Novo pri Telekom Slovenije III.

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
617
113
EU
Ja ja, ker se vsi šlepajo na Telekomovo infrastrukturo.
Ki pa je v dobrem delu države kot da bi ostali v času Jugoslavije.
Kakorkol obrneš, ne more imeti vsaj operater svojo infrastrukturo/centralo/kabel, ne moremo delati vsega trojno. Tako da vedno bo ena infrastruktura za optiko ipd. sedaj je le vprašanje, kdo opravlja z njo in jo vzdržuje, a vsekakor morajo imeti vsi operaterji enak dostop do nje, pa tudi odprava napak mora biti za vse enaka.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Kakorkol obrneš, ne more imeti vsaj operater svojo infrastrukturo/centralo/kabel, ne moremo delati vsega trojno. Tako da vedno bo ena infrastruktura za optiko ipd. sedaj je le vprašanje, kdo opravlja z njo in jo vzdržuje, a vsekakor morajo imeti vsi operaterji enak dostop do nje, pa tudi odprava napak mora biti za vse enaka.
Tole pač žal ne drži.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Čudi me, da nimamo nobenega odseka privatne avtoceste ali železnice in hkrati imamo precej malo javnih optičnih omrežij. In nič javnih baznih postaj za mobilno telefonijo. Vse to je temeljna infrastruktura. Pri cesti je praviloma lažje najti obvoz kot pri optičnem omrežju.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Mi imamo telekom preko 4G omrežja (Neo brezžični, linija 50/10) in deluje vredu...

Osebno mislim, da ima občasno vsak ponudnik kakšna zatikanja pri napredni uporabi (gledanje nazaj, previjanje naprej, itd), pa tudi pri samem gledanju TV...

Meni plusi pri NEO:
- glasovno iskanje: deluje res vredu, tako v slovenščini kot v angleščini... npr.: nek film (al pa igralca) najde na kateremkoli kanalu. Če ne, pa npr.: na youtube (4x puščica dol). Tudi pri prestavljanju kanalov (direkt dostopaš do kanalov, tudi s številkami 300+). Saj ne, da nonstop uporabljamo glasovne ukaze, ampak včasih pride zelo prav... In tudi glasovno iskanje na youtube... ;)
- previjanje naprej/nazaj: možnost skoka +/- 5 min in tudi 4x,8x,16x, itd (in da se ti sproti prikazuje slika)
- Opis pri filmih in nadaljevankah: (pritisneš 2x OK), in tudi IMDB ocena in da vidiš, kdo igra (s slikami)... Pač nam osebno res dobra izkušnja... Tudi npr.: klikneš na igralca v enem filmu in ti že prikaže vse filme, ki jih najde na drugih kanalih, kjer tudi igra ta igralec...
- Spored: ko gledaš TV, lahko pogledaš, kaj se predvaja na drugih kanalih (in tudi kaj se je že predvajalo in kaj se še bo) in to tako, da gledaš trenutno vsebino.
- Rokovanje: enostaven in priročen daljinec (ko se ga navadiš, res brez problema klikaš z eno roko)
- Prižiganje TV z NEO daljincem: ko klikneš "power" gumb, ti prižge (in kasneje tudi ugasne) tako NEO kot tudi TV
- Bluetooth daljinec: upravljanje NEO, brez da "ciljaš" v komunikator - posledično ga imam pritrjenega na zadnji strani TV in se ga nikjer ne vidi ;)

Toliko se na hitrco spomnim... ;) Mogoče bi se našla še kakšna vredu lastnost...

Kot sem rekel, je vsak navajen na svojega operaterja in ko prime daljinec od drugega operaterja, se mu zdi marsikaj brezveze...
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.057
-899
83
@all
Ali je kakšna akcija kje, 12/24 mesecev popust na naročnini 10-30 %. Konkurenca ga ima: A1 - 20 % za dobo 12 mesecev.
 

bendover

Zelenc'
13. jun 2021
6
0
1
telekom ima trenutno 50% za 12 mesecev pri 24,ampak samo za nekatera,deregulirana,področja,za MB velja
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.057
-899
83
Kje pa se to vidi na spletu, na uradni strani ni, ali pa jaz ne najdem, Hvala. Gledala sem : naj a,b,c, naj 5G, npr. LJ
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.057
-899
83
Akcijska ponudba
Akcijski popust -50% na naročnino ob vezavi
Novi in obstoječi naročniki paketov NEO Svet A, NEO Svet B, NEO Svet C in NEO SuperNet, ki so hkrati naročniki navedenih mobilnih paketov in ki sklenejo naročniško razmerje z vezavo za 24 (12) mesecev, prve 4 (1) mesece za izbrani paket plačujejo mesečno naročnino, ki je 50% nižja od redne cene. Po pretečenih 4 (1) mesecih se začne zaračunavati redna mesečna naročnina paketa po takrat veljavnem ceniku.

naročnina za 12 mesecev je samo 1 mesec 50 %, na 24 mesecev je 4 mesece popust 50 %

pa drugi del akcije

Akcijska ponudba na dereguliranih območjih
Novi naročniki paketov NEO Svet B, NEO Svet C in NEO SuperNet, ki sklenejo naročniško razmerje z vezavo za 24 (12) mesecev, prvih 12 (1) mesecev za izbrani paket plačujejo 50% nižjo mesečno naročnino. Po pretečenih 12 (1) mesecih se začne zaračunavati redna mesečna naročnina paketa po takrat veljavnem ceniku. V času aktivnega popusta ob vezavi naročnik brez poplačila pogodbene obveznosti ne more prehajati na druge pakete. Ta akcijska ponudba velja samo na dereguliranih območjih v optičnem omrežju Telekoma Slovenije in se izključuje z akcijskimi ponudbami izdelkov in mobilnih naprav.
 

bendover

Zelenc'
13. jun 2021
6
0
1
malo nižje imaš to
Novi naročniki paketov NEO Svet B, NEO Svet C in NEO SuperNet, ki sklenejo naročniško razmerje z vezavo za 24 (12) mesecev, prvih 12 (1) mesecev za izbrani paket plačujejo 50% nižjo mesečno naročnino. Po pretečenih 12 (1) mesecih se začne zaračunavati redna mesečna naročnina paketa po takrat veljavnem ceniku. V času aktivnega popusta ob vezavi naročnik brez poplačila pogodbene obveznosti ne more prehajati na druge pakete. Ta akcijska ponudba velja samo na dereguliranih območjih v optičnem omrežju Telekoma Slovenije in se izključuje z akcijskimi ponudbami izdelkov in mobilnih naprav.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
No zdaj veš kaj sem mislil, ko sem ti v sosednji teme glede prehoda napisal, da je Telekomov TV vmesnik "zadaj" v primerjavi s Telemachovim in T-2jevim...

Včeraj sem se malo igral kar se tiče kvalitete slike. Torej slika na NEO optiki v primerjavi z sliko na aplikaciji EON. Sicer nevem kaka kodiranja in prenose ima EON na svoji aplilaciji ampak v čistini/ostrini skratka v kvaliteti ga NEO prekaša, sicer za spoznanje ampak vseeno. Zanimivo bi bilo vzporedno testirati še na fizičnem EON-u.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ja pri Telemachu je edina opcija, da (na EONu) dobiš max kvaliteto njihov hibridni box na njihovem lastnem omrežju, kjer potem sliko v živo gledaš preko DVB-C (tudi na optiki, amapk ne Telekomovi). Podobno pri NEO v živo dobiš multicast stream namesto unicasta (je pa pri Telekomu oboje še vedno preko IP).

Ampak ciljal sem na samo uporabniško izkušnjo, nad katero, si se pritoževal.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Ja saj nisem tega repliciral, nekoga sem pač mogel ker je debata šla dalje :) Torej trdiš da če priklopijo EON Box na Telemachovo optiko da je boljša slika kot pa če ga priklopijo v gostovanju na Telekomovo?
 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
469
16
18
Prejle govoril s svetovalko pri Telekomu in je rekla da s koncem Februarja verjetno ukinjajo Siol box.
Ali kdo kaj ve o tem?
Kateri operater ima še daljinec s številkami za mojega fotra, ker mu Neo ne bo čisto nič jasen.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska