Kaj se dogaja s sušilnim strojem?

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Prosim kakšne tehnične tipe za nasvet.
Imam Gorenjev sušilec, star je nekje 10 let, čisto osnovna varianta. Se pravi, samo gumb za nastavitev časa sušenja, in tipko, da preklopim med temperaturo 40 stopinj in 60 stopinj. Ni kondenzacijski, ampak je cev speljana v zračnik.
Do sedaj je kar v redu delal, ampak sedaj se občasno nenormalno segreje. Že ohišje je na otip zelo vroče, če ga pa odpreš in potipaš boben, se pa spečeš pošteno. Pa tudi rahel vonj po zažganem perilu se voha
smile-1.gif
Torej definitivno ne suši na 40 stopinjah ampak po moje kar krepko čez. Ko ga ugasnem in se ohladi, potem včasih spet dela normalno, ampak večinoma je pa kar prevroč.
Da ne omenjam, da se nam vse cunje v sušilcu skrčijo. Jaz napizdevam mojo, da ne zna prat
smile-1.gif
)), v bistvu nam ga pa verjetno sušilc biksa že nekaj časa, pa nismo opazili.

Kaj narediti? Razdreti stroj in zamenjati termostat?

Ali nabava novega sušilca? A je boljša varianta kondenzacijski? Se mi zdi, da bi bilo bolje, ker potem ni problemov z izpuhom v zračnik itd..
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
So vsi filtri čisti ? Mogoče se kje nabralo preveč muck pa preslabo zrači...
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Kondenzacijski so boly easy-to-use. Navadnim se res rade nabirajo mucke v ohišju, snemi zgornji in zadnji pokrov pa izpihaj s kompresorjem ali posesaj s sesalcem.

Kupi Bekota za <300€, kondenzacijski, 5 let garancije
zmaga.gif
če pa denar ni problem potem je pa dovolj drugih modelov na voljo
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Prosim kakšne tehnične tipe za nasvet.
Imam Gorenjev sušilec, star je nekje 10 let, čisto osnovna varianta. Se pravi, samo gumb za nastavitev časa sušenja, in tipko, da preklopim med temperaturo 40 stopinj in 60 stopinj. Ni kondenzacijski, ampak je cev speljana v zračnik.
Do sedaj je kar v redu delal, ampak sedaj se občasno nenormalno segreje. Že ohišje je na otip zelo vroče, če ga pa odpreš in potipaš boben, se pa spečeš pošteno. Pa tudi rahel vonj po zažganem perilu se voha
smile-1.gif
Torej definitivno ne suši na 40 stopinjah ampak po moje kar krepko čez. Ko ga ugasnem in se ohladi, potem včasih spet dela normalno, ampak večinoma je pa kar prevroč.
Da ne omenjam, da se nam vse cunje v sušilcu skrčijo. Jaz napizdevam mojo, da ne zna prat
smile-1.gif
)), v bistvu nam ga pa verjetno sušilc biksa že nekaj časa, pa nismo opazili.

Kaj narediti? Razdreti stroj in zamenjati termostat?

Ali nabava novega sušilca? A je boljša varianta kondenzacijski? Se mi zdi, da bi bilo bolje, ker potem ni problemov z izpuhom v zračnik itd..

takole na hitro ... najbrz imas zastekan termostat in ti greje preko nastavljene temperature ....
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Pa enkrat sem ga že vzel ven (ker sušilec sploh ni grel) in šel na Gorenje servis, da kupim drugega. Pa so me prepričali, da ni nujno termostat in bla, bla, bla. Pa da se bo mojster oglasil. In res pride, samo zmontira termostat nazaj (bojda je gor nek bimetal, ki zadevo izklopi, ko je prevroča) in veselo pokasira vso delo in potne stroške. Čeprav je imel dve minuti dela, da je samo sestavil zadevo, razdrl sem mu itak že vse sam.
Dvakrat pa ne mislim plačevat davka na budale, zato bi zdaj ponovil vajo. Star termostat ven, novega noter in to je to.
Ali je lahko še kaj drugega narobe?
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Pa enkrat sem ga že vzel ven (ker sušilec sploh ni grel) in šel na Gorenje servis, da kupim drugega. Pa so me prepričali, da ni nujno termostat in bla, bla, bla. Pa da se bo mojster oglasil. In res pride, samo zmontira termostat nazaj (bojda je gor nek bimetal, ki zadevo izklopi, ko je prevroča) in veselo pokasira vso delo in potne stroške. Čeprav je imel dve minuti dela, da je samo sestavil zadevo, razdrl sem mu itak že vse sam.
Dvakrat pa ne mislim plačevat davka na budale, zato bi zdaj ponovil vajo. Star termostat ven, novega noter in to je to.
Ali je lahko še kaj drugega narobe?

bimetal naj bi bil gor samo zaradi varnosti, ce gre temperatura previsoko, ker termostat ne oddela .... koliko nastavitev temperature pa imas na susilcu?
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Samo en gumb. Če ga pritisnem noter, je 40 °C, če je pa zunaj je pa 60 °C.

Potem je pa še ta drug gumb, s katerim nastavim čas sušenja od nič pa do 130 minut.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Samo en gumb. Če ga pritisnem noter, je 40 °C, če je pa zunaj je pa 60 °C.

Potem je pa še ta drug gumb, s katerim nastavim čas sušenja od nič pa do 130 minut.

cisto mozno je da je ta bimetal tvoj edini regulator. koliko kablov gre na ta bimetal?