NOVO! Plačilo davka Sloveniji za vozilo registrirano v tujini

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
sad sajkek zino

Ker vidim, da vam 20.000€ (mimogrede pri 50.000 je to + 40%) ne pomeni nič jih prosim prenakažite ZPMS, RK, Karitas, Rdeči noski,... po lastni presoji in pokažite nalog tukaj. :cool:

lahko delam iz vas še večje butle in vas vprašam kako pa kaj OŠ on SŠ matematika?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Izgleda sem res butelj, ker sploh ne razumem kaj hočeš povedat z mano.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Pa še na to odgovori: si podpiral uvedbo DMVja?

Kakšno tankanje? Tema je o službenih avtomobilih. Davke plačaj tam kjer ustvarjaš dohodek, ne tam kjer je nižja stopnja. To je glavni point. Si upaš pogledat koliko davka na dobiček v slo plača ena cocacola in koliko ga je radenska dokler je bila naša? Spomnite se na to se boste naslednjič kurčili kdo je zafural slo firme. Aja ne, tujcem je vse oproščeno in smo lahko še veseli da ne spyzdijo iz slo. Raje jim še kaj subvencionirajmo da nam bodo potem v obliki minimalcev vrnili.

Glede zgornjega vprašanja. Meni je precej vseeno ali mi denar poberejo v obliki davka na hišo, na avto, na deževnico, na osončenost ali v obliki cene vrtca, kanalizacije ali česa tretjega. Končni rezultat je da tega denarja nimam in da je država sita.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Eh, krava molznica, take imajo svinje najraje.
Torej si bil za DMV. Bravo.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Ne vem od kod prepričanje da si v poziciji da boš sam ocenjeval kaj ti pripada in kaj ne. V SLO so davki taki, če ti paše ali ne. Zakaj je Akrapoviču jasno da za amg-ja plača 100k davka, Snežiću pa ne?

Če ti kaj ne paše je več načinov da to spremeniš. Utaja davkov pa je kaznivo dejanje in se preganja.

jaz plačam že davek na dobiček in to veliko €, recimo da naredim državi letno skupaj 90.000€. Tak da ne pametovat, ker verjetno od tebe takšno cifro dobi v 20 ih letih. Od tega denarja ki ga jaz plačam, imaš ti socialno državo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in Pepe

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Da se ne boš razpočil. Sploh ne vem kaj želiš dokazat. Meja pri kateri davčna goljufija ni več goljufija ne obstaja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Haha. Samo za vrtec sem plačeval ca. 450% več kot sosed. Ne samo da mi ni bilo treba pri vlogi goljufat, kot se nekateri radi hvalite, kaj takega mi na kraj pameti ni padlo. Če nimaš za davke si pač klošar (pardon klošarji, oni imajo plačane). Od tu dalje pa se lahko kje drugje meniva. Saj smo vsi na istem, samo jaz za razliko od tebe nisem prepričan da so moji davki kaj več kot prdec v skupno blagajno. Tako da, za socialo ki bi iz tvojega žepa letela v mojega naj te ne skrbi preveč.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
še enkrat, ne naleti nate osebno, tudi sam sem vrtca plačeval predzadnji razred.
ne pa omenjat davka, ki ga plačujemo vsi in davka na luksus ki so si ga zmislili veleumi, in ga plačujemo v Slo, ki ga drugje ( kjer bi ga lažje ) ne poznajo, vsaj v primeru avtomobila. o tem gre beseda, zato tvoje besede, da se davek plača tam kjer ustvarjaš.... ja, saj ta davek se plača, govora je pa o nekaterem drugem davku.
in vse to je iz favšije, in tako večina privošči tak davek, samo da si polni svoj ego, pa čeprav je davek budalščina.
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Samo za razjasnitev: EU je zaenkrat samo carinska unija, davčno so pa država vsaka zase. Pa če je že beseda o DMV-ju: pozanimajte kaken je DMV za avtomobile recimo na Nizozemskem ali v Belgiji.................nismo pri tem nioben unikum in ni naš izum.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.373
1.002
113
Celje
Obišči stran
Jebemtiš spet ta naš furs in njihove razlage... zadeva še zdaleč ni črno bela. In na koncu bo kratko potegnila država.

Če zadeve niso jasno napisane, imaš potem kar naenkrat 3 pravnike, 4 mnenja, interna navodila fursa pravijo nekaj petega, inšpektor na terenu si razlaga spet po svoje. In če imaš denar greš na sodišče. Velika verjetnost je da zmagaš.

Je oni mojster iz fursa se hvalil na tv kako so dobili krsitelja in da kao ni dovolj če imaš samo firmo v tujini da so na njej avti. In da to je kršitev. Da če bi pa ta firma v tujini dejansko poslovala bi bilo pa vse ok. Ja pa dobro. 5 računiv po 10€ na mesec narediš in vsak osnovnošolec razume, da firma dejansko posluje. Saj pa nikjer ne piše: da firma posluje je za nas merilo izdati vsaj 119 računov v skupni vrednosti 21.342,98 in 5.321,75 rvc. Vem kaj bom dobil nazaj kot odgovor, ampak dokler nekaj ni definirano, potem težko pametuješ in pišeš kazni.

A ja ne nimam še avta v tujini registriranega.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.980
9.094
113
39
MB
Sej to je to. Kup nesmislov.

in spravli so se na ljudi ki denar imajo, ce ne druga od razlike v dmvju. :cool:

me zanima kake bojo utemeljitve ko se bo prvi pritozil
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
kot kaze je tisti res naloudan ali pa se mu ne da zajebavat. za 200k maš že za nekaj let odvetnike, vprašanje pa če se ti da s tem zajebavat.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Se eno zanimivo vprasanje - koliko dohodnine placuje tip ki si lahko privosci take avte? A so FURSovci toliko sposobni to ugotoviti in obracunati dohodnino? Ali pa je denar za avte iz "crnih fondov"?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Taki avti so v 98% na firmo registrirani.
Razen potem pri četrtem lastniku gre morda na privat osebo.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Za tiste, ki ne vejo ali razumejo na osnovi česa so (ali bodo) lastniki "slovaških" avtomobilov kaznovani:




Tile gospodje seveda tega ne poznajo ali pa nočejo. Kazen plača itak uporabnik.


Torej, lahko slovaški službeni avto, a mora imeti uporabnik tam sklenjeno pogodbo o zaposlovanju, avto ne sme biti pri nas več kot 6 mesecev uporabljati pa se mora za službene namene (potni nalogi, ustrezne relacije itd..). In pa avta v nobenem primeru ne sme vozit kdo drug, ne punca, ne žena ne prijatelj.