Novi VW Passat B9

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Glas za Superba. Samo zaradi petih gumbov več (za katere upam, da niso samo na touch).
Sicer pa nič ekstra novega.... pač avto z malo drugačno obliko + več elektronike.

Jebojihtačskrin :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
Jebojihtačskrin :bonk:

A prav vidim, da je zračenje na touch?
1693842419961.png
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Saj je v videu, ki ga je nekdo prilepil zgoraj, lepo vidno: pohvalijo mehanske knofe na volanu, nic kapacitativnih touch bedarij, za klimo in ventilacijo pa zal drsas po touchu :confused:
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
verjetno bo cena tudi nekje izenačena, v isti opremi.. vejretno bo v passatu kak bonbon več in temu primerna cena. Me ne gane.
Fun fact: v DE je bil nekako v povprecju, ce sploh smem uporabit ta izraz, aktualni Superb drazji(!) od Passata. Za razliko od Slovenije, kjer aksiom se vedno drzi: skoda < vw < audi.

Sem za hec preverjal cene tako novih kot rabljenih, in je res. Mejbi so svabi enostavno prakticni - stejejo cm in prostor. Vec je, bolje je, zatorej tudi visja cena.
 
5. apr 2015
1.335
691
113
Drugače pa je voice control top zadeva namesto drsanja po ekranih. Vsaj za temperaturo in podobno. Jbg namest jmrat se je treba prilagodit.

Edin ne vem ali bo standard package ali 2k doplačila :D :D :D

In ali obstaja sploh ta voice control v slovenskem jeziku..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
itak da ima vw to že leta

pravilno vprašanje je komu se da z avtom pogovarjat v "jezikih", ker slovensko ne zna noben
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Dobiš sms, pa tu ponudi da gre prebere. In ga prebere v anglescini (nikakvi, ker pac ans ni bil napisan slovnicno slovensko)
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
742
113
glasovno upravljanje v škodi je smeh... tam je zgolj zato, ker se je nekdo od vodilnih spomnil, da bi bilo to dobro ponujati. nihče pa se ni ukvarjal s tem, da bi to naredil uporabno.
v slovenščini sploh ni na voljo (niti ni na voljo, če imaš nastavljen slovenski vmesnik, čeprav nastavitve glasovnega upravljanja pa so prevedene v slovenščino). prepoznavanje besed je bistveno slabše od googlevega asistenta, funkcionalnost pa je sama sebi namen. npr. v navodilih je med predlogi glasovnih ukazov našteto tudi ogrevanje volana. ampak ne vem, kdo bi to uporabljal, ker imaš dejansko zraven tipke za glasovno upravljanje še tipko za ogrevanje volana.
ali pa mu recimo rečem "play metallica on youtube" in mi odgovori, da ni razumel ukaza, nato pa mi začne naštevati primere uporabe, kjer je tudi "play some music online". mu rečem "play metallica online" in mi odgovori "sorry, this function is not supported"
na splošno ergonomija pri škodah ni ravno premišljena. tempomat na levi obvolanski ročici je štorast za uporabo, po drugi strani pa je več kot pol tipk na volanu neuporabnih. nastavljanje temperature preko touch screena je na ovinkasti ali luknjasti cesti tudi izziv, tako da raje rečem sovozniku, naj to naredi namesto mene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Mislim no. Tile sliderčki za temperaturo so res debilni za popizdit, to ni dvoma. Ampak vseeno se pa sprašujem, kako pogosto pa vi nastavljate temperaturo ali nasploh drkate po klimi.

Zase lahko rečem da od klime uporabljam samo gretje sedežev in pa mogoče Max AC, kdaj kadar hladim avto na mestu. To je pa bolj ali manj to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bakki33

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
To še ne pomeni, da imajo dober izgovor kakor neko zadevo naredit glupo. Izgleda kot da se nihče od teh dizajnerjev in razvojnkov nikoli ne vsede potem v avto in dejansko preizkuša, kaj je zdizajniral in naumil.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Pri teh kontrolah za klimo je še posebej boleče, ker so dejansko imeli popolno rešitev, vsaj v mojih očeh. Tisti trije krogeci, ki smo jih gledali od pamtiveka v VW jih, so zame točno to kar rabim in pričakujem od klime in niti pikice več.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
In zakaj voznik ne bi smel spreminjati nastavitev klime? A bo kaj crknilo zaradi tega?
Danes je bilo zjutraj pri nas 10 stopinj, v vozilo sem sedel v jakni in mi je ustrezala ena temperatura. Ko bom šel domov, bo 25 stopinj, v vozilo bom sedel v kratkih rokavih. Ne vem, zakaj bi sebe mučil in imel nastavljeno enako temperaturo kot zjutraj, ko sem imel oblečeno jakno?
Drsniki so sicer še zmeraj boljša rešitev kot nastavljanje preko menija na tablici.