obvezna oprema

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
/prva pomoč, trikotnik.../ pri prodaji rabljenega avta ostane v vozilu ali jo lahko prodajalec ven vzame?
 
Nazadnje urejeno:

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Lahko tudi sopotnikov sedež vzameš ven, če bo kupec hotel tak avto. Ali pa mašino...
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
če se prodaja tehnično izpraven in registriran avto naj bi obvezna oprema ostala v njem.
tudi sicer menim, da se mora avto prodati z obvezno opremo...

je pa res, da imaš prodajalcev čuda. in eni so prav bolani. če zapenja zaradi prve pomoči je definitivno eden takih...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.854
113
pri taščici
In jaz je nisem dobil (pa sem videl) . In potem kupim ta mehko ("nemsko") in mi na tehnicnem zadnjic teži da ni ok. Skoda da nimam vec računa, bi najraje nazaj v trgovino nesel.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
/prva pomoč, trikotnik.../ pri prodaji rabljenega avta ostane v vozilu ali jo lahko prodajalec ven vzame?

Lahko jo vzame ven, tako kot tudi karkoli drugega.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
hvala, ampak ne prodajam jaz avta ampak ena avtohiša

Če avtohiša ne premore toliko, da bi pustila v avtu obvezno opremo ali vsaj da poskrbi, da se le ta nahaja v njej...se enostavno odpelješ dalje.

7 eur je prva pomoč. Koliko je trikotnik...5?
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
hvala, ampak ne prodajam jaz avta ampak ena avtohiša

Če avtohiša ne premore toliko, da bi pustila v avtu obvezno opremo ali vsaj da poskrbi, da se le ta nahaja v njej...se enostavno odpelješ dalje.

7 eur je prva pomoč. Koliko je trikotnik...5?
Zadnjič je bila nekje akcija, vse v kompletu za 14€.Žena kupila ker je imela staro prvo pomoč in manjkajoče žarnice, ostalo pa itak pride prav, pa še v torbi je bilo zapakirano.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Kaj pa pri novih?
Mora biti obvezna oprema not ali ne?
Ker če ne, potem se niti odpeljat ne bi smel.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Vsaka normalna AH ti pripravi avto pred prevzemom...rece se temu "nulti" servis....se prav tepihi...zarnice...prva pomoc...

...ce je avto nov se dekonzervancija (vosek dol...al pa folije vn...)

Pa pregleda se nivo vseh tekocin...

OT...a je to mogoce peugeot servis na...?
wink-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.298
2.398
113
še v SLO - ampak komaj
Tepihi, obvezna in dekonzervacija nimajo pa ama nobene zveze z nultim servisom.

In ne - "obvezna oprema" ni, kakor tudi ne tepihi, pokrita s kupnino vozilo.
To, da jo večina avtohiš doda, je samo dobra praksa.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ali ni po zakonu, da ti mora avtohiša ob izdaji novega avtomobila, le-tega dati v izpravnem stanju. Se pravi z vso obvezno opremo vred? Ne vem, vprašam.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
Ali ni po zakonu, da ti mora avtohiša ob izdaji novega avtomobila, le-tega dati v izpravnem stanju. Se pravi z vso obvezno opremo vred? Ne vem, vprašam.

pa še poln tank goriva verjetn
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
A ti si tudi en mlečnozobi prodajalec s slamo med ušesi? Kolega preberi moj zadnji stavek. Vidim, da imate na tem forumu hude probleme z razumevanjem. Človek bi si mislil, da je forum za osebe s posebnimi potrebami.
Vsako stvar, ki jo danes prodaš mora ustrezati določenim zadevam, CE, ISO standardi... in čisto logično gledano bi avto katerega osnovni namen je prevažanje oseb od a do b ob predaji ključev moral izpolnjevati zakonodajo na tem področju.

Nisem nikogar provociral kot ti, s čemer kažeš svojo intelektualno omejenost v osnovnih stvareh, pač pa lepo vprašal. Narodnjak? Čefur?
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
Ali ni po zakonu, da ti mora avtohiša ob izdaji novega avtomobila, le-tega dati v izpravnem stanju. Se pravi z vso obvezno opremo vred? Ne vem, vprašam.

pa še poln tank goriva verjetn


Pri novem avtu obvezna oprema mora biti v avtu, sicer avto ni tehnično brezhiben. Če je prodajalec naredil prvi tehnični pregled (novega avtomobila), potem je ta oprema morala biti. Če jo ni, jo je naknadno vzel ven.
Enako je pri rabljenih avtomobilih.