NOVO! Plačilo davka Sloveniji za vozilo registrirano v tujini

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.212
3.117
113
Kaj ti bo avto s kupom omejitev? Vozi jugeca in imaš mir (... no relativen mir).
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.388
3.486
113
Slovenski nacionalni organi še niso poslali informacij..

Tak da je še vedno cona somraka...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
DMV se plača za vsak prvič registriran avto v SLO, tudi če je star 10 let, DDV pa se lahko do neke mere izbira pri rabljenih (merilo novi/stari je prevoženih 6.000 km ali registriran v tujini 6 mesecev), pri novem ga na vsak način plačaš v SLO.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Vsi bi sam pobirali davke in zato nič nudili. Bo pa to vse skupaj še zanimivo. Naslednji korak bo, da bodo slovenske firme enostavno najemale avte pri firmah na Slovaškem, Nemčiji itd. Potem pa ne samo, da nebo plačan DDV in DMV ampak bo šlo vse skupaj še slovenski firmi v stroške, tako da še dobiček nebo več ostal FURSu.
Pa me zanima, če mi kdo zna v zakonu pokazat kje piše, da se avto ne sme pri nas vozit večino časa, če je gor registriran in kako natančno je ta čas definiran.

Ti se enkrat napisem kaj imas od davkov, ali bos sam poscrollal visje? Na podlagi cesa pa so temu "revezu" obracunali dmv in ddv pa imas linke v zadnjih postih, ker ocitno sam nisi sposoben najt.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
če je kdo sirotinja si to ti.

en tak samo skoz potrošnjo skozi ddv spravi več denarja v državo na leto, ko tvoje lape v 10 letih

Ja, priznam. Sem sirotinja, ker pac nisem taka baraba, da bi izigraval zakone kot ocitno 3/4 ljudi tukaj gor. Pac, vsaj mirno spim, ostale pa upam, da prej ali slej doleti tisto, kar si zasluzite.

Glede na drugo trditev pa.. Ja, seveda. Pa tudi ce bi bilo to res, ali se mu zato lahko oprosti 219.000 eur na vsakih par let? Meni bi bilo sicer bolj logicno obratno, da olajsavo dobijo ljudje, ki dejansko tezko shajajo, ne pa taki, ki vozijo avte za 300-500k eur.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

sad

Guru
24. avg 2007
20.547
9.229
113
Ja "na firmo" ampak te firme, na katere je avto registriran, so samo na papirju in ne poslujejo, torej niso vir denarja za nakup avta.
A res?
No dej ti pametnjakovič povej od kje bo “firma” dobila 200.000 kredita za nakup avta, če ne posluje? Ali pa leasing.
Razen seveda, če predsednik Merkurja, kjer je tvoje ime denar.

Pa ta moj komentar se ni nanašal na optimizacijo, ampak na prve lastnike teh vozil v Sloveniji ali Nemčiji.

Sedaj bo Jello sicer še bolj popizdil, saj gre tudi tu za optimizacijo, saj ne le, da firma to plača iz bruto realizacije, še v stroške ji to gre. Noben ni nor, da bo skeširal 200 jurjev za avto iz neto dohodka, saj ga potem hitro stane 400 jurjev.
Ups, UTAJEVALCI DAVKOV, a ne?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.394
1.013
113
Celje
Obišči stran
Ja, priznam. Sem sirotinja, ker pac nisem taka baraba, da bi izigraval zakone kot ocitno 3/4 ljudi tukaj gor. Pac, vsaj mirno spim, ostale pa upam, da prej ali slej doleti tisto, kar si zasluzite.

Samo tako eno mnenje... ko boš enkrat lastnik nekega podjetja boš videl, da zadeva ni tako enostavna. Veš zakoni so pri nas spisani tako, da nikoli ne veš kako si ga bo trenutni inšpektor razlagal. In ja enkrat je vse OK, drugič pa vse narobe. In ti v dobri veri, da delaš vse prav v bistvu delaš vse narobe.

Pustimo tu namenske kršitve. Dajmo tu raje tisto, ko izbereš ugodnejšo pot za podjetje kot dober gospodar. Pač optimizacija znotraj "dovoljenega" (enako kot ti kupiš v tuji spletni trgovini, namesto, da bi dal zaslužiti našemu prodajalcu 3€) in eno pravno mnenje pravi, da je vse ok, en inšpektor bo rekel, da je vse ok in potem kar naenkrat ne bo več OK, ker si je nekdo tretji drugače razlagal zapis v zakonodaji.

Poznam več lastnikov, ki enostavno ne upajo delati določenega posla preko ene firme (glavne) firme, ampak imajo za vsak slučaj zraven še "firewall" firmo. Pa ne da goljufajo. Se trudijo delati po predpisih, ampak dostikrat enostavno ne gre.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
A res?
No dej ti pametnjakovič povej od kje bo “firma” dobila 200.000 kredita za nakup avta, če ne posluje? Ali pa leasing.
Razen seveda, če predsednik Merkurja, kjer je tvoje ime denar.

Pa ta moj komentar se ni nanašal na optimizacijo, ampak na prve lastnike teh vozil v Sloveniji ali Nemčiji.

Sedaj bo Jello sicer še bolj popizdil, saj gre tudi tu za optimizacijo, saj ne le, da firma to plača iz bruto realizacije, še v stroške ji to gre. Noben ni nor, da bo skeširal 200 jurjev za avto iz neto dohodka, saj ga potem hitro stane 400 jurjev.
Ups, UTAJEVALCI DAVKOV, a ne?

Nič ne bom popizdil, me pa neizmerno zabava tvoje znanje ekonomije. Če nimaš 200k za avto si kupi tistega za 100k. Tako enostavno je to. Spomladi bo spet objavljenih 100 top firm v slo in greš lahko po dvoriščih pogledat kdo klošari z nemškimi in slovaškimi tablicami. Za prste mizarjeve roke jih je. Do takrat pa lahko akrapoviča vprašaš zakaj je idiot plačal za s coupeja 100k več kot oni enonogi štajerski bizgec, ki se je poleti skantal na avtocesti.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.388
3.486
113
No ker en Akrapocič mora pazit na svoje ime.
En šmugler iz Ptuja pa ne rabi.

Če ne bi bilo tako bi pa itaq isto naredil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.403
5.906
113
pri taščici
Ne, lahko pa hruško pripeljejo iz Turčije in vozi beton iz hrusice v tunel ( najbrž bodo svojo betonarno postavili nekje blizu peska če mene vprašaš, če ne bodo še cementa z ladjo poslal v kp...

Kitajci ki delajo Pelješac živijo na ladji. Baba cula, hanzi napisal.
Si lahko Hrvati z njihovimi storitvami lahko.....
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.547
9.229
113
Nič ne bom popizdil, me pa neizmerno zabava tvoje znanje ekonomije. Če nimaš 200k za avto si kupi tistega za 100k. Tako enostavno je to. Spomladi bo spet objavljenih 100 top firm v slo in greš lahko po dvoriščih pogledat kdo klošari z nemškimi in slovaškimi tablicami. Za prste mizarjeve roke jih je. Do takrat pa lahko akrapoviča vprašaš zakaj je idiot plačal za s coupeja 100k več kot oni enonogi štajerski bizgec, ki se je poleti skantal na avtocesti.
Kaj spet utrujaš s klošarji? To smo že obdelali.
Sedaj smo na utajevanju davka, ker si lastniki podjetij kupijo avto na firmo, namesto iz svojega neto zaslužka. Bo šlo?