obvezna oprema

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
ne gre se samo za voske, gre še za marsikaj več, pri tem pa je seveda verjetno odvisno od prodajalca koliko se kaj drži navodil in standardov proizvajalca
grin1.gif
ko avtomobili pridejo do trgovca, jih more glede na standarde ustrezno pripravit, preden jih parkira na svoje parkirišče (kar jih verjetno zelo malo počne, al pa en teden pred kontrolo principala) potem ko gre avto v prodajo pa spet, nulti servis, pranje, priprava na prevzem (poseben prostor, priložnostno darilo, uvodna navodila pri prevzemu, kjer gre spet 1-2 uri prodajalca) itd.
wink-1.gif
 
13. jul 2011
2.677
625
113
ksz

potrebno je ločiti med opremo, ki jo v vozilo vgradi (oz. priloži) proizvajalec in opremo, ki jo priloži avtohiša.
K prvi spadajo, ja tudi gume ali pa rezervno kolo in komplet za menjavo oz. komplet za popravilo. Če ti prodajo avtomobil brez tega, je to protizakonito, ker ti prodajo avtomobil z napako.
Če pa ti prodajo avtomobil brez opreme, ki jo navadno priloži avtohiša ali uvoznik, pa je to zgolj slaba poslovna praksa, oz. je mogoče bil tak dogovor. Protizakonito bi bilo, če bi to opremo posebej zaračunali in je ne bi dobavili.
Kupec je tisti, ki prvi zapelje avtomobil na cesto in je sam odgovoren, da je zraven vse kar zakon zahteva.
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Tako je - konzervacija ("voski") se običajno odstranijo pred dobavo prodajalcu in je "skrito" v strošku "prevoza" ali v sami nabavni ceni - ampak ima prodajalec kljub temu še kar nekaj telovadbe preden vozilo lahko da iz rok.

Bi rad videl tiste ase, ki pravijo, da bodo sami odstranili vosek ali kopolimer.
Čeprav dandanes je itak večina zaščite samo folija - in miljavženk nekih nalepk, ki so očitno pripopane s sekundim in še zanehtane zraven.
grin1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Voski gredo cist BP dol z namenskim lugom...pospricas...mal pocakas...pa cez pralnico spustiš...pol pa se rocno v kakem vogalu zdrgnes
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
In ta namenski lug ima vsak Franček doma? Pa zdrav in okolju prijazen je tudi - a ne?

Drgač pa je še na izbor nafta, alkohol, bencini - eni so se celo z nitrom lotili.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
zakaj bi te voske dol pral?
eni se pa trudmo in mažemo avto z vse mogočnimi žaubami, da bi ja bil povoskan oz zaščiten:))


kar se pa prve pomoči tiče, mi je pa čudno.
ponavadi dajo svojo brendirano prvo pomoč, pa brendirane okvirje tablic, mogoče še nove gumjaste tepihe. Res, da niso za dolgo, so pa novi:)
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
žal res še nisem imel toliko sreč€.
Je pa bilo mišljeno bolj za hec.
Me pa zanima v kaj je to "namočen", da je potrebno dol spart pred predajo.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
"Nemci" - vosek (parafin) v različnih debelinah, BMW je imel celo do pol mm debeli sloj (je zaščitil celo pred kamenčki med prevozom)

"Francozi" - "kopolimer" - neka polimerna masa

s tem, da je od znamke do znamke odvisno - zgoraj samo kako je bilo včasih.

Danes velika večina samo še folije na havbah in strehi, "dražja" vozilo + vozila s posebnimi barvami pa celo v vrečah.

Pa verjemi mi, da je prava veselica brez ustrezne kemije vosek dol spravljati.
evil.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.241
113
kako je to z gumami? meni je bilo rečeno (rekla kazala, zato sprašujem, če je res), da če je avto kupljen pozimi ,morajo biti obvezno gor zimske gume. ker pa proizvajalec vedno da letne zraven, so potem to potem kao akcije "zimske gume zastonj", čeprav kaj dosti izbire nima, kot da ti recimo potem letnih zraven ne da (kam če z njimi...).
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Kot si rekla - "rekla - kazala". Avti vedno pridejo na zalogo z letnimi ( izjema posebna, osebna naročila, kjer se avto že v proizvodnjo naroči z zimskimi) in se s takimi prodajo. Da "morajo" pozimi biti z zimskimi prodani so samo bučke.

Priložene zimske kot akcija (in morebiti celo že premontirane) so pa ponavadi res pozimi. Baje so eni probali julija z tako akcijo - menda se ni obneslo.
grims-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Lahko dobiš SUVa z all-season M+S... In v homologaciji samo M+S pnevmatike...
Moj ima na srečo klasične letne homologirane, sicer samo 19 col, 17 pa samo M+S...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Res je. Ampak nihče nikomur ne brani da doda v prtljažnik ustrezne verige. In si 'compliant'.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Plača jih tisti ki se zaveda da je ceneje prodat nekomu ko si ze kot pa iskat novo stranko
grims-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Da ne bo kdo danes teden kupoval prve pomoči v Hoferju.
Meni je na TP rekel da mora biti v trdi (pvc) škatli. Hoferjeva je pa v mehki.
Sem poslal tudi na hofer mejl, so mi odgovorili da mi bodo poslali odgovor "strokovne sluzbe ali nekaj takega).
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Misliš to: komplet prve pomoči?
Ne vem, meni je iz opisa jasno, da to ni za avto. Mogoče bi hofer za povprečnega potrošnika moral napisati, da prva pomoč ne nadomešča uradno homologirane prve pomoči v:
- avtomobilih,
- motornih kolesih,
- tovornih vozilih,
- traktorjih...