dnu prtljažnika, po možnosti še pod dnom prtljažnika, je skoraj tako kot, da je nimaš s sabo. Morala bi biti namreč prosto dostopna tudi ob nabito polnem prtljažniku - torej spada v pokrov prtljažnika ali pod voznikov/sovoznikov sedež.

edit: typo
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Ampak res, vsak jo ima "skrito" v svojem predalu. Ce jo nek tujec zeli najti v nasem avtu bo najbrz vse drugo prej nasel kot pp.
Roberto: ce po tvojem misljenju jamram na tak nacin da forumase opozorim na "zavajanje" trgovca k gre tebi konkretno v nos tudi ok. Samo ne vem zakaj te tudi moti ce tega istega trgovca pohvalim. Po tvojem bi moralo na alterju pjsat namest hofer cenzura?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ja Hanzi, ne samo da mislim, prepričan sem.
Ker pravi način in naslov ni Alter ampak

Impresum

Naziv podjetja: HOFER trgovina d.o.o.
Sedež: Kranjska cesta 1, SI -1225 Lukovica
Oddelek za informacije in pomoč strankam
E-pošta: info(at)hofer.si
Telefon: +386 / 1 / 8346 600
Telefaks: +386 / 1 / 8346 628

Njim se pritožiš, da zavajajo. Odgovor pa potem objaviš tukaj (če ga). Tako pa folk samo še jamra po forumih, v resničnem življenju pa ne zna narediti nič (ni sposoben, si ne upa) in samo pasivno spremlja dogajanje...

Ampak tam se boš (že zaradi bontona) moral identificirati...
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Sem se prej pritozil hoferju kot alterju.
A lahko objavim odgovor? Ali te bo motil?
BMK
Citat:

Spoštovani,



ponovno se vam zahvaljujemo za vaše sporočilo in interes za naše podjetje. V nadaljevanju vam sporočamo ugotovitve, katere smo prejeli s pristojnega oddelka.



Zadevo smo preučili in bi vam želeli sporočiti, da je prva pomoč po DIN standardu ustrezna za privatno uporabo, žal pa ne ustreza slovenskim predpisom o obvezni opremi v vozilih, ki so objavljeni v uradnih listih.



Zadovoljstvo naših strank postavljamo na prvo mesto, zato v kolikor iz kakršnegakoli razloga z izdelkom niste zadovoljni, vam v roku 2 mesecev od dneva nakupa zagotavljamo vračilo kupnine, seveda s predložitvijo računa. Za vse nevšečnosti se vam iskreno opravičujemo in vas hkrati vljudno prosimo za razumevanje.



S spoštovanjem,





Hofer trgovina d.o.o.

Oddelek za informacije in pomoč strankam

Customer Service Department
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.548
8.901
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Tako je - konzervacija ("voski") se običajno odstranijo pred dobavo prodajalcu in je "skrito" v strošku "prevoza" ali v sami nabavni ceni - ampak ima prodajalec kljub temu še kar nekaj telovadbe preden vozilo lahko da iz rok.

Bi rad videl tiste ase, ki pravijo, da bodo sami odstranili vosek ali kopolimer.
Čeprav dandanes je itak večina zaščite samo folija - in miljavženk nekih nalepk, ki so očitno pripopane s sekundim in še zanehtane zraven.
grin1.gif

A bejžnobejž, ubogi prodajalec da ima telovadbo z avtom? Verjetno res, če se mu to ne da, nej gre prodajat peso na tržnico, prodajo avtomobilov pa prepusti normalni osebi, ki ve, kako se dela s strankami.