Nuvi 1300 Prikazuje LA in JCV

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
... in preveriš pod kartami,da imaš 3d stavbe vklopljene ....

Kje na 1300 to lahko preveri. Pod orodja /nastavitva / sistem / zemljevid tega nimam
FW 5.20, AR in gmap3d.img sta v mapi .System (enako ni, če sta v mapi Map)
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
E, in zato sprašujem, ker tam možnosti 3D nimam. Vidim in izberem lahko samo obe nameščeni karti AR in CNEU. gmap3d imam skupaj s gmapprom.img (AdriaROUTE) v mapi .Sytem. V AR tlorise hiš vidim (svetlomodro! groza). Kam naj dam ta gmap3d da bo OK. Uporabil bi jo tudi s CNEU, ki je kot gmapsupp. img v mapi Garmin na kartici.

EDIT:
sem dal vse zemljevide v mapo Map na kartici, tudi gmap3d. Sedaj so v "INF:" menuju vidni vsi zemljevidi CNEU2011.40, AR3.20 in Cnet 2011.40 3d, tlorisov hiš pa ne vidim v nobenem zemljevidu!!
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Daj gmap3d.img na SD kartici ali na nuviju v mapo Map in bi ti jo moralo prikazat.
Vsaj tako imam sam narejeno in dela bp.
V skriti mapi .System pa zna prečitat nuvi 1xxx samo gmapbmap,gmapprom,gmapprom1 in gmaptz.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Sem ravno editiral v prejšnjem postu točno to kar si napisal. Žal je razultat še slabši. Hvala ti za pomoč, da sem prišel sploh do sem!
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
V CN če bi rad videl tloris stavb pojdi po karti v Ljubljano,ker jih samo tam prikazuje,zaenkrat.
Mogoče bo v novem CN kaj več hiš v gmap3d.
Če bi rad videl tlorise imej vklopljeno ali samo CN in 3d ali pa samo AR.
Ko greš v pogled karte stisni še enkrat na karto in videl jo boš iz ptičje perspektive.Sedaj približaj tam nekje na 80m in boš videl hiše v AR.
Za CN pa v istem pogledu premakni karto z prstom na Ljubljano in boš videl hiše okrog Tivolija in v industrijski coni.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Sem med tem "odpotoval" v Graz (mi je bližje kot Ljublana) in so tlorisi OK, torej sem bil prej preveč nestrpen in sem iskal pasjo uto na lastnem dvorišču. Sedaj je OK.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Ob izdatni pomoči Popotnika in nasvetih TUPLIja sem uspešno nadgradil nuvija 1300.
In spet je vse tako kot je nekoč bilo! AdriaROUTE 3.20 in AdriaTOPO 2.31 skupaj in korektno prikazana (nič popravkov na typ datoteki), tudi RealityView tako kot se šika (seveda v City Navigator Eu 2011.40)

Ar in AT skupaj odkljukani


RealityView
Tudi "ruta" normalno
 
Nazadnje urejeno:

BogdanH

Pripravnik
14. mar 2011
47
0
6
Maribor
Čestitam Jodlar,
..ker meni enostavno ne uspe. Če sem prav razumel morata biti gmapprom.img in gmap3d.img v Map direktoriju. Če pogledam v Info vidim navedeni dve CN 2011.40 mapi: normalno (gmapprom, katero sem kreiral s MapSource) in 3D mapo in pri obeh imam opcijo, da ju označim/izberem.
Karkoli nastavljam, obrisov stavb (kot na tvoji sliki) ne vidim. Morda pa je z mojo 3D datoteko kaj narobe...
 

vide

Pripravnik
10. avg 2008
239
10
18
Cerkno
Imam Nuvija 250W . Ker nima ne prikaza omejitev na zaslonu niti LA me zanima ali je na temu modelu to možno usposobit in kako .
Prilagam tudi slike iz skritega menija . za pomoč se zahvaljujem.

Lp Vide
1192314-176.jpg
 

Priponke

  • 1192314-176.jpg
    1192314-176.jpg
    382,6 KB · Ogledi: 275
Nazadnje urejeno:

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
gmapprom.img in gmap3d.img morata biti v mapi .system.

Pri meni ni tako!
Po TUPLIjevem nasvetu sem vse inštalital na kartico in pozneje mapo garmin preimenoval v Map. Zemljevide sem z Mapsourcem nameščal ločeno in datoteke po prenosu preimenoval iz gmapsupp v : CNEU201140.img, AR320.img in gmap3d.img (to sem seveda kopiral od nekot!) mapo garmin pa v Map. Pozneje sem še dodatno prenesel AdriaTOPO in jo pustil v na novo samoustvarjeni mapi garmin z imenom gmapsupp.img.

Iz mape .System na napravi sem prednaloženo gmapprom.img in njeno sum pobrisal (Centralna Evropa)
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Dal si vse na SD kot sem ti napisal da imaš prazen nuvi. Lahko bi pa dal 3dmap v System - Map zraven gmapsupp ali gmapprom AR , ker imaš cnent na SD , tudi Jcv imaš na SD da ti prikazuje križišča , tudi to sem ti napisal ampak si se odločil za SD varianto .
 
Nazadnje urejeno:

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik Jodlar pravi:
gmapprom.img in gmap3d.img morata biti v mapi .system.

Pri meni ni tako!
Po TUPLIjevem nasvetu sem vse inštalital na kartico in pozneje mapo garmin preimenoval v Map. Zemljevide sem z Mapsourcem nameščal ločeno in datoteke po prenosu preimenoval iz gmapsupp v : CNEU201140.img, AR320.img in gmap3d.img (to sem seveda kopiral od nekot!) mapo garmin pa v Map. Pozneje sem še dodatno prenesel AdriaTOPO in jo pustil v na novo samoustvarjeni mapi garmin z imenom gmapsupp.img.

Iz mape .System na napravi sem prednaloženo gmapprom.img in njeno sum pobrisal (Centralna Evropa)

Na kratko ti bom povedal; Evropo in 3d objekte daj v mapo .system, ostalo kartografijo pa na kartico v mapo Garmin. Če imaš pa celo evropo, pa mislim da ne bo šlo na notranji spomin, potem pač zamenjaš in daš samo evropo na 4gb kartico in ostalo kartografijo v .system.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:
[Na kratko ti bom povedal; Evropo in 3d objekte daj v mapo .system, ostalo kartografijo pa na kartico v mapo Garmin. Če imaš pa celo evropo, pa mislim da ne bo šlo na notranji spomin, potem pač zamenjaš in daš samo evropo na 4gb kartico in ostalo kartografijo v .system.

In zakaj naj to naredim?
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Citat:
Uporabnik TUPLI pravi:
Dal si vse na SD kot sem ti napisal da imaš prazen nuvi. Lahko bi pa dal 3dmap v System - Map zraven gmapsupp ali gmapprom AR , ker imaš cnent na SD , tudi Jcv imaš na SD da ti prikazuje križišča , tudi to sem ti napisal ampak si se odločil za SD varianto .
JCV mapo imam v mapi .System in v njej datoteko D2504030A.JCV. zemljevid Citi Navigator EU pa v mapi Map na SD kartici in PhotoReality ali RealityView, kakor se pač temu reče lepo dela!
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:

Na kratko ti bom povedal; Evropo in 3d objekte daj v mapo .system, ostalo kartografijo pa na kartico v mapo Garmin. Če imaš pa celo evropo, pa mislim da ne bo šlo na notranji spomin, potem pač zamenjaš in daš samo evropo na 4gb kartico in ostalo kartografijo v .system.


Nuvi 1300 ima notranjega spomina 2Gb.
gmap3d.img ne prepozna iz mape .system,preveri fw z hex editorjem in se lahko sam prepričaš.
Če pogledaš garmindevices.xml lahko vidiš katere mape so za v katero mapo.
Po tvojem predlogu bo 1300 prepoznal samo 3 karte.
Če pa narediš tako kot je naredil Jodlar pa ti jih nuvi prepozna 10 in več.Ne vem zakaj toliko navijaš za mapo.system in imena gmapsupp in gmapprom.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Zemljevide sem prenašal enega po enega iz Mapsourca in potem ime datoteke spremenil, da je naslednji prenos ni prepisal.
Ja, rumene slike so iz AT. Če sta odkljukani AT in AR, AT prekrija AR samo ceste so vidne iz AR (ceste, ki so okarakterizirane kot kolesarske poti so ob samoizbrani AT tanke prekinjene črtice). Ko sta obe karti so pa ceste povsod sive. Ko sta obe akrti vklopljeni tudi "ruta" po cesti od naslova do naslova ob vidnih rumenih tlorisih. Ko je pa vklopljena samo AT pa "ruta" direktno ravno črto od naslova do naslova. AT ni rutabilna. Tako so se karte obnašela pred leti, pol pa so nekaj z datumi zje.... pa je KAMAC typ datoteke popravil, Matko pa t.i. "časovni popravek" prilepil. Popravljene Typ datoteke so se tudi za novejše verzije pojavile, časovnih popravkov pa za novejše verzije ni več bilo.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če dobro razumem si zamenjal typ datoteko?
Ali imaš vse tako kot ti je mapsource prenesel?
Sem probal marsikaj ampak bajte so še vedno modre,ni ikone za domačo lokacijo,gozdovi so modre barve,in če v typ datoteki spremenim barvo bajt ali drawing order ni učinka.
Tudi če imam vklopljeno ATin AR naenkrat imam ene bajte modre tiste iz AT pa modrozelene.