Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jest, kakšno imaš pa prakso? Imaš nekako preračunano, koliko na mesec plačuješ s telefonom, pa si tok nakažeš na n26 račun, ali obstaja kaj podobnega kot curve, ki ti transakcijo pač odbije od main računa. Najbrž to ni isto. Škoda , ker še curve ne podpira gpay.


Na N26 si nakazem toliko kot mislim, da bom rabil za cca. en mesec ... Ce vidim, da zmanjkuje, pac spet prenakazem ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
A to je tist kar obljubljajo da bo kmalu na voljo tudi pri nas, z obstoječimi karticami?

Da ... N26 je ze najavil, da bo Apple Pay kmalu na voljo tudi za slovenske uporabnike ... Za Avstrijo so najavili en dan pred tem, ko so najavili za Slovenijo...

skitched-20190423-210455.jpg
skitched-20190423-210644.jpg


V Avstriji bo menda Apple Pay na voljo od jutri ... >> https://derstandard.at/2000101910057/Apple-Pay-startet-am-Mittwoch-in-Oesterreich
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Bemu sunce - ka zdaj, zapreti SLO bančni račun (ja vem, razen utopizma, da je za “nas” dobro, da imam banko “doma” ni nekega pametnega razloga, da sem na SLO banki) in iti na N26, ali upati, da bo ABanka kmalu tudi pri japkah (in Androidu (“baba”))?!?

Kar se Garmina tiče (mam onega 5tega ftiča, ki se iz pepela dviga na roki, ampak brez +) me pa zaenkrat BK - čeprav me plačevanje s samo uro mika (dostikrat bi bil na “poti” brez denarnice (tudi kartice) in telefona, ker je sama nepotrebna navlaka).

Al pa bo končno Revolut naredil korak v pravo smer ...

edit: aftokorekt fix
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.070
113
google pay dela na prvo N26 kartico. BP. zgolj v vednost. verjetno je to t.i. nemški bin.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
V bistvu, če želiš plačevati z Gpay, je pol bolj simpl varianta, odpreš revolut in naročiš njihovo kartico. Ok, res da ni bančni račun, ampak če ga ne rabiš, je tudi to opcija.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
V bistvu, če želiš plačevati z Gpay, je pol bolj simpl varianta, odpreš revolut in naročiš njihovo kartico. Ok, res da ni bančni račun, ampak če ga ne rabiš, je tudi to opcija.
Če rabiš samo GPay drži. Je bolj simpl ampak samo v tem pogledu, da lahko naročiš virtualno, ki jo dobiš takoj. Moraš pa ravno tako spremenit naslov (na npr. nemškega), ker za slo po defaultu dobiš Viso, ki itak ne deluje z gpay, kot premium/metal pa dobiš slovenski MC, ki spet ni ok.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kolega je narocil se tako, da jo je moral narociti na nek nemski naslov ... Jaz sem jo v januarju 2017 in sem jo ze na slovenski naslov in je imela tudi ze slovenski BIN ... Lahko pa tistim prvim, ki so narocali decembra 2016, se posiljali z nemskim BIN-om ...
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Če prav razumem, če danes odprem račun na N26, in želim uporabljati gpay, ali moram odpreti na nemški naslov, ali lahko na slovenskega?
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Kje je že nekdo govoril, da mu je uspelo povezati gpay in paypal? Ta opcija bi bila zame tudi zelo zanimiva :)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Račun moraš itak odpret na slovenski naslov, sej drugače ga ne moreš .. preverjajo po dokumentih da je naslov enak. Tudi prvo kartico domnevam da dobiš na ta naslov, nisem pa 100% da je še vedno tako.

Pod črto se trenutno ne splača bilokaj komplicirat ker sta oba plačilna sistema (apple in google) pred vrati. Če recimo uporabljaš gpay ga uradno itak ne moreš v sloveniji, razen če uporabiš eno od "sivih" opcij. Kot rečeno te sive opcije delujejo tako-tako, prideš en dan v trgovino in nimaš več gpaya sploh na telefonu ... se mi je že zgodilo (oz. zbrisal se mi je že večkrat).

Računajte da z drugim BINom od kartic znajo bit problemi tudi pri drugih stvareh, ker veliko zadev fura lokacijske omejitve ali prilagoditve na temu. Tako da se ne čudit če recimo dobite na bankomatu v sloveniji nemški jezik namesto slovenskega (baje tudi k nam prihajajo bankomati od "nategovalcov turistov", to zna bit tricky) ali pa da kakšno plačilo ne bo šlo skozi ali pa da vas bo sistem blokiral ker niste v "skladu" z normalno prakso.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Račun moraš itak odpret na slovenski naslov, sej drugače ga ne moreš .. preverjajo po dokumentih da je naslov enak. Tudi prvo kartico domnevam da dobiš na ta naslov, nisem pa 100% da je še vedno tako.
Vsaj v času, ko Slovenija sploh ni bila podprta pri N26 to ni bil noben problem. Tudi sedaj spremeniš samo shipping address, še vedno si prijavljen kot slovenski državljan s slovenskimi dokumenti.

Kot rečeno te sive opcije delujejo tako-tako, prideš en dan v trgovino in nimaš več gpaya sploh na telefonu ... se mi je že zgodilo (oz. zbrisal se mi je že večkrat).
Jaz ga več mesecev nisem sploh imel gor, pa se mi ni zgodilo, da ne bi mogel plačat, ker so payment servici dejansko popolnoma ločeni od tega UI appa, preko katerega dodaš kartico in gledaš transakcije. Je pa malo večji problem za ure. Na srečo se mi na iOSu niti s tem ni treba hecat, ker rabiš samo pravo regijo za dodat kartico in potem vse špila.

Računajte da z drugim BINom od kartic znajo bit problemi tudi pri drugih stvareh, ker veliko zadev fura lokacijske omejitve ali prilagoditve na temu. Tako da se ne čudit če recimo dobite na bankomatu v sloveniji nemški jezik namesto slovenskega (baje tudi k nam prihajajo bankomati od "nategovalcov turistov", to zna bit tricky) ali pa da kakšno plačilo ne bo šlo skozi ali pa da vas bo sistem blokiral ker niste v "skladu" z normalno prakso.
Problem je predvsem, če imaš kak service, ki zahteva slovenski BIN, recimo slovenski iTunes account. Drugje nisem imel problema do sedaj. Pri Revolutu so bile od začetke vse kartice UK, šele sedaj so začeli izdajat po državah, pa še to zaekrat samo MasterCard. Brezplačno Viso še vedno dobiš UK v vsakem primeru in načeloma ni nekih problemov zaradi tega. Kvečemu ti kakšna stvar več dela (ala Sportify itd.).