NOVO! Plačilo davka Sloveniji za vozilo registrirano v tujini

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Pravice bi imeli tam kjer jih je največ, dolžnosti pa kjer jih je najmanj. Kako otročje preprosta logika. Ko gre slovenec na norveško mu je hitro jasno da se s slo tablicami gor ne bo dolgo vozil. Zakaj bi bilo pri nas kaj drugače za nekoga (domačina ali tujca) ki dela v sloveniji. In po drugi strani, prvi mesec ko pristane gor koristi komplet socialo.
Ampak ker je pri fursu vedno en ampak. Ko končajo s temi stotimi z avtomobili, naj naženejo še google, fejsbuk in ostale multinacionalke ki na papirju pri nas tolčejo izgubo, služijo pa miljarde na otokih svete lucije na skali za katere plačujejo davek po stopnji 0.

Kjer serješ, tam plačaj tudi pucanje sekreta.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
pustimo davke, sploh od firme. ampak, če si en z recimo delom, odrekanjem pač želi kupit sanjski avto, naj ne bo dražji kot v nemčiji.
kot da hočejo, da vsi vozimo 101 in yugo, če pa kdo hoče kadeta bo pa plačal 70% več zanj kot en v nemčiji.
en pač nima pavšala v banjolah, pa ne hodi smučat, ker si špara za avto, ga pa hočejo za avto vdrapnt ko majmuna.

Če koristi slovaške privilegije naj si izvoli postrežt še z ostalimi njihovimi pravicami in dolžnostmi in si trga od ust pri njih. Če je vse tako super, nižji davki, cenejša in manj požrešna država, sami plusi, prava nebesa za trganje miljonov od ust.

Nisem šel v banjole naj mam pa vsaj avto velik...:D kje jih pobirate.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Vsi bi fural fine avte in nic placevali, zdravstvo, solstvo, vrtec, penzijo in ostalo bi jim pa ze mi navadniki pokrili. Edino prav, da se takim stopi na prste. Me pa zanima, ce je dobil tudi kako dejansko kazen za utajo, ali je moral samo doplacat? Ker ce ne, potem je brezveze.

Je pa tak clovek za mene sirotinja. Da ma kesa za take avte, pa enga davka ne more placat..
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
pustimo davke, sploh od firme. ampak, če si en z recimo delom, odrekanjem pač želi kupit sanjski avto, naj ne bo dražji kot v nemčiji.
kot da hočejo, da vsi vozimo 101 in yugo, če pa kdo hoče kadeta bo pa plačal 70% več zanj kot en v nemčiji.
en pač nima pavšala v banjolah, pa ne hodi smučat, ker si špara za avto, ga pa hočejo za avto vdrapnt ko majmuna.
To me spominja na nekdanje čase. In veliko ljudem se toži po nekdanjih časih in se kar ploskajo ob idejah Levice. Očitno so pozabili to o yugoti, kadetih da o kakšnih Japoncih ne govorimo.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.971
5.706
113
blizu močvirne prestolnice
Pravice bi imeli tam kjer jih je največ, dolžnosti pa kjer jih je najmanj. Kako otročje preprosta logika. Ko gre slovenec na norveško mu je hitro jasno da se s slo tablicami gor ne bo dolgo vozil. Zakaj bi bilo pri nas kaj drugače za nekoga (domačina ali tujca) ki dela v sloveniji. In po drugi strani, prvi mesec ko pristane gor koristi komplet socialo.
Ampak ker je pri fursu vedno en ampak. Ko končajo s temi stotimi z avtomobili, naj naženejo še google, fejsbuk in ostale multinacionalke ki na papirju pri nas tolčejo izgubo, služijo pa miljarde na otokih svete lucije na skali za katere plačujejo davek po stopnji 0.

Kjer serješ, tam plačaj tudi pucanje sekreta.
Zakaj potem nisi enakega mnenja pri Zokiju in podobnih primerih?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Wtf? Kar na dan z besedo, ker tudi mene zanima to moje neenako mnenje o zokiju in podobnih primerih. Da se ne boš mučil z iskanjem si ga lahko zaradi mene tudi iz riti potegneš, v nobenem primeru ne more biti nič lepega.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Vsi bi fural fine avte in nic placevali, zdravstvo, solstvo, vrtec, penzijo in ostalo bi jim pa ze mi navadniki pokrili. Edino prav, da se takim stopi na prste. Me pa zanima, ce je dobil tudi kako dejansko kazen za utajo, ali je moral samo doplacat? Ker ce ne, potem je brezveze.

Je pa tak clovek za mene sirotinja. Da ma kesa za take avte, pa enga davka ne more placat..

Vsi bi sam pobirali davke in zato nič nudili. Bo pa to vse skupaj še zanimivo. Naslednji korak bo, da bodo slovenske firme enostavno najemale avte pri firmah na Slovaškem, Nemčiji itd. Potem pa ne samo, da nebo plačan DDV in DMV ampak bo šlo vse skupaj še slovenski firmi v stroške, tako da še dobiček nebo več ostal FURSu.
Pa me zanima, če mi kdo zna v zakonu pokazat kje piše, da se avto ne sme pri nas vozit večino časa, če je gor registriran in kako natančno je ta čas definiran.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
V Avstriji je to točno definirano - 30 dni. Podjetja, ki se vozijo z leasing avti z nemškimi in slovaškimi registrskimi (največkrat sta ti dve opciji, preko firme Buchbinder), morajo vsakih 30 dni zamenjati avto.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.330
9.065
113
itak da se bodo znašli, in prav je tako. Tale DMV in ostalo kar se tiče prometa, je šala. In obupani primeri pobrati čimveč denarja. Pač neumneži na položajih ki jih izvolimo.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.922
2.402
113
Pol pa dajte pobudo za spremembo zakona. Davcna pa naj dela svoje delo, zazeljeno se bolje. A ko Italijani pri nas ustvarjajo podjetja, pa nobenega ne moti?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.956
113
bojo že kaj pogruntali, ti ko majo znajo vse

magari bojo začeli te avte "najemat", potem bo pa furs gladko izgubil sled lastništva

Tako je, vsi ti avti bodo jutri prepisani na renta-a-car firmo. Nekaj potnih nalogov in računov samemu sebi, ddv odveden za nekaj kilometrov in se lahko Furs vgrizne vemo kam.
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.330
9.065
113
Pol pa dajte pobudo za spremembo zakona. Davcna pa naj dela svoje delo, zazeljeno se bolje. A ko Italijani pri nas ustvarjajo podjetja, pa nobenega ne moti?
ne moreš nič. Za davčne spremembe je možna samo ulica. Ampak zakreditirana raja mora trdo delat in nima časa na ulice. Paradox, ki se ga posložujejo vsi sistemi. Sej ko enkrat poči pa imaš potem to kar vidimo vsakodnevno po TV.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Raji so taki davki všeč, ker naivno mislijo, da bogati dajejo več v davčno blagajno. Čisti populizem privede do tega.

Realnost je pa da je Evropa zelo odprta in na nivoju ene države ne moreš kaj dosti odstopat od ostalih. Z vsakim bolj zaostrenim davkom izgubiš davčne plačnike in si potem na istem ali celo na slabšem kot prej.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.954
9.095
113
39
MB
Vsi bi fural fine avte in nic placevali, zdravstvo, solstvo, vrtec, penzijo in ostalo bi jim pa ze mi navadniki pokrili. Edino prav, da se takim stopi na prste. Me pa zanima, ce je dobil tudi kako dejansko kazen za utajo, ali je moral samo doplacat? Ker ce ne, potem je brezveze.

Je pa tak clovek za mene sirotinja. Da ma kesa za take avte, pa enga davka ne more placat..

če je kdo sirotinja si to ti.

en tak samo skoz potrošnjo skozi ddv spravi več denarja v državo na leto, ko tvoje lape v 10 letih
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.956
113
Če denar ni iz državnih poslov (kar ni, ker drugače jih nebi preganjali). Naj bodo veseli da še sploh imajo slovensko rezidentstvo in da se še kaj denarja troši tukaj. No mogoče bomo pa veseli da se kaka ahilova peta izseli iz slovenistana.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino in tomi

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.195
113
Hoteli ste drugo Švico in sedaj jo imate!

Znanka poročena s švicarjem ne sme vozit njegovega avta v Sloveniji, on pa ne njenega v Švici! Oba imata rezidentstvo vsak v svoji državi, sta pa formalno poročena.

In prav je, da raznorazni Snežaki plačajo kaj davka tudi v SLO. En znan mariborčan vozi že več (deset)let avto z nemškimi tablicami, skozi AMGje, je pa vse formalno nemški rent a car. ;)
Se strinjam in vsak bi bp plačal ddv v Sloveniji in to v absolutn znesku lep ddv. Da ti pa ukradejo kar nekaj deser tisočakov dmvja, pa je navadna kraja.
Poleg ddvja vi Slovenija pokasirala še registracijo, zavarovalnice zavarovanje, itd.
Ampak to našim bedakom dopovedat ne gre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash, zino in Matey

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Naj bodo veseli da še sploh imajo slovensko rezidentstvo in da se še kaj denarja troši tukaj. No mogoče bomo pa veseli da se kaka ahilova peta izseli iz slovenistana.

Šur ja. Kam se jim lahko pridemo poklonit? Nihče nikomur ne brani, da se odpelje v direktno v davčna nebesa. Ali pod palmo, ali nekam kjer je država cenejša. Nihče nikogar ne sili, da dela pri nas. Če je tako težko, izvolite ven. Država je tista, ki ti ponuja okolje in pogoje pod katerimi lahko v tem okolju deluješ. Pogoji so načeloma takšni, da omogočajo največjo korist (družbi!) oziroma vsaj najmanjšo škodo (družbi!). Kar niti približno ne pomeni tudi največjo korist oziroma najmanjšo škodo za posameznika.

Ne, ne sklada se z neoliberalno lajno o zaslugah in krivdi posameznika. Niti slučajno, niti približno.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Ta primer kaže, da EU še dolgo ne bo neka resna tvorba. Prost prehod ljudi, blaga, avta pa ne smeš imeti drugje s tablico druge evropske države. Verjamem, da je za uspeh populističnega ukrepa boleče, da so se bogati znašli. Zame tudi. Favšija seveda. Ampak, a smo del EU ali ne? Podjetje, ki ne sme imeti avta registriranega na Slovaškem, ne more nasprotovati uvozu brez dajatev konkurenčnih izdelkov s Slovaške. Neenakost?
Naj se vlada potrudi, da bomo konkurenčni ne samo na nivoju podjetij, temveč tudi javne uprave. Pa ne bodo avti drugje registrirani.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.956
113
Šur ja. Kam se jim lahko pridemo poklonit? Nihče nikomur ne brani, da se odpelje v direktno v davčna nebesa. Ali pod palmo, ali nekam kjer je država cenejša. Nihče nikogar ne sili, da dela pri nas. Če je tako težko, izvolite ven. Država je tista, ki ti ponuja okolje in pogoje pod katerimi lahko v tem okolju deluješ. Pogoji so načeloma takšni, da omogočajo največjo korist (družbi!) oziroma vsaj najmanjšo škodo (družbi!). Kar niti približno ne pomeni tudi največjo korist oziroma najmanjšo škodo za posameznika.

Ne, ne sklada se z neoliberalno lajno o zaslugah in krivdi posameznika. Niti slučajno, niti približno.
Da gospod Mesec...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

B81

22. jul 2007
34.426
8.917
113
Torej na slovaskem odpres firmo, ne vem, neko svetovanje za trobentice ali neke online storitve...kupis torej luksizni avto na slovaske tablice, zavarujes...
A s tem avtom ne smes po sloveniji vozit?
Mislim na osnovi cesa so jim obracunali ddv? So imeli slovenske tablice?