Novo pri Telekom Slovenije III.

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Odgovori v čem je bolj napreden? Še na Telekomovem forumu so ugotovili da je vse skupaj eno sranje.

Kaj točno pa so ugotovili, da je kje še kakšen bug v shemah (predvsem v Appu ki je še v Beta verziji, kar ti tudi piše)? Tko da ne udrihaj, če ne veš o čem govoriš.
Napreden pa je v smislu da res odlično razume slovenski jezik in hkrati v angleščini, voice search išče ne zgolj po programih ampak po naboru filmov/nanizank iz videoteke, TV programov ter Youtuba. Izgovoriš Brad Pitt, pa ti bo poiskal na vseh ravneh karkoli od njega. Sproti se uči tvojih besed in jih posledično vedno več razume. Ima self learning funkcijo tvojih navad in temu primerno predlaga vsebine, ki bi ti bile všeč (recimo zgolj rečeš: "Dolgčas mi je" in ti ponudi vsebine)....skratka zanimiva reč. Kmalu pridejo še igre,... Poleg tega out of the box omogoča priklop kar nekaj pametnih priklopov, kateri so tudi del dodatnih paketov.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Tole okrog razumevanja slovenščine je res zelo impresivno. Si upam napisati, da doslej slovenščina še ni bila tako dobro uporabljena v podobnih tehnologijah.
In kar napredna iskanja, ko ti iskano poišče po trenutnih programih, pa po shranjenih, pa po videotekah, pa YouTubu ...
Ostalih stvari ne bom komentiral, ampak tole ni slabo.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
To je revolucije za tiste, ki ne znajo angleško, da se lahko po naše pogovarjajo :D

Kar je verjetno vsaj 50% gledalcev (pa sem verjetno še zelo skromen pri odstotku), vsaj ne da bi kaj prav veliko razumljivega povedali. Ne pozabi na starejšo populacijo, ne zgolj skozi oči 20 letnika.

Sicer pa Google kar dobro razume, se mu pa mnogo hitreje zatakne pri narečjih (Tudi Neo ima izziv kakšne hujše dialekte spoznavati ampak mnogo kasneje kot pri GA, hkrati pa ima Neo kar sposobno self learning funkcijo tudi izgovorjenih besed).
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Starejso populacijo je zelo tezko prepricati, da se bo pogovarjala s skatlico ... Se meni to nekako ne lezi... ker se vedno pojavijo situacije, ko skatla ne razume tega, kaj tocno bi rad :) ...

Zelo lep primer (ceprav malo napihnjen) tega razumevanja je skec "eleven" :) :norec::cowboy: ...

 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.095
113
39
MB
Pa si ga sprobal na kakem Philips tvju? Ker razume tudi slovensko

Seveda je se v povojih ampak pri telekomu res ni zaznat kake revolucije
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Revolucija je pač marketinška beseda :cool:
Je pa tukaj precej stvari, ki morda na zunaj niso vidne, pa jih je bilo potrebno rešiti. O podrobnostih pač ne morem govoriti, ampak lahko verjameš, da je tisto šele osnova. In ker poznam te zadeve okrog slovenskih jezikovnih tehnologij lahko povem, da je tole (v tem trenutku) res uporablja največ napredne tehnologije, znanja in tudi ponudi največ. Za koliko časa pa ne vem, saj se pripravljajo še večji izzivi pri nekaterih naših podjetjih :p
 

Aliens

3700. registrirani uporabnik
18. jun 2008
307
2
18
ksz

A se po prehodu k drugemu operaterju obracuna sorazmeren delez narocnine ali za celotno obracunsko obdobje meseca?
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.976
5.702
113
blizu močvirne prestolnice
Kaj točno pa so ugotovili, da je kje še kakšen bug v shemah (predvsem v Appu ki je še v Beta verziji, kar ti tudi piše)? Tko da ne udrihaj, če ne veš o čem govoriš.
Napreden pa je v smislu da res odlično razume slovenski jezik in hkrati v angleščini, voice search išče ne zgolj po programih ampak po naboru filmov/nanizank iz videoteke, TV programov ter Youtuba. Izgovoriš Brad Pitt, pa ti bo poiskal na vseh ravneh karkoli od njega. Sproti se uči tvojih besed in jih posledično vedno več razume. Ima self learning funkcijo tvojih navad in temu primerno predlaga vsebine, ki bi ti bile všeč (recimo zgolj rečeš: "Dolgčas mi je" in ti ponudi vsebine)....skratka zanimiva reč. Kmalu pridejo še igre,... Poleg tega out of the box omogoča priklop kar nekaj pametnih priklopov, kateri so tudi del dodatnih paketov.
Nekaj za tebe, To je napisal nescafe na siol forumu, pa še kar nekaj graj s strani ostalih uporabnikov. Toliko o vsemogočnem Telekomu. Sprijazni se, da ste dali nekaj na hitro ven, nek pol izdelek, ker vas je prihitela konkurenca. Ta box bo za vzeti čez kakšno leto, ko popravijo vse napake.

Ocena uporabe Neo po nekaj dneh:
- manj praktičen ogled nazaj kot na box (počasneje prevrtava in gre v živo predvajanje
- ne deluje snemanje!!!! (velik minus, sploh za programe, kjer ni na voljo ogled nazaj).
- na radijskih postajah ne deluje časovni zamik
- če preklopiš na radijsko postajo in ugasneš tv, se po ponovnem prižigu tv predvaja tv program, ne pa radio. Npr. če si na boxu pustil na radiu je tudi po ponovnem vklopu tv predvajalo radio.
- nekaj tv programov ni delovalo, sedaj se je to stanje izboljšalo
- preklop med programi je počasnejši kot na box (traja nekaj sekund), podobno velja tudi pri ogledu nazaj, ko prevrtavaš in nato daš na play, traja nekaj sekund, da začne predvajat
- z daljincem ne moreš prižgati tv, lahko ga ugasneš, vendar je bilo to na box mnogo bolje urejeno.
- glasovno upravljanje deluje v redu, morda včasih ne zazna besede oz. izpiše nekaj drugega. Ker ni številčnice, se težko privadiš na preklapljanje med programi.

To je to zaenkrat, upam na nadgradnje, ki bodo odpravile nekatere minuse.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Hvala za poročilo! Zdaj pa ne da jim ne dam 29€ za to skopucalo, niti zastonj ga ne vzamem, sploh če je tako oz. toliko počasnejši od prejšnjega.
 

JackSparrow

Pripravnik
29. apr 2013
250
9
18
Slovenija
Mene je tudi NEO zelo razočaral. Že dvakrat sem ga moral ponastaviti. Prvič ko sem glasovni izbral program je program prikazal, vendar zvok je bil kot bi ga hitro predvajal in to pri vsakem glasovnem izbiranju. Drugič se mu je sfuzlal zaradi VLC playerja, ki pa je roko na srce zelo nedodelan in datoteke so zelo nepregledne. Pa še BluRay REMUX filme ne predvaja tekoče. Preveč pompa za nedodelan izdelek.
 

Benko14

Pripravnik
30. jun 2011
219
17
18
Nekaj za tebe, To je napisal nescafe na siol forumu, pa še kar nekaj graj s strani ostalih uporabnikov. Toliko o vsemogočnem Telekomu. Sprijazni se, da ste dali nekaj na hitro ven, nek pol izdelek, ker vas je prihitela konkurenca. Ta box bo za vzeti čez kakšno leto, ko popravijo vse napake.

Ocena uporabe Neo po nekaj dneh:
- manj praktičen ogled nazaj kot na box (počasneje prevrtava in gre v živo predvajanje
- ne deluje snemanje!!!! (velik minus, sploh za programe, kjer ni na voljo ogled nazaj).
- na radijskih postajah ne deluje časovni zamik
- če preklopiš na radijsko postajo in ugasneš tv, se po ponovnem prižigu tv predvaja tv program, ne pa radio. Npr. če si na boxu pustil na radiu je tudi po ponovnem vklopu tv predvajalo radio.
- nekaj tv programov ni delovalo, sedaj se je to stanje izboljšalo
- preklop med programi je počasnejši kot na box (traja nekaj sekund), podobno velja tudi pri ogledu nazaj, ko prevrtavaš in nato daš na play, traja nekaj sekund, da začne predvajat
- z daljincem ne moreš prižgati tv, lahko ga ugasneš, vendar je bilo to na box mnogo bolje urejeno.
- glasovno upravljanje deluje v redu, morda včasih ne zazna besede oz. izpiše nekaj drugega. Ker ni številčnice, se težko privadiš na preklapljanje med programi.

To je to zaenkrat, upam na nadgradnje, ki bodo odpravile nekatere minuse.


Še moj pogled na zgornje.

manj praktičen ogled nazaj kot na box (počasneje prevrtava in gre v živo predvajanje - pri nas glede na BoxS deluje ta zadeva bolše.
- ne deluje snemanje!!!! (velik minus, sploh za programe, kjer ni na voljo ogled nazaj). - ker do sedaj nisem snemal me zadeva ne moti. Mogoče, ko bo delovalo bom začel uporabljati
- z daljincem ne moreš prižgati tv, lahko ga ugasneš, vendar je bilo to na box mnogo bolje urejeno. - Tukaj se ne morem strinjati. Pri meni na prastarem philipsu deluje. Z daljincem za Box se mi prižge TV in prav tako ugasne. Tudi daljinec od Tv-ja deluje na box-u - Ne vse funkcije ampak za osnovno gledanje TV-ja lahko uporabim tudi TV daljinec
- glasovno upravljanje deluje v redu, morda včasih ne zazna besede oz. izpiše nekaj drugega. Ker ni številčnice, se težko privadiš na preklapljanje med programi. Za preklapljanje med programi, je meni nova rešitev zelo super. Že prej nisem uporabljal številčnice in mi je sistem po kategorijah bolj pripraven.

Toliko malo komentarja. Pri nas se je izboljšalo stanje tudi na sliki. Na boxS je slika bila velikokrat kockatsta. Zaenkrat se na neo boxu ni zgodilo. Glede na to, da je Beta z vsako posodobitvijo pride izboljšanje, samo upam pa, da ne bodo aktivirali preveč funkcij, da bo zaradi tega zadeva postala neuporabna :)
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Še moj pogled na zgornje.

manj praktičen ogled nazaj kot na box (počasneje prevrtava in gre v živo predvajanje - pri nas glede na BoxS deluje ta zadeva bolše.
- ne deluje snemanje!!!! (velik minus, sploh za programe, kjer ni na voljo ogled nazaj). - ker do sedaj nisem snemal me zadeva ne moti. Mogoče, ko bo delovalo bom začel uporabljati
- z daljincem ne moreš prižgati tv, lahko ga ugasneš, vendar je bilo to na box mnogo bolje urejeno. - Tukaj se ne morem strinjati. Pri meni na prastarem philipsu deluje. Z daljincem za Box se mi prižge TV in prav tako ugasne. Tudi daljinec od Tv-ja deluje na box-u - Ne vse funkcije ampak za osnovno gledanje TV-ja lahko uporabim tudi TV daljinec
- glasovno upravljanje deluje v redu, morda včasih ne zazna besede oz. izpiše nekaj drugega. Ker ni številčnice, se težko privadiš na preklapljanje med programi. Za preklapljanje med programi, je meni nova rešitev zelo super. Že prej nisem uporabljal številčnice in mi je sistem po kategorijah bolj pripraven.

Toliko malo komentarja. Pri nas se je izboljšalo stanje tudi na sliki. Na boxS je slika bila velikokrat kockatsta. Zaenkrat se na neo boxu ni zgodilo. Glede na to, da je Beta z vsako posodobitvijo pride izboljšanje, samo upam pa, da ne bodo aktivirali preveč funkcij, da bo zaradi tega zadeva postala neuporabna :)
Na hitro pogledal na obisku. Sicer je imel napak, ker se ni dalo nastvalajt glasnosti, ampak:
- veliko boljša slika (na isti liniji) od Boxa in Boxa S
- glasovno uprviljanje dela dobto
- ogled nazaj veliko bolj praktičen, ker lahko tudi delno nazaj prevrtiš in ne rabiš iti na začetek
- EPG mi je na pogled boljši