Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sam eno vprašanje. Če bi si za N26 omislil novo kartico preko C&M, da si GPay omogočim...Je možno potem v naših trgovinah to brezstično s telefonom plačat? Da ga prisloniš ob terminal, namesto kartice?


Seveda... zakaj pa mislis, da bi drugace to uporabljal? Telefon ali ura je v tem primeru enakovredna brezsticni kartici... Placujes lahko kjerkoli, kjer imajo terminal, ki podpira brezsticno (NFC) placevanje...
 
  • Všeč mi je
Reactions: medo10

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
ja. saj za to gre. sem plačevala z revolutom in n26. nisem pa še poskusila dvigniti denarja na bankomatu. to ne vem, če gre.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.340
9.076
113
Koliko energije in stroškov, zato da se bo še bolj zapravljalo..skoraj paradoksalno :).
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Koliko energije in stroškov, zato da se bo še bolj zapravljalo..skoraj paradoksalno :).
Ja grozno veliko stroškov imamo s tem, ko uporabljamo N26, ki nam za razliko od naših bank ne računa vodenja, provizij za SEPA nekazila, uporabo spletne/mobilne banke in kup drugih storitev ter v večini primerov nudi boljši tečaj pri plačevanju v tujih valutah....
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.340
9.076
113
si prebral jabe prispevke? 16 € da je dobila kartico, čakanje, zdaj rabi še uro..... itd.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
si prebral jabe prispevke? 16 € da je dobila kartico, čakanje, zdaj rabi še uro..... itd.
Sem, pa tudi sam sem že pred časom naredil isto (6+10€ za novo DE kartico), da mi deluje Apple Pay dirketno iz N26 in ni več potreben po boonu. Pri naših bankah na dolgi rok z lahkoto pustiš še precej več denarja, pa ti še vedno ne deluje Apple Pay, ki ga sicer uporabljam že cca. 3 leta in mi je pač vreden teh 16€ :) Je pa res, da ure v osnovi nisem kupil zaradi tega, je pa definitivno komot in se navadiš.

Sej pravim, če se vam ne da s tem ukvarjat, se pač ne rabite, ne vem, zakaj vas to tako peče, jaz bom pa še naprej večino transkacij opravljal z uro, ker mi tako paše. Vrjamem, pa da marsikdo zmeče še bistveno več denarja v (za moje pojme) bolj nesmislne zadeve, pa se tudi ne mislim sekirat zaradi tega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jest

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Sem, pa tudi sam sem že pred časom naredil isto (6+10€ za novo DE kartico), da mi deluje Apple Pay dirketno iz N26 in ni več potreben po boonu. Pri naših bankah na dolgi rok z lahkoto pustiš še precej več denarja, pa ti še vedno ne deluje Apple Pay, ki ga sicer uporabljam že cca. 3 leta in mi je pač vreden teh 16€ :) Je pa res, da ure v osnovi nisem kupil zaradi tega, je pa definitivno komot in se navadiš.

Sej pravim, če se vam ne da s tem ukvarjat, se pač ne rabite, ne vem, zakaj vas to tako peče, jaz bom pa še naprej večino transkacij opravljal z uro, ker mi tako paše. Vrjamem, pa da marsikdo zmeče še bistveno več denarja v (za moje pojme) bolj nesmislne zadeve, pa se tudi ne mislim sekirat zaradi tega.
Ja, res bo tole 16 €, ampak, če že povsod telefon (nekateri uro) vlačimo, bo pa vsaj kartica odpadla. In lahko potem (skoraj) povsod kr s telefonom plačaš, d ani treba kartice še zraven met. Razen kak bar ipd :)
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Ok. a lahko nekdo malo bolj počasi povzame, ker očitno nisem najbolj brihten. Kako pridem do možnosti plačevanja z Apple Pay em? Trenunto imam N26 in kartico, ki pač je kakršna je. Je treba naročit novo kartico?
 
  • Všeč mi je
Reactions: doktor

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Seveda... zakaj pa mislis, da bi drugace to uporabljal? Telefon ali ura je v tem primeru enakovredna brezsticni kartici... Placujes lahko kjerkoli, kjer imajo terminal, ki podpira brezsticno (NFC) placevanje...

Jest, kakšno imaš pa prakso? Imaš nekako preračunano, koliko na mesec plačuješ s telefonom, pa si tok nakažeš na n26 račun, ali obstaja kaj podobnega kot curve, ki ti transakcijo pač odbije od main računa. Najbrž to ni isto. Škoda , ker še curve ne podpira gpay.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Ok. a lahko nekdo malo bolj počasi povzame, ker očitno nisem najbolj brihten. Kako pridem do možnosti plačevanja z Apple Pay em? Trenunto imam N26 in kartico, ki pač je kakršna je. Je treba naročit novo kartico?
Jp. V aplikaciji označiš naročilo nove kartice zaradi obrabe (oz tisto opcijo, ki ni izgubljena oz odtujena). To stane 6 evrov.
Nato pa si pri Cheaperandmore ustvaris profil, da dobiš DE naslov, od koder ti potem novo kartico pošljejo v SI za 10 evrov. Seveda pri N26 ne daš svojega naslova dostave, ampak tega DE. Zato potem dobiš kartico z DE identifikacijo, ki podpira GPay :)
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
A to je tist kar obljubljajo da bo kmalu na voljo tudi pri nas, z obstoječimi karticami?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
A to je tist kar obljubljajo da bo kmalu na voljo tudi pri nas, z obstoječimi karticami?
ApplePay naj bi bil kmalu uradno na voljo tudi za Slo, ampak se še ne ve točno kdaj. Za Google Pay pa nisem nič zasledil.

Sicer pa za Google Pay na urah pazite, ker Google od nevem točno katere verzije na uri še dodatno preverja lokacijo uporabnika in storitev onemogoči za nepodprte regije. Na telefonu je recimo dovolj da spremeniš državo playstorea ali sideloadaš apk, medtem ko na uri z zadnjimi verzijami menda to ni dovolj. Kolegu deluje samo dokler ima vklopljen recimo nemški VPN na telefonu, potem pa app lepo izgine. To se mi sicer zdi že v osnovi fail, ker pomeni, da ti app izgine tudi, če sicer živiš v državi, kjer je GPay podprt in greš recimo na dopust nekam, kjer ni. Poleg tega imaš celo države, kjer je GPay podprt samo za telefon ne pa tudi ure (Wear OS).

Po drugi strani na Apple Watch ali Garminu zadevo enkrat dodaš in deluje ne glede na to kje si in kakšno regijo imaš izbrano po tem.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
Glede na to, da sem jaz že vse kartice pa poštnine scolala, zna biti že drug teden...
 
Nazadnje urejeno: