"Odstraniti" vonj cigaretnega dima iz pohištva?

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Torej, pri prenovi stanovanja (kadilca) sem naletel na nekaj umetniških slik. Verjetno ni treba posebej poudarjati, da se vonj cigaretnega dima, vpitega v sliko, namontirano v čisto sveže stanovanje, širi po celi sobi. Vprašanje: s čim naj to nevtraliziram? Kakšnega posebnega drgnenja s čistili ne bi izvajal (razen po okvirju, kar pa je po mojem brez zveze), da se mi ne bi zgodila tista zadeva iz reklame za znano zavarovalnico, ko se snažilka po žurki spravi na umetniško sliko... vsakršen kemijski nasvet, ki bo prišel v poštev, je dobrodošel.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sam sem reševal z luftanjem. sam nisme luftal slike, ampak pohištvo, cunje..sliko me tobešeno na balkanu, sploh v teh vlažnih dneh ni fino..je pa rešitev.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ali pa zamenjaj okvire s kakšnimi ki ti pašejo v stanovanje. Nekateri znajo biti prav obupno kičasti ali za časom.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Oust sprej. Dosti tega. Zelo dosti. Pol pa je najboljše če recimo narediš tak:
Posprejaš res res ful, pa čez noč v valilnico. Tisto za jajce ja. 2x ponoviš bi moglo bit ok.
Kje boš pa valilnico staknil pa je spet drugi problem. Sicer pa postavi na zračen prostor in enostavno luftaj in luftaj...

Bo pa vonj sam zginil sčasoma.
 

ForeignBreed

Pripravnik
17. avg 2007
712
0
16
Bačka Palanka
s čebulo
evil.gif
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Če si dobu tak stanovanje, moje sožalje. Evo za trajno rešitev. VSE stene prebeli. Kar je ostalega (les, keramika, plastika,...) Oprat. S čistili in resno drgnit. Predvsem les se pošteno naužije dima. Če imaš mogoče tepihe preproge, itison,... in podobno. Vrzi ven. Le ta recept te reši dima. Za slike pa ne vem. Vn na zrak za kak teden in obleči v steklo
wink-1.gif
.
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Jaz sem vcasih ta smrad pucal (v fotrovem avtu) kar z steklex-om (cistilo za steklene povrsine) in se je na sivi plastiki prav videlo kako dol tece ta smrad od cigaret. Plastika dobila svojo barvo nazaj, brez poskodb
smile-1.gif
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Ne, jaz imam samo sliko prepojeno z nikotinom, zdaj pa bi jo rad dal v nekadilsko stanovanje, pa si ne upam (beri soba, kjer jo imam shranjeno, smrdi). Jo bom pač mal na"oust"al in naluftal...