obvezna oprema

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Embalaža kompleta za prvo pomoč za avtomobiliste mora biti izdelana iz trdnejšega materiala. Imeti mora obliko škatle

mislim, da so "mehki" paketi težko združljivi z našim zakonom
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
na paketu po nemško piše, da je za avto
smile-1.gif


ampak ne za slovenski avto, ker te bodo pregledniki na tehničnem pa miličniki za ušesa, če boš tako mislil
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.854
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik alpine pravi:
Od Hoferja je za potovanja, ne za v avto.
Bravo, kje ti zivis da te ne ukradejo.
A to za potovanja z letalom ali vlakom. Kaj pa ce gres s pletno na blejski otok. Kaksno prvo pomoc pa rabis tam?

Skratka: slovenci smo bolj papeski od papeza.
Se cakam odgovor hoferja. Sem jim poslal kasneje potem tudi 6. Clen pravilnika.

Citat:
Oblika embalaže kompleta za prvo pomoč za motoriste ni predpisana, ustrezati pa mora obsegu vsebine iz 3. člena tega pravilnika. Lahko je izdelana iz impregniranega oziroma plastificiranega platna.

Embalaža kompleta za prvo pomoč za avtomobiliste mora biti izdelana iz trdnejšega materiala. Imeti mora obliko škatle z zunanjimi merami tlorisa 255 mm ± 2 mm x 166 mm ± 2 mm, njena višina v zaprtem stanju pa mora biti 80 mm ± 2 mm. Pokrov lahko prekriva stranske stene (15 mm ± 1 mm) in ima lahko največje mere 264 mm ± 3 mm x 175 mm ± 3 mm. Debelina stene ne sme presegati 3 mm.


Alpine: upam da imas chrome da ti bo zadevo prevedel. Sicer pa si v Google vrzi.
https://www.adac.de/infotestrat/technik-und-zubehoer/verbandskasten/
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.854
113
pri taščici
Evo so poslali odgovor.
Lahko v roku dveh mesecih vrnete prvo pomoč z računom in dobite povrnjeno kupnino.
no jaz sem ugotovil po pol leta da ne ustreza. Pa je kljub temu še kar v avtu. In bo ostala.
 

ambroz

Pripravnik
27. apr 2010
116
0
16
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Evo so poslali odgovor.
Lahko v roku dveh mesecih vrnete prvo pomoč z računom in dobite povrnjeno kupnino.
no jaz sem ugotovil po pol leta da ne ustreza. Pa je kljub temu še kar v avtu. In bo ostala.

Flikneš cel, neodprt paket v eno plastično tupperware škatlo za piškote pa bo ustrezala.

Kakšna neumnost so tele mere, debeline in trdote embalaže. Le čemu služijo? Da so kompatibilne z Nasino odpravo na Mars?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
tudi vsebina mora bit kompatibilna z vsebino, ki si jo je namislila tosama

vse samo zato, da na celem svetu ni prve pomoči, ki bi bila cenejša od domače
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ne tako dolgo nazaj je imel Petrol prvo pomoč v akciji, pa ni bila 50 centov dražja od tele (sem jo kupil). Pa ustreza vsem standardom, tudi našim, butalskim... Zakaj rineš po pofl v Hofer?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.854
113
pri taščici
Btw sem preskrbljen s prvo pomocjo za naslednje 3 oz 4 leta.
Sem hotel samo opozoriti da prva pomoc kupljena med zelenjava ne bo ok za v avto.
In ja, lani je pac jaz nisem kupil na Petrolu. Tudi v leclercu se dobi vcasih po pametni ceni PP. Danes se prvo pomoc dobi za pol nekdanje cene. Tudi na petrolu je bila nekoc posteno preko 10 m(cca 13-15) evrov.
Mogoce je pa nasa vecji pofl kot pa hoferjeva. Mogoce ma doctorz kak komentar glede tega. Razen ce se kvalieta ocenjuje po embalazi.
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Misliš to: komplet prve pomoči?
Ne vem, meni je iz opisa jasno, da to ni za avto. Mogoče bi hofer za povprečnega potrošnika moral napisati, da prva pomoč ne nadomešča uradno homologirane prve pomoči v:
- avtomobilih,
- motornih kolesih,
- tovornih vozilih,
- traktorjih...

Povprečni potrošnik (ki ne zna nemško) pa bo iz slikice avta na ovitku sklepal, da je z v avto.
 

stromarwannabe

Pripravnik
2. nov 2015
44
0
6
Jaz ne vem kje vi tehnične preglede delate. Ker vse skupaj je strošek.
Mene opozorijo da mi bo čez 2-3 mesece potekla prva pomoč.

PP imam narejeno. Teorija mi laufa 98% na uro. Ko pa je treba uporabiti to prvo pomoč sem pa na 1%..

Tosama v tej igri že dolgo ni več.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Opozorijo te, da bo potekla prva pomoč, sprintaš novo nalepko in voila, ni stroška.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113

Zanimivo da se ekologfašisti nič ne pritožujejo ker se jih po koncu roka uporabe en kup zavrže in se po nepotrebnem obremenjuje okolje.