novi: PRAVILNIK o prometni signalizaciji in prometni opremi na cestah

22. jul 2007
12.805
1.318
113
123
Tega pa še nisem videl :oops1:
Zajeta slika.PNG
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Sem preveril, ce je kje omenjena drsnost. In je, ampak ne razumem kaj naj bi pomenilo "vsaj razred S1".

Zakaj sprasujem? Farbanje pes poti in kolesarskih stez, ki so bile se do nedavnega neobstojece oz. del obicajnega cestisca, ter zebre, kjer po novem na modro farbajo tudi "ozadje". No vse te farbane povrsine so cez nekaj casa ze v suhem in pes precej drsece. Bohnedaj, da pade dez. Ti pa se pripeljes z biciklom ali mopedom. Drsalnica ziva.

Je tule kdo domac v tej tematiki? Ker jaz bi nekoga za jajca obesil, se prav cudim, da upravljalci / skrbniki cest se niso fasali kaksne tozbe zaradi povzrocitve splosne nevarnosti, zaradi malomarnosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.797
78
48
Zeleno puščico za dovoljeno zavijanje desno ob rdeči luči niso nič spreminjali. Podnevi se vidi, ponoči pa marsikje ne, ker križišče ni dovolj kakovostno osvetljeno.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
A se je kdo ze kdaj drajsal pomokri garazni hisi?
Recimo Mercator Domžale?
Ne verjamem da je curling pista v zalogu tako drseca kot podlaga GH Mercator
dentex
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.115
2.464
113
Nekje sem bral, da bodo znaki za omejitev hitrosti ponovljeni za vsakim križiščem ali pa bodo postavljeni znaki za konec omejitve. Namen je da bi RSA sistemi bolje delali.
Mislim. da se ukinja znak za najmanjšo dovoljeno hitrost.
Že tako imamo teh znakov toliko, da se skoraj ven ne vidimo, ker je pač veliko križišč. Torej tukaj situacija ostaja nespremenjena oziroma bo znakov kvečjemu zgolj še veliko več.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Wtf is rsa? Pises na internetu, mediju powered by it. In tu rsa pomeni eno in isto stvar ze 30 let. In ta stvar nima nobene veze s prometom.
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.414
638
113
Nekje sem bral, da bodo znaki za omejitev hitrosti ponovljeni za vsakim križiščem ali pa bodo postavljeni znaki za konec omejitve. Namen je da bi RSA sistemi bolje delali.
Mislim. da se ukinja znak za najmanjšo dovoljeno hitrost.
So že sedaj. Omejitev hitrosti velja do prvega križišča, če se pripelješ s stranske ceste ne veš, ne moreš vedeti višino omejitve.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Wtf is rsa? Pises na internetu, mediju powered by it. In tu rsa pomeni eno in isto stvar ze 30 let. In ta stvar nima nobene veze s prometom.
Najbrz branjw znakov.
In potem se avto pelje 30 na 90 omejitev, ker je nekje pred enim km na sredi vasi videl znak 30.
Pa je bilo do 90 omejitve krizisce in tabla za konec naselja.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Znakov ni preveč, omejitev imamo preveč.
Meni se zdi, da v zahodni Evropi večinoma kar lepo imajo ponovitve omejitev in konec dodatnih omejitev. Res pa je, da si tam verjetno ne more vsak kolega od lokalnega šerifa zmisliti, da naj dajo tam, kjer bodo njegovi otroci mogoče šli kdaj čez cesto dodatno omejitev. Omejitev je manj, ampak tiste niso same sebi namen, ampak se kontrolira spoštovanje le teh.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.311
2.274
113
So že sedaj. Omejitev hitrosti velja do prvega križišča, če se pripelješ s stranske ceste ne veš, ne moreš vedeti višino omejitve.
??
Če zaviješ desno, je znak za omejitev ali najvišja hitrost vožnja v ali izven naselja!
Če zaviješ levo, je znak za omejitev ali najvišja hitrost vožnja v ali izven naselja!
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Oziroma z drugimi besedami: na glavno cesto se itak vkljucis na kriziscu, ki iznici vse morebitne predhodne hitrostne omejitve.

Ali se nahajas v naselju ali v coni umirjenega prometa pa moras vedeti sam.