Nujno: Pomoč - uvoz iz tujine in odpoved

V Nemčiji sem imel ogledan avto, ki sem ga hotel uvoziti. Po mailu sem prejel pogodbo in jo podpisal in poslal nazaj po faksu skupaj s kopijo osebne. Gre za pooblaščenega prodajalca.

Nakazal sem mu tudi 280 EURa uredi preizkusne tablice in kasko za 15 dni in to je to.

Potem se mi je nekaj obrnilo in sem se odločil da avta ne bom vzel. Večer pred prihodom sem mu poslal mail da me ne bo.

Sedaj mi grozi, da je on avto prepisal itd,... in da ima stroške, da je plačal davek,... in da mu moram plačati 2000 EUR ali pa gre to naprej v njihovo pravno službo.

Ali se moram česa bati, ali pravno lahko kaj sproži. Govori mi da je avto že napisan name itd,.. in da sem že drugi lastnik. Sam nisem podpisal razen pogodbe nič. Del pogodbe pa je res tudi pooblastilo Wollmacht.

V soboto naj bi prišel po avto zato je on uredil tablice. Ni mi pa jasno kako bi lahko prepisal lastništvo če mu jaz še nisem plačal? Ali me vleče za nos?

Odgovor potrebujem čim prej!

Hvala
 
Nazadnje urejeno:

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
Citat:
Uporabnik Surfer_D pravi:
V Nemčiji sem imel ogledan avto, ki sem ga hotel uvoziti. Po mailu sem prejel pogodbo in jo podpisal in poslal nazaj po faksu skupaj s kopijo osebne. Gre za pooblaščenega prodajalca.

Nakazal sem mu tudi 280 EURa uredi preizkusne tablice in kasko za 15 dni in to je to.

Potem se mi je nekaj obrnilo in sem se odločil da avta ne bom vzel. Večer pred prihodom sem mu poslal mail da me ne bo.

Sedaj mi grozi, da je on avto prepisal itd,... in da ima stroške, da je plačal davek,... in da mu moram plačati 2000 EUR ali pa gre to naprej v njihovo pravno službo.

Ali se moram česa bati, ali pravno lahko kaj sproži. Govori mi da je avto že napisan name itd,.. in da sem že drugi lastnik. Sam nisem podpisal razen pogodbe nič. Del pogodbe pa je res tudi pooblastilo Wollmacht.

V soboto naj bi prišel po avto zato je on uredil tablice. Ni mi pa jasno kako bi lahko prepisal lastništvo če mu jaz še nisem plačal? Ali me vleče za nos?

Odgovor potrebujem čim prej!

Hvala

(EDITED)

Nevem sicer kakšno pogodbo si podpisal.. ali o ari ali prodajno pogodbo.

S pologom are (razen če dogovorjeno drugače, da je ara dana kot odstopnina) se zavežeš za nakup vozila. Torej: Če ni dogovorjeno kaj drugega (v slovenski praksi je to sicer pogosto), ne more stranka, ki je dala aro, odstopiti od pogodbe s tem, da pusti aro drugi stranki; prav tako ne more tega storiti druga stranka s tem, da vrne dvojno aro. Ara je zavezujoča in prodajalec je v tem primeru upravičen da toži za škodo, ki mu je bila s tem povzročena (npr. stroški prepisa, itd.). Iz vsega kar si napisal menim, da brez povračila stroškov, ne bo šlo.

Za to razmerje se sicer uporablja nemško pravo, vendar ni bistvene razlike. Ara zavezuje, razen če sta se v pogodbi o ari dogovorila drugače.

V kolikor pa si pa podpisal prodajno pogodbo, pa itak ni nobene dileme. Prodajalec lahko izterja stroške, ki jih je imel oz. celo škodo, ki bi mu zaradi tega nastala. Pogodba seveda zavezuje, čeprav še nisi plačal celotnega zneska.
 
Nazadnje urejeno:

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Pa kolko ste stari? A ne znate niti pogodbe podpisat?


Drugače pa daj nekomu, ki razume jezik v katerem je pogodba napisana prebrati,
če je sam ne razumeš. Potem boš vsaj videl čemu si se zavezal s podbo.

Vsekakor je pa 2000€ gotovo preveč stroškov, mogoče še kakšnih 200€...
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Glej Jaz te razumem da avta ne boš kupil. Ampak si se vprašal kaj bi bilo v nasprotnem primeru?
Ti pošlješ 280 € za to da ti ta prodajalec uredi vse potrebno, da ti samo prevzameš avto in greš nazaj v SLO. Pa se na tvoje zaupanje požvižga ti prideš gor pa ni nič urejeno?
Dajte se zavedat že enkrat da Nemčija ni Slovenija in da v Nemčiji beseda velja veliko več kot V SLO.
S tem da se tako "zajebavaš ( bi imel pa spet nebi imel)" spravljaš v slabo luč vse Slovence ne samo sebe.

Upam samo da te lepo stoži še za več kot 2000€
Pa da se iz tega nekaj naučiš ti in tebi podobni.
lp koliko
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Točno to sem hotel povedat, nismo več na Balkanu, da bi počeli take stvari. Provaj obrnit vlogi.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.022
118
63
okolica mesta
Pač človeku je prišlo nekaj vmes, kar mu ni treba tukaj razlagat in pač ni vzel avta.
Mislim pa da se nemc sam zgovarja in bo iskoristu priliko, da zasluži kaj, ne pomisli pa na to da bi ga ta oseba lahko priporočla parim ljudem in koneckoncev bi mel tudi on večji zaslušek.
A zdej, če smo na balkanu si nimaš pravice predomislit. Mislim. So pa Nemci še večji lopovi od balkancev, nismo jim niti do kolen po temu, npr. čez par mescev ti potrka policija, da je avto ukraden in to se dosti dogaja. To je samo en primer.

Je pa konec koncev vprašal samo za mnenje oz. vaš nasvet.

lp
 
Nazadnje urejeno:

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik Gamero pravi:
So pa Nemci še večji lopovi od balkancev, nismo jim niti do kolen po temu, npr. čez par mescev ti potrka policija, da je avto ukraden in to se dosti dogaja. To je samo en primer.

Potrjujem primer..
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Kupi vseeno, in prodaj pri nas za isti denar, mogoče se naredis kakega jurčka
smile-1.gif


Zdaj če mas kaj iskanega, če si kupil kako v8 zverino, pol za bit problemček...
 

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
Citat:
Uporabnik Surfer_D pravi:
Zrihtano, drukače pa prijatelj Telefunke in podobni - vaši komentarji so neuporabni in jih ne potrebujem.

Si avto kupil al si se pogodil za stroške?