Mleti murni in črički

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Ja, samo nas je par miljard več na isti površini...

Mi je pa zanimivo kako vas je veliko proti "mrčesu", vse je pa ok s stejki in burgerji... če pa pogledaš v kakem te živali živijo, v kakem nekateri doma koline delajo... pojete celga prašiča/kravo od nosa do repa...

al sem pa jst čuden, ker bi raje jedel murnčkovo čokolado, kot pa svinjske/kurje nogice v juhi, pa je jezik, pa rep, pa...

Naj žrejo mrčes tam, kjer jih je toliko več. Evropi to ni potrebno.
Svinjske nogice lahko lepo očistiš. Murnove pa malo težje.
 

B81

22. jul 2007
34.502
8.957
113
Ja, malo hitro se nekateri prepognejo. Ne vem, zakaj bi ti zdaj moral to jest. Kot posip necemu...je lahko primerno edino za kake kul poskuse, vsak tako zgleda. Razumem, da bi imel zajemalko hroscev kot prilogo k sniclu, ampak majckeno, kot posip? Ne kupim, da je to zaradi kolicin.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran in MrDaco

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
Svinjske nogice v kisli juhi so naša, lahko rečem, tradicionalna hrana že stoletje.
 

B81

22. jul 2007
34.502
8.957
113
Pa saj nobenemu ni treba tega jest, če noče... Eni bodo jedli burgerje/čevape/... iz tega, eni pač ne...
Jaz se ne sekiram - pač ne bom tega jedu. Če bo pa v malih količinah kje prisotno, pa se ne bom sekirau...
Ja tisti Eji, ki jih je nalimal... razlog me zanima, zakaj je potrebno.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Mimovrste.com jih je prodajal leto, dve nazaj.
WormUp ena Češka firma
Cena je bila 10€ za 20g.
Če sem jim povedal da so črički jih nihče ni hotel jest.
Če sem pa rekel, da je to en nov bobi/Smoki paket pa niso imel pripomb nad okusom.

Psiha.

Po drugi strani pa jemo vampe pa vemo kaj gre skozi njih pa krvavice so tudi zanimivih sestavin.

Dejstvo je, da 8 milijard ljudi ne moramo prehranit z kravami/pujsi /purani ki rabi 10 kvadratov pa antibiotike in silažo.
Čriček/Murn je pa nezahteven in zelo čist.
Ameri so imel načrte ko vseka atomska bi svoje ljudi v bunkerjih hranili z žuželkami ker so idealne za to.
Jejo ostanke in če bi bilo treba tudi trupla.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Dejstvo je, da 8 milijard ljudi ne moramo prehranit z kravami/pujsi /purani ki rabi 10 kvadratov pa antibiotike in silažo.
Itak, ampak tam, kjer ne morejo pridelati dovolj krav/pujsov/puranov, naj to jedo. Mi lahko pridelamo dovolj tega in ne rabimo uživati teh izdelkov, če ne želimo. Še manj pa bi moralo to biti vsiljeno.

Da ne bo kakšna neumestna pripomba, mene ne motijo preveč (žuželke) :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888, MrDaco in B81

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
752
870
93
Morgoth
Kaj pa ti ni bilo všeč v mojem postu?
To, da tega ne rabiš jest? Pa jej... :cool:
Ni mi všeč to, da bodo žuželke poskusili vsiliti na tak ali drugačen način tudi tistim, ki jih nočemo jesti. Ker je to ceneje jih bodo začeli slej ko prej vmešavati povsod, kjer je to možno in posledično bomo tisti, ki tega nočemo imeli precej manjšo izbiro in tudi dražjo hrano.
Podobno se je zgodilo z umetnimi sladili.
Primer:
Imaš navaden pepsi, light in zero. Včasih je navaden imel notri navaden cuker, medtem ko light umetna sladila. Danes ima tudi navaden notri acesulfam k, ki mi je ogaben poleg tega pa imam še reakcijo nanj. In opažam, da ima vse več pijač notri to sranje namesto navadnega cukra. Tiste, ki imajo pa navaden cuker so pa navadno dražje.
 

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
752
870
93
24(k)ur(b) in "svoboda" govora v članku o čričkih:
24kURb.JPG

24kURb2.JPG
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji in jest5