Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

zagi

Pripravnik
20. dec 2010
56
29
18
Pa je kdo sploh prebral članek. Jaz ne vidim nobenih takih težav, da bi se začel bati za denar in panično prenakazal drugam. Težave so imeli z monitoringom svojih uporabnikov in zaznavanjem sumljivih transakcij/uporabe računov. Zato jim je nemški regulator omejil mesečni sprejem novih uporabnikov (na 50.000, prej so imeli po 200.000) in zaukazal integracijo delujočega sistema interne zaznave sumljivih transakcij.

Pa zajebali so se z širjenjem v Ameriko in UK. Sedaj so se strateško umaknili (in požrli izgubo) in se bodo posvetili samo EU trgu.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
100.000 eur je zavarovana vsota, ki jo pokrije regulator.

Pri N26 ni problem denar, ker dodatni denar pridobijo z IPOjem. Problemi so naslednji (daljnoročni):
- metanje denarja v projekte, ki niso realizirani 2 leti: kripto, delnice
- še vedno se trudijo v Braziliji
- ker niso nič posebnega z drugimi fintechi se jim zmanjšuje število aktivnih uporabnikov
- zajebali so s strategijo
- N26 ni naredil nobenih sprememb v appu v 2h letih. Revolut jih izdaja kot po tekočem traku.
- po covidu prihaja nova recesija
- Revolut se je v EUju usmeril tudi na neevrske države in tukaj je Revolut naredil razliko. Da ne govorim, da bo Revolut izdal lite app na balkanskih državah izven EU-ja.

Še CEO od N26 letos prizna da so izbrali napačno strategijo. Da bi morali izbrati Revolutovo "amazon of banking"
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
100.000 eur je zavarovana vsota, ki jo pokrije regulator.

Pri N26 ni problem denar, ker dodatni denar pridobijo z IPOjem. Problemi so naslednji (daljnoročni):
- metanje denarja v projekte, ki niso realizirani 2 leti: kripto, delnice
- še vedno se trudijo v Braziliji
- ker niso nič posebnega z drugimi fintechi se jim zmanjšuje število aktivnih uporabnikov
- zajebali so s strategijo
- N26 ni naredil nobenih sprememb v appu v 2h letih. Revolut jih izdaja kot po tekočem traku.
- po covidu prihaja nova recesija

Še CEO od N26 letos prizna da so izbrali napačno strategijo. Da bi morali izbrati Revolutovo "amazon of banking"
No evo meni pa je ravno to všeč pri n26, da je vedno vse isto "pri roki", v revolut app-u vedno znova iščem stvari, ki bi morale biti enostavne in so vsakič na drugem mestu.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.570
2.420
113
Škoda denarja, app je čisto ok. Ni čudno, da imajo izgubo...

Jaz sem imel na začetku nkbm...... potem so me enkrat klicali, da moram dokumente posodobit ali nekaj takega. Na najbolj opravljivo sosedo nabašem na banki in prvo, ko mi račun gleda, reče a tukaj delaš.... lmao WTF....

Potem sem takoj odprl n26 za plačo itd... pa vse skupaj ni kaj, denar lahko gledaš gor :D

Potem 2 leti nazaj je bil pa ta kripto in delniški run, sem pa tudi iskal eno platformo in je revolut še nekako najbolj normalen, da je vse v eni aplikaciji. (etoro, 123 investing, ..... )
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.570
2.420
113
Pa je res prišlo.... zdaj vem, da bo vse žlafnilo kmalu. lol

1666881181824.png
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Nekje sem bral, da so Crypto nakupi in transakcije pri teh bankah (N26, Vivid...) dražje, kot npr. pri drugih specializiranih ponudnikih npr. Kraken. Ali je to res?
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Drži, ker hodijo po nakupih v obstoječe kriptomenjalnice.

Revolut je tudi med temi, vendar kmalu ne več, ker gradi svojo kriptomenjalnico ter tudi svoj kripto token. Tako, da bo kmalu enakovreden z Binance ali Bitstamp.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.570
2.420
113
Tule je kraken

1666990962389.png


revolut
1666991061964.png


Binance je pa še bolj ugoden se mi zdi, ne da se mi iskat.

Shortanje in leverage je pa samomor, da se ne splača tikat. So take manipulacije, da še s&p500 skače kot shitcoin dandanes.
 
Nazadnje urejeno:

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Isto kot binance ali kraken, samo denar moraš tja nakazat.
Za Kraken ne morem komentirati, ker ga nisem nikoli uporabljal.
Binance pa za začetnika ni niti približno prijazen za uporabo. Ne na spletu, ne na mobilnem appu (tudi v Lite obliki). Revolut je kar se tiče prepostosti uporabe sila bolj prijazen za začetnike.