Novo pri Telekom Slovenije II.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.840
732
113
www.jernej.org
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
Prej ali slej bodo to uvedli tudi ostali operaterji...in še kaj drugega, sli pa se bodo nehala vlaganja...vsak lastnik gura posel zaradi dobička in če se ta na eni strani omejuje se mora dobiti drugje...tako Telekom, Telemach kot Si.mobil...
B
Potem bo od tega (po mojem mnenju) najbolj profitiral tisti operater, ki bo stvar uvedel zadnji. Sem bil pri Telekomu dolga leta in sem jih zapustil, ker so začeli enostransko vsako leto dražiti obstoječe pakete. Prvič rečeš "ok, naj jim bo", drugič si poiščeš novega operaterja, tretjič se pa smejiš in drugim, ki še niso menjali operaterja predlagaš menjavo operaterja (zgodbica po resničnih dogodkih).
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.574
693
113
Citat:
Uporabnik Breyton pravi:
Telekom Slovenije bo računal deljenje mobilne povezave

V Sloveniji smo mobilno razviti. Imamo več dokaj enakovrednih ponudnikov in zdravo konkurenco na trgu. Posledično so cene nizke, storitev zadovoljiva. Z novimi pridobitvami se sicer cena (zmogljivih) paketov viša, a za stare ostaja večinoma enaka. Žal so časi debelih krav minili, zato ponudniki zaslužek iščejo tudi pri storitvah, ki so jih v preteklosti ponujali zastonj oziroma v sklopu posameznega paketa. Telekom Slovenije tako na Modrem paketu uvaja plačevanje deljenja mobilne povezave v splet. Desetih gigabajtov, ki jih pošteno plačamo, ne smemo deliti z drugimi napravami. Podobno prepoved je lani na paketu EU Neskončno uvedel že Simobil, vendar je v praksi ostal le pri besedah, medtem ko Telekom Slovenije deljenje povezave preprečuje z nadzorom podatkovnega prometa. Če sistem ugotovi, da vročo mobilno točko uporablja na primer namizni spletni brskalnik, promet nemudoma ustavi. Storitev deljenja mobilne povezave je zopet na voljo, če uporabnik zanjo plača dva evra mesečno.

www.monitor.si

www.telekom.si

bonk.gif

Le kaj poreče IP na takšno preverjanje prometa?
evil.gif

https://www.ip-rs.si/kazalo-kontakt-iskalnik/kontakt/
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Če prav razumem, če bi dal telefon kot hot spot in na tablici surfal, bi me izklopili?
Vedno ko razmišljam, da bi se vrnil nazaj (modri paket) me odvrnejo.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Mene pri modrem paketu najbolj moti "brezplačna nadgradnja na Mega HD shemo vsake 2 meseca". Paket reklamirajo kot da ima Mega HD shemo... v resnici pa lahko kadarkoli ukinejo "brezplačno ugodnost" (verjetno celo brez spreminjanja pogojev).

Tudi meni je bilo to čudno, ko sem prehajal na Modri paket. Ampak se to naj nebi zgodilo...
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.760
597
113
Ok tole z računanjem deljenja povezave je pa svinjarija na kubik. Mislim da bo 15 letih počasi čas za prehod drugam.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
V ponudbi za prodajo paketa modri nikjer ne piše, da je prenos podatkov vezan izključno na telefon v paketu. Če se bo torej ponudba spremenila potem bo imel vsak možnost, da brez pogodbenih kazni prekine paket. Torej vsi, kateri ste na paketu modri in rabite deljenje povezave poglejte, če je kak drug paket ugodnejši, drugače pa konkurence ne manjka.. Najslabše je jokcati, kašen oderuh je Telekom pa mu kljub temu plačevati vedno več in več.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.840
732
113
www.jernej.org
Kolikor vidim, je deljenje povezave onemogočeno (oz. za doplačat) le pri dodatni opciji 10Gb. Brez opcije (3Gb prenosa podatkov) je pa vse še vedno brez omejitev. Če si prav razlagam, potem ni tako kritično, kot je delovalo na prvi pogled. Sicer me pa še vedno "skrbi", na kak način ugotavljajo, ali povezavo deliš... bi bilo zanimivo vprašat informacijskega pooblaščenca.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.760
597
113
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Kolikor vidim, je deljenje povezave onemogočeno (oz. za doplačat) le pri dodatni opciji 10Gb. Brez opcije (3Gb prenosa podatkov) je pa vse še vedno brez omejitev. Če si prav razlagam, potem ni tako kritično, kot je delovalo na prvi pogled. Sicer me pa še vedno "skrbi", na kak način ugotavljajo, ali povezavo deliš... bi bilo zanimivo vprašat informacijskega pooblaščenca.

Eno jeto, drugo pa skrb kaj sledi naprej na ostalih paketih. Kot da se trudijo odgnati naročnike. Kot da bi bili že nemci lastniki.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Operaterji morajo pogruntat da ljudi MANJ motijo dražje cene, kot jih motijo arbitrarne, zoprne, kompleksne omejitve.

Naredi en ali dva simpl paketa, zaračunaj pošteno ceno in to je to. Kar se tiče pa prenosa podatkov nad vključeno količino pa naj se lepo poenostavi na fiksno ceno za prenesen GB in viola, v 3 vrstice spraviš svojo celotno mobilno ponudbo!
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.835
372
83
Saj to verjetno tudi krši nevtralnost interneta?

btw, a kdo kaj ve, a bo/je spet kaka akcija za mobi kartice, kot tista v sparu, plačaš 10, filaš za 20?
Ali bo zdaj tega konec, ko bo spar forsiral svojo robo.
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.428
993
113
Obišči stran
Tole je tašča kupila prejšnji teden:

http://www.telekom.si/zasebni-...cije-in-novosti

Plačam 10 EUR, dobim 20 EUR.

Od 15. oktobra 2015 do 31. decembra 2015 lahko izključno v Telekomovih centrih kupite kartico Mobi za 10 EUR, ki vam pri polnitvi predplačniškega računa Mobi prinaša na račun Mobi kar 20 EUR dobroimetja.

Ponudba velja samo za e-kartice Mobi 10+10*(kartice Mobi v obliki elektronskega kodnega zapisa).

Ob posameznem nakupu je možno kupiti največ 5 e-kartic Mobi 10+10, kjer e-kartica stane 10 EUR in ob polnitvi prejme uporabnik Mobi 20 EUR dobroimetja na račun Mobi.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Citat:
Uporabnik map pravi:
Lepo so folk navlekli na ta modri paket, seveda za vezavo za tiste modeme, itd sedaj pa sledijo ukinjanje funkcij, podražitve, spremembe paketov, itd.

Kakšno vezavo?
Saj če skleneš modri paket, ni nobene vezave?!

Vezava je če želiš imeti 5 eur nižjo naročnino, podpises aneks za 24M, ampak v primeru predčasno prekinitve, vrneš le "ugodnost" ki si jo dobil, torej n x 5eur ....

Glede tethringa mi pa ni jasno, če imam sedaj modri paket in naredim hotspot sebi na laptop, bom plačal ekstra ali kako?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Če je TTL=0, bo prvi router na poti paket zavrgel, to je point vrednosti TTL (loop prevention). Tako, da s TTL=0 se paket nikoli ne pošlje....
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.