Nuvi 1300 Prikazuje LA in JCV

markomb

Pripravnik
25. jul 2008
41
0
6
imam, je bila priložena CN2011.40. torej nariše mi sliko križišča če grem ročno na levi strani kjer kaže naslednji zavoj, potem pa spodaj prikaz križišča. drugače pa ne. morda ker imam pogled nuvija da mi na desni kaže hitrost/čas/smer ipd namesto spodaj? cel večer sem iskal kje se to menja
smile-1.gif
in nisem našel
 

Kaiser

Pripravnik
25. jul 2009
149
0
16
Po popotnikovem nasvetu imam jaz na SD kartici mapo GARMIN v njej mapo JVC v tej mapi pa datoteko
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
To nima veze, ker pri 1350 dela tudi iz naprave.
Markomb, za pogled zemljevida čez cel zaslon pa pojdi pod NAVIGACIJA in tam poišči POSTAVITEV PODATKOV ZEMLJEVIDA in izberi STANDARDNO.
 

markomb

Pripravnik
25. jul 2008
41
0
6
čez 2.5km je narisan izvoz desno... simulacija poteka.... pri 850 se nariše lane assist torej vozni pasovi zgoraj levo.
če kliknem ali pri 2.5km ali pri 850m na levo zgoraj zelena ikona se odpre detail o križiščih, spodaj pa je gumb pogled križišč. bel ( ko pridem mimo križišča ni bel) če stisnem na gumb prikaže križišče med samo navigacijo ne.
 
Nazadnje urejeno:

markomb

Pripravnik
25. jul 2008
41
0
6
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:
Markomb, za pogled zemljevida čez cel zaslon pa pojdi pod NAVIGACIJA in tam poišči POSTAVITEV PODATKOV ZEMLJEVIDA in izberi STANDARDNO.
ja to je to kar sem iskal...

pod navigacija imam samo 2 opciji!
1. nast. načrt. poti (krajši čas,...)
2. Izogibanja (izključena)

spodaj pa NAZAJ in POVRNI
 

markomb

Pripravnik
25. jul 2008
41
0
6
se mi zdi da je malo "zmrdalo mi nuvija"
smile-1.gif

če pa je JCV to da pred zavojem klikaš v prikaz križišča potem deluje, sem mislil da se križišče pred zavojem čez ekran samo nariše.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Če ti prikaže pri stisku na gumb, ti bo tudi pri simulaciji.
Kar se pa zemljevida čez cel ekran tiče, pač poišči nekje POSTAVITEV PODATKOV ZEMLJEVIDA , če ni pod NAVIGACIJA, pa poglej pod ZASLON. Nekje je, jaz nimam več tega modela in ne vem natančno.
 

markomb

Pripravnik
25. jul 2008
41
0
6
ok pri simulaciji ne kaže, bom enkrat poskusil med vožnjo.
a se da pri teh firmwareih še kaj modificirati izgled? namreč če v glavnem meniju kliknem "KAM" moram potem 3 strani navzdol da pridem do "Naslov" na prvem mestu je telefonske številke, in neke neuporabne stvari...
 

markomb

Pripravnik
25. jul 2008
41
0
6
sem naložil nazaj EU original firmware ker tisti meniji niso prav posrečeni...
deluje isto! Klik na pogled križišč mi pokaže sliko realview.

mislim da pri meni ni prišlo do nobenega efekta z japonskim FW.
lane assist in omejitve so že prej delale (nuvi 1350T)
in v tem trenutku ko to pišem simulacija pokaže JCV!! z evropskim FW. res da je pri japonskem lep zelen interface, kompas in še kaka malenkost, ampak meni sedaj dela EU FW.

morda bi mi celo JCV delal brez updateov.


v EU FW se da spremeniti stranski pogled hitrosti višine ipd, na JP tega nisem mogel (sem pa ga imel na strani še od prej nisem pa mogel menjavati nazaj na normalen pogled za testirati aji JCV ne dela zaradi tega). v EU so meniji spet ok. ko klikneš "KAM" je potem takoj naslov in ne neke nepotrebne stvari. morda sem sam kaj zamešal. bom še kdaj poskusil, ker me mika da bi imel omogočeno načrtovanje poti, ki bi prav prišlo na kakih moto turah.

lp,m
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Da stransko vrstico umakneš iz zaslona greš pod Orodja-Nastavitve-Zemljevid-Postavit.podat.zemlj. in nastaviš na standardno.
Eco route izklopiš,če stisneš na ikono za eco route na zaslonu.
Pogled karte spremeniš v spodnjem levem kotu ekrana ko stisneš na kompas ko si v pogledu zemljevida ali med samo vožnjo.
Ko stisneš na tisti trikotnik v levem spodnjem kotu se ti pogled spremeni iz 3D v 2D,sever zgoraj...
Če si prvo flashal na JP in šele potem flashal za logo ti zaradi tega ni prikazovalo JCV,ker si povozo nastavitve.
Nuvi 1350 NE podpira JCV brez predelave.
Če ne bi flashal z logo ti jcv ne bi deloval z evropskim firmware.
 

markomb

Pripravnik
25. jul 2008
41
0
6
ja imaš prav. hvala ampak
stranske vrstice mi ni šlo umaknit pri JP. za pogled karte pa sem navajen da ko pritisneš na 3D pogledu da se odpre navadna karta z severom navzgor. stvar navade.
flashal nisem logo. ampak samo tisto pripravljeno za 13xx v 5.1. ni delalo in meniji niso bili všečni pa sem po istem postopku naložil evropski original update. to je vse kar sem naredil in sedaj dela JCV.
torej moram preden naložim JP upgrade narediti še tisti postopek za logo iz 1. posta?
a se bo dalo narediti JP firmware brez odvečnih menijev in bližnjic ki niso uporabne na 13xx? oz. a se da FW kaj modificirat na enostaven način?
hvala
lp, m
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
13xx v 5.1 To je za flashat logo in to narediš samo enkrat.
Jp je takšen kot je.Imaš pa še CHN in SG ffirmware,če boš kaj probaval.Tisti firmware je skoraj tak kot naš samo,da ima načrtovanje poti.
Moraš pa oba CHN in SG vzet za nuvi 1460 firmware,če hočeš imeti načrtovanje poti.Firmware si pa pripraviš z rgn_tool.
Iz svojega originalnega firmware vzameš boot.bin iz naprimer SG pa samo fw_all.bin in fw_resource.bin.Vse troje združiš in flashas.
 

markomb

Pripravnik
25. jul 2008
41
0
6
ok bom si vzel čas čez vikend. če bo vse ok prilepim FW.
mimogrede žena mi je rekla da hoče imeti "slikico" otrok na garminu, in sem dal nastavi začetni zaslon, a slika ni čez cel zaslon kot je to na mojem starem nuviju. a se to sploh da na 1350?
 

scania

Pripravnik
27. jan 2008
350
5
18
ACTROS 1851
jst sem zdej mu dal gor japonski fleš pa mi pride do tam ko piše da nalaga zeljevide in naprej ne gre.

a je mel kdo kak tak problem??
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@Kaiser

Po posodobitvi idi ven,da ti najde satelite.Potem idi na prikaži zemljevid.
Ko ti ga prikaže stisni še enkrat na njega in mislim da 3x približaj z + v desnem zgornjem kotu in jih boš videl.
Za prvič traja kako minuto,da ti jih prikaže.
Pa ko posodobiš ti vklopi vse karte tako da jih idi izklopit pod zemljevide in vklopi samo en zemljevid.
 

Kaiser

Pripravnik
25. jul 2009
149
0
16
Hm, imam samo CN karto. Danes sem ga imel vklopljenega proti LJ in tam sem se spomnil tvojega vpisa ter približal na največ kolker zmore. (tolk da prikazuje trgovine itd). Nič...