Novo pri Telekom Slovenije III.

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.438
100
63
40
Malo tu,malo tam :)
Obveščamo vas, da v sodelovanju z Ministrstvom za zunanje zadeve Republike Slovenije je od 1. 2. 2019 dalje vsem uporabnikom mobilnega omrežja Telekoma Slovenije avtomatično vključena brezplačna storitev SMS-obveščanje Veleposlaništvo. Storitev uporabnikom omogoča prejem brezplačnega SMS-sporočila, ki vsebuje konzularne podatke tiste države, v kateri se prijavijo. V sporočilu sta navedeni tudi telefonska številka pristojnega veleposlaništva Republike Slovenije ter povezava na spletne strani MZZ, kjer so ostali uporabni podatki. Uporabniki si lahko storitev kadarkoli izključijo in kasneje ponovno vključijo.

V tujini se na predstavništvo Republike Slovenije lahko obrnete v naslednjih primerih:
  • če so vam ukradli osebne dokumente/denar ali ste jih izgubili,
  • če ste žrtev kaznivega dejanja,
  • v primeru prometne nezgode ali drugih nesreč,
  • v primeru hospitalizacije,
  • če vam je bila odvzeta prostost,
  • v primeru izrednih razmer (npr. teroristični napadi, politični nemiri, naravne nesreče),
  • v primeru smrti sopotnika/svojca.
Konzularni uslužbenci vam bodo glede na situacijo, v kateri ste se znašli, povedali, ali vam lahko nudijo ustrezno pomoč in kako oziroma vas bodo usmerili na ustrezne institucije.

Predstavništva v tujini ne morejo izposlovati izpustitve iz zapora, plačati varščine, vas zastopati pred sodiščem, vam zagotoviti vstopa v državo, priskrbeti dela ali dovoljenja za prebivanje v tujini, dajati informacij o nastanitvah in turističnih informacij o destinaciji in podobno.

V primeru, da v državi, kjer se nahajate, ni predstavništva Republike Slovenije, se lahko za konzularno pomoč obrnete na katerokoli predstavništvo držav članic Evropske unije v tej državi.

Več informacij lahko dobite tukaj.

Ostali pogoji storitve:
  • Uporabnik lahko za izklop omenjene storitve pošlje SMS s ključno besedo VELEPOSLANISTVO STOP na 1918.
  • Uporabnik, ki želi ponovno vključiti omenjeno storitev, pošlje SMS s ključno besedo VELEPOSLANISTVO na 1918.
  • V primeru, da Telekom Slovenije iz kateregakoli razloga ne zagotavlja storitev za uporabnike v posamezni državi, uporabnik ob prihodu v takšno državo in v omrežje tujega operaterja v tej državi ne bo prejel dohodnega sporočila.
  • Uporabnik prejme dohodno sporočilo v okviru storitve, ko se prvič v tridesetdnevnem obdobju s svojo napravo poveže v omrežje tujega operaterja. Navedeno pomeni, da uporabnik kljub morebitnemu večkratnemu vstopu v posamezno tujo državo dohodno sporočilo prejme zgolj enkrat v tridesetih dneh.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.115
2.464
113
Piše malo nižje, za dve številki 36 ampak take zavajajoče prakse smo tako že navajeni od naših operaterjev.
 

bostjank

Pripravnik
22. maj 2008
87
6
8
Irwin: paket Za dva lahko imaš tudi v primeru aktivne vezave (aneksa) na eni ali drugi številki, vendar pod pogojem, da si imel v času sklenitve tega aneksa na posamezni številki paket v istem rangu (npr. Dostopni A, Brezskrbni A in B, paketi Modri, Dogaja, Druga številka – Podjetni in Premium/Enostavni poslovni paket) ali celo v nižjem rangu (npr. Neodvisni A, Dostopni Start, Enostavni A in B, Druga številka in paketi SIM 2), pri čemer se mesečna obveznost (obroki za telefon) ne bo spremenila. V kolikor si aneks sklenil s katerim od paketov v višjem rangu (npr. Dostopni B in C, Neodvisni B in Mobilni net C), pa drži navedba svetovalca, da bi moral biti "čist" oz. predhodno poplačati aneks. Pod črto, v času vezave se vedno lahko spreminja paket pod pogojem, da je novi paket cenovno enak ali dražji od tistega, ki je bil aktiven v času sklenitve vezave.
 
Nazadnje urejeno:

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Tudi jaz, ravno včeraj sem šel skenslati A1, ker je konec polovičke in sem dal na prepaid in potem sem hotel narediti prehod na sparmobil naslednji teden.

Sedaj pa bom počakal, kaj bo telekom dal ven, samo se bojim, da ne bo nič kaj zelo fascinantnega.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.375
1.003
113
Celje
Obišči stran
Tudi jaz, ravno včeraj sem šel skenslati A1, ker je konec polovičke in sem dal na prepaid in potem sem hotel narediti prehod na sparmobil naslednji teden.

Sedaj pa bom počakal, kaj bo telekom dal ven, samo se bojim, da ne bo nič kaj zelo fascinantnega.

Smo vsi na teh polovičkah al kako? :)

Meni tudi konec meseca poteče ena ugodnost na A1 in druga na Telekomu in mal čekiram kaj bo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20