Občasni oblak dima iz izpuha napoveduje kaj?

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
In kaj narediti v takem primeru, ko ti nabije v obrate in imaš avtomatika?
 

octavia2011

Zelenc'
19. feb 2019
5
0
1
Jaz sem ta avto kupil pred letom in pol, naredili smo 30.000km čisto brez problema, moti nas samo ta dim. Kot je že nekdo v enem odgovoru napisal, gost dim, smrdi po nafti, barva je pa umazana bela. enkrat se je to dogajalo ravno ko smo prišli domov. Obrati so rahlo višji, 1100obratov, trajalo je pa cca. 5min in je nehal kadit.
Jaz mislim da se ta dim pojavlja, ko se dela neka regeneracija in se najbrž vbrizguje gorivo , da kaj zgori. A je kakšen tak sistem pri motorju.

Saj bom peljal na servis, samo bi rad že prej vedel za kaj gre

lp
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Ni nek injektor pri DPF zaradi regenracije, da brizgne not vsake toliko za pucanje?
Kdo je zdaj mehanik ... bo povedal.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne, VW nima nic, samo rezim vbrizgov spremeni in spuca DPF samo s pomocjo nafte. Dodatni injektor na izpusnem sistemu pa ima Renault, pa Volvo..In ta obcasni beli dim je regeneracija dpf-ja.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Od nadgradnje se regeneracija izvaja veliko bolj pogosto. Pri moji je najprej odletel EGR, čez en teden pa še DPF :) Blindiralegr, odstranil dpf, popravili software na before nOx in voila. Nobenih težav več, avto ima ogromno moči več in poraba je spet normalna.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Vidim, da si popravil...

Pa ste dali kaj, namesto dpf-ja? Al je sedaj samo ravna cev?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Od nadgradnje se regeneracija izvaja veliko bolj pogosto. Pri moji je najprej odletel EGR, čez en teden pa še DPF :) Blindiralegr, odstranil dpf, popravili software na before nOx in voila. Nobenih težav več, avto ima ogromno moči več in poraba je spet normalna.

So mi ob zadnji menjavi EGR-ja tudi ponujali enako, sploh ker je od prejšnje menjave minilo samo 50k. Pa sem se enkrat peljal z enim VW brez egr in dpf. Vse kot si napisal, samo pozabil si povedat, da laufa in se pelje po novem kot kombajn. Laufa, ne crkuje, malo porabi in hitro gre, da pa je vse skupaj znosno ima kombajn ekstra vzmeten sedež, kar sem pri tistem VW pogrešal.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Cash : blenda je samo marketinška fora, ven je šel samo dpf, katalizator je ostal.
jello :nevem kakšen je bil občutek v holzwagnu, delali smo audi, razlike v delovanju skoraj ni opaziti.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kaj ni fora blende, da ohrani tlak, ker drugace gre turbina pocasi v K.....?