Mleti murni in črički

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
24(k)ur(b) in "svoboda" govora v članku o čričkih:
Poglej priponko 62779
Poglej priponko 62780
Ti imaš težave. Pustimo ob strani, da je tole povsem off-topic.

 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
530
82
28
Ja, samo nas je par miljard več na isti površini...

Mi je pa zanimivo kako vas je veliko proti "mrčesu", vse je pa ok s stejki in burgerji... če pa pogledaš v kakem te živali živijo, v kakem nekateri doma koline delajo... pojete celga prašiča/kravo od nosa do repa...

al sem pa jst čuden, ker bi raje jedel murnčkovo čokolado, kot pa svinjske/kurje nogice v juhi, pa je jezik, pa rep, pa...
Si že slišal za dobrobit živali? Ali pa veterino, vet. inšpekcijo itd... najdejo se ekstremi aapak večina kmetov skrbi za svoje živali. Kar pa zadeva klanje živali na domu razne perjadi, zajcev, prašičev in divjadi... se vse ostalo mora klati v uradni klavnici pod nadzorom veterinrskega inšepktorja itd...
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Kaj pa, ko ne bo več izbire?
Si pomislil kaj je sploh razlog, da bodo začeli dodajati žužke?
Ne glede na najina leta starosti, tega na srečo ne bova doživela...
Razlog pa je zmanjšanje živinoreje zaradi toplogrednih plinov (vsaj tako pravijo) in pa prehranska vrednost žužkov (višja od vsakega mesa, tako pravijo)...
Pomisli, kaj bodo Američani ali Avstralci naredili, če ne bo normalnih steakov...
 

B81

22. jul 2007
34.502
8.957
113
Torej cajna zlicka scurkov je ekvivalentna jusni zlici npr. mletega mesa? Ne bos vec lacn in bos lahko enako delal ali fitnesiral?
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Torej cajna zlicka scurkov je ekvivalentna jusni zlici npr. mletega mesa? Ne bos vec lacn in bos lahko enako delal ali fitnesiral?

Protein intake
Insects are an excellent source of protein. Indeed, these critters contain more protein than conventional meats. Thus, eating 5 locusts is equivalent to getting the protein intake of a whole beef steak. In fact, a locust is 72% protein, but whole beef is only 52% protein. Also, insects provide 9 times more protein compared to beef. In addition, it contains on average 6 mg of iron per 100 g of dry weight. However, a grasshopper contains 8 to 20 mg iron per 100 g dry weight.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.283
-8.472
113
Ne, to paše v temo o čričkih. Ker je to lahko eden od razlogov za njihovo vpeljavo v prehrano
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.219
3.374
113
Imaš navaden pepsi, light in zero. Včasih je navaden imel notri navaden cuker, medtem ko light umetna sladila. Danes ima tudi navaden notri acesulfam k, ki mi je ogaben poleg tega pa imam še reakcijo nanj. In opažam, da ima vse več pijač notri to sranje namesto navadnega cukra. Tiste, ki imajo pa navaden cuker so pa navadno dražje.
Imaš navaden domač jabolčni sok. Ja vem, jabolka je treba v jeseni pobrat in sprešat, pa sok pasterizirat. Glede na to, da so na bolhi oglasi, da si jabolka prideš nabrat zastojn, samo poberi in odpelji, te košta samo par centov elektrike za pasterizacijo in imas pristno pijačo za pol leta ali več in to za celo familijo. Ampak pravi Alteraš bo raje bentil nad umetnimi sladili. :cheer:
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.283
-8.472
113
Ampak, ampak v jabkah so tudi črvi, pa pri stiskanju tudi pride notri kakšna vinska mušica :evil:
Če si proti žuželkam v hrani imaš problem.
 
  • Haha
Reactions: nemenabijat

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Imaš navaden domač jabolčni sok. Ja vem, jabolka je treba v jeseni pobrat in sprešat, pa sok pasterizirat. Glede na to, da so na bolhi oglasi, da si jabolka prideš nabrat zastojn, samo poberi in odpelji, te košta samo par centov elektrike za pasterizacijo in imas pristno pijačo za pol leta ali več in to za celo familijo. Ampak pravi Alteraš bo raje bentil nad umetnimi sladili. :cheer:
To je pa res popolen nadomestek za Coca-Cola :D

PS: je skoraj nikoli ne pijem. Pa soka tudi ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
752
870
93
Imaš navaden domač jabolčni sok. Ja vem, jabolka je treba v jeseni pobrat in sprešat, pa sok pasterizirat. Glede na to, da so na bolhi oglasi, da si jabolka prideš nabrat zastojn, samo poberi in odpelji, te košta samo par centov elektrike za pasterizacijo in imas pristno pijačo za pol leta ali več in to za celo familijo. Ampak pravi Alteraš bo raje bentil nad umetnimi sladili. :cheer:
Ne skrbi, imam na voljo zadostno količino domačega jabolčnega soka.;)
Ampak žal nisem dovolj hard core, da bi kot pravi alteraš pil samo jabolčni sok. Včasih žal zapaše tudi kaj drugega...

PS sem pričakoval, da bo pravi alteraš pil samo pivo ali pa žganje:valjamse:
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.219
3.374
113
Sod Terana, sod belega in dva soda soka, potem pa kermu kar mu paše.;)

Za taprave Alteraše je pa zadnji sod s kisom :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Morgoth

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.017
5.725
113
blizu močvirne prestolnice
Predsodki pri takšnem živilu so predvsem na račun podobe, da gre za živali, ki živijo v zakotnih in umazanih prostorih. Za živilsko rabo so vzgojene na farmi v kontroliranem okolju. In ne, ne bo v moki raznih tipalk in nog. Tudi v moki in rižu se najde in je celo dovoljeno določeno število zarodkov moljev ipd. Kdor uživa npr. škampe, polže in podobno, pri tem najverjetneje ne bo imel zadržkov. Jaz osebno jih nimam.
Zakaj v mleku in mlečnih izdelkih? Se ti ne zdi več raznih dodatkov slabše je na koncu za zdravje?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Bolj predelana hrana z mnogo dodatki, ki jih telo ni navajeno od prej, gotovo predstavlja določeno tveganje. V teh časih vsaj tveganje zato, da bo telo zahtevalo več kalorij, ker jih ne bo sposobno "prepoznati" takoj v hrani, ki pride v telo. In bomo ali "lačni" ali debeli.
 
  • Haha
Reactions: ales85

gr69

Guru
15. dec 2009
11.298
2.398
113
še v SLO - ampak komaj
Fantje in dekleti - mene muči, povezano s to temo, predvsem z mokarji, ali lahko na pepelnično sredo brez skrbi pojem krof narejen iz moke s tem dodatkom? Enako za potico na veliki petek.
Se je že kdo pozanimal pri ustreznih inštitucijah? 32tka?

edit - “in dekleti”
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc