Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.294
5.328
113
Račun moraš itak odpret na slovenski naslov, sej drugače ga ne moreš .. preverjajo po dokumentih da je naslov enak. Tudi prvo kartico domnevam da dobiš na ta naslov, nisem pa 100% da je še vedno tako.

Pod črto se trenutno ne splača bilokaj komplicirat ker sta oba plačilna sistema (apple in google) pred vrati. Če recimo uporabljaš gpay ga uradno itak ne moreš v sloveniji, razen če uporabiš eno od "sivih" opcij. Kot rečeno te sive opcije delujejo tako-tako, prideš en dan v trgovino in nimaš več gpaya sploh na telefonu ... se mi je že zgodilo (oz. zbrisal se mi je že večkrat).

Računajte da z drugim BINom od kartic znajo bit problemi tudi pri drugih stvareh, ker veliko zadev fura lokacijske omejitve ali prilagoditve na temu. Tako da se ne čudit če recimo dobite na bankomatu v sloveniji nemški jezik namesto slovenskega (baje tudi k nam prihajajo bankomati od "nategovalcov turistov", to zna bit tricky) ali pa da kakšno plačilo ne bo šlo skozi ali pa da vas bo sistem blokiral ker niste v "skladu" z normalno prakso.

kdo doživel bilokaterega od teh črnih scenarijev? če jaz spremenim naslov kamor naj pošiljajo kartico, lahko to enostavno sami preprečijo tako, da ne pošiljajo več nikamor, razen na naslov z dokumentov ali pa z BINom, kjer je domači naslov. verjetni je bistveno več tistih, ki so z domačim naslovim v eni državi, pošto pa prejemajo drugam. To je niša bank kot je n26. koliko jih dela tako in živi tako? zaradi parih mandeljcev iz slovenije ne bodo niti z uhi zastrigli

pa ko se folk množično za raznoraznimi VPNji skriva, itak ni nobeden od tam ne doma ne v službi, od koder se "javlja". to lahko potem kar dol zaprejo, če bodo začeli s tem težiti. ves point je, da to premostijo...
 
Nazadnje urejeno:

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
- Kje dobim Ambasador kodo za pridobitev 10 EUR dobrodošlice k pristopu N26?
- Kako poteka identifikacija?
- Ali sem dolžan prijaviti račun na FURS? Kako to naredim najenostavneje?
- Kako plačam UPN nalog z aplikacijo N26 in preko spleta? Ali je res vse brezplačno?
- Ali mi izvedejo vračila cestnine in otroške dodatke na moj račun pri N26?
- Ali lahko plačujem položnice (elektrika, plin, RTV prispevek...) preko SEPA direktne obremenitve? Prosim za zakonske določbe in obrazec.
- Ali je Mastercad kartica brezplačna in kako plačam z njo? Jo lahko uporabim tudi za plačevanje na Paypal, Aliexpres, Kuponko, 1nadan?
- Ali lahko zahtevam vračilo preveč plačane dohodnine na račun N26 in kako? Je kje kak obrazec?

Odgovore na vsa vprašanja najdeš na naslednji povezavi:
Podpora za uporabo N26 računa in Mastercard kartice za Slovenijo - klikni
v katerem najdeš tudi email, iz katerega dobiš povratni email z Ambasador kodo za pridobitev 10 EUR dobroimetja takorekoč v trenutku, non stop, tudi ponoči. :)
Tam najdeš tudi vsa navodila tako o prijavi kot o nadaljnjem poslovanju z računom in Mastercard kartico, tudi video o poteku identifikacije.
Natančno preberi, preden odpreš račun, da ne boš že pri prijavi naredil napake s šumniki. :)
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
ksz
ali si je kdo že uredil, da mu nakazujejo plačo na N26? v našem računovodstvu komplicirajo, ker je tujina, pa wasco tega ne omogoča in še sto drugih izgovorov...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.294
5.328
113
Seveda so, pač ni druge kot vaše prepričati, naj nakazujejo tja. Ovir drugih, kot zbrcati računovodje s comfort cone, ni.
 

_Matej

Pripravnik
8. dec 2007
383
4
18
Gorenjska
Ima še kdo zadnje čase probleme s potrjevanjem plačil s kartico preko spleta in bančnim nakazilom? Ponavadi sem lahko potrdil takoj, zadnje čase pa traja več minut, da se mi okno za potrditev odpre...
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Ima še kdo zadnje čase probleme s potrjevanjem plačil s kartico preko spleta in bančnim nakazilom? Ponavadi sem lahko potrdil takoj, zadnje čase pa traja več minut, da se mi okno za potrditev odpre...
Nope. Je pa kake tri mesce nazaj bilo tako, da mi sploh po-upov ni odpiral. In sem moral odinštalirat in na novo povezat telefon z aplikacijo. po nasvetu s pomoči. Vzroka pa ne vem...
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
435
11
18
Je možno na kakšen način naložiti aplikacijo na dva mobitela za isti račun?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
V bistvu je tako, da je apliakcija lahko aktivirana le na enem mobilniku... Na drugem je sicer lahko namescena... vendar je neuproabna, dokler ni aktivirana ;) ...

https://support.n26.com/en-eu/getti...ect-or-disconnect-my-smartphone-to-my-account

How to connect or disconnect my smartphone to my account?

In order to use your N26 account, you need a smartphone : either an iPhone (5S or newer, at least iOS 11) or an Android (5.0 or newer). Only one device can be connected per account.

You'll need to connect and/or disconnect your smartphone when you first create an account or if you get a new phone number or device.
To connect your smartphone to your account, simply start the app on your smartphone. You will be asked to confirm your mobile phone number.


Enter the 4-digit code we send you via SMS and your phone is connected.

If you want to connect a new device, you must disconnect your old device for security reasons. You can do this in My Account (mobile app) or in the WebApp under My Account then Security Settings if you don’t have access to your smartphone anymore. You’ll receive an email from us with further instructions.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
V bistvu je tako, da je apliakcija lahko aktivirana le na enem mobilniku... Na drugem je sicer lahko namescena... vendar je neuproabna, dokler ni aktivirana ;) ...
Meni deluje na dveh telefonih, na obeh se lahko normalno prijavim, dobivam notificatione, gledam transakcije, statistko, lahko exportam transfer confirmatione, premikam denar med spacei, lockam/unlocak kartico, vklapljam/izklapljam online plačila/dvige na bankomatu/plačila v tujini, itd. edino potrjevanje transkacij deluje samo na enem izmed njih, ki je dejansko paired, kot sem prej napisal.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Meni deluje na dveh telefonih, na obeh se lahko normalno prijavim, dobivam notificatione, gledam transakcije, statistko, lahko exportam transfer confirmatione, premikam denar med spacei, lockam/unlocak kartico, vklapljam/izklapljam online plačila/dvige na bankomatu/plačila v tujini, itd. edino potrjevanje transkacij deluje samo na enem izmed njih, ki je dejansko paired, kot sem prej napisal.

Sam tudi lahko to potrdim. Dela mi na starem in na novem telefonu s tem da je samo nov sparjen in omogoča potrjevanje plačil.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Nevem... Jaz ko sem hotel namestiti N26 na drug telefon, je bilo tako, da se nisem mogel niti vpisati s svojimi podatki, dokler nisem na drugem telefonu zadevo "deavtoriziral" ... Res pa je, da sem to probal pred kaksnim letom in se je lahko medtem ze kaj spremenilo... Bom probal doma ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
N26 pa kar oglasuje... celo Apple Pay pravijo, da podpira, ceprav v Sloveniji se ni uradno podprt ;)

1936F280-327B-4693-9474-FE01FD409497.jpeg
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pomoje ne oglašuje N26 ampak nek posameznik, ki želi očitno zaslužit z refferali. Nazadnje je link, če se prav spomnim, kazal na njegov page, sedaj je affiliate link direktno na n26.

Tisto je bil banner na partisu, kjer je bil link z referal kodo... tukaj te vrze direktno na N26 stran...

Edit: ocitno je res tako... link kaze na https://go.legit.si/ALTERn26 ki potem vrze na https://n26.com/en-eu/?utm_source=affiliate&utm_medium=cpo&utm_campaign=ho&utm_term=7415
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.019
117
63
okolica mesta
Sem se ravno ogrel za N26 in berem da so bile neke zlorabe z osebnimi podatki,pranjem denarja in jim grozi kar visoka kazen. No saj bodo poštimali.
 
Nazadnje urejeno: