Nova karta V8.90

dodo68

Pripravnik
20. jun 2009
63
0
6
Prekmurje
Izšla je nova karta za TomTom V8.90, že namešča, preko TomTomHome.
Osebno ne pričakujem kaj dosti novega, predvsem kar se tiče (RDS-TMC).
 

bste

Pripravnik
4. maj 2009
118
3
18
Podpulfrca
Leti update tudi preko myTomTom na Go Live 1005.

Obljubljajo (koncno) detailed coverage of Croatia. Kaj pa to pomeni v praksi, bomo pa videli.
smile-1.gif


Lp, B.
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
A sedaj v novi mapi dela TMC ali ne ?

Citat:
Europe
Detailed map seamlessly covering 45 European countries
Map information
Detailed coverage

Andorra, Austria, Belgium, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Italy, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Hungary, Malta, Monaco, Norway, Poland, Portugal, San Marino, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, Ireland, Netherlands, the United Kingdom, Canary Islands, the Vatican City

Partial coverage
Turkey (77%), Latvia (68%), Bulgaria (56%), Russian Federation (47%), Ukraine (38%), Romania (16%), Madeira (49%)
Connecting roads
Albania, Bosnia and Herzegovina, Macedonia, Moldavia, Montenegro, Serbia, Belarus

Roads covered
over 10.5 million km / over 6.5 million miles
Points of Interest
5.9 million Points of Interest
IQ Routes™
IQ Routes™ speed profiles give you the fastest route any time of day.
Delivery information
Our TomTom software will ensure the map will successfully be downloaded to your device.
Version
v8.90
Size
3029.7 MB
Map data provider
TomTom

Europe.gif
 

bste

Pripravnik
4. maj 2009
118
3
18
Podpulfrca
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Naloži iGO in zadnje Teleatlasove (TomTom) karte na svojega Galaxy-ja in se zapelji na hrvaško, pa boš dobil relevanten podatek o pokritosti.
smile-1.gif

smile-1.gif


Naj bil bilo enako kot tukaj: http://routes.tomtom.com, ce se ne motim.

Sicer je pa takole: tale moj GalaxyS ima precej tezav z lovljenjem GPS signala tako da ga za to ne uporabljam. Poleg tega sem bolj pristas tega, da naj se z navigacijo ukvarja ena naprava, s komunikacijo pa druga.
smile-1.gif


Lp,, B.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
eno vprašanje:
če kupim recimo TomTom VIA 120 Europe (ki se ga kakor vem, še ne da skrekat), ali se mape posodabljajo prek Home za vedno, oz. moraš ta "lifetime" doplačat?

LP
 

dodo68

Pripravnik
20. jun 2009
63
0
6
Prekmurje
Jaz imam vgrajeno navigacijo Carminat TomTom.
Koliko vem, pri TomTom-u ni "lifetime", lahko plačaš posodabljanje za eno leto oz. če naletiš na kakšno akcijo tudi za daljše obdobje.
Posodabljanje poteko preko TomTom Home ali MyTomTom odvisno od tipa navigacije.
 

bste

Pripravnik
4. maj 2009
118
3
18
Podpulfrca
79,95 EUR / leto za 4 update za celotno EU. Vcasih je kaka akcija, pa je potem to za 18 mesecev. (da ima Garmin skoraj za ta denar lifetime...
smile-1.gif
)
Ce imas LIVE verzijo (pri nas ne dela, oz. dela samo vreme in local google search), potem je strosek se 49 EUR / leto za to.
Samo nova mapa (en update) je nekaj malega ceneje, oz. lahko kupis tudi samo regije. Je tukaj vec o tem: https://www.tomtom.com/de_de/maps/

Lp, B.
 
Nazadnje urejeno:

dodo68

Pripravnik
20. jun 2009
63
0
6
Prekmurje
Ce imas zadnjo verzijo karte, meni TomTomHome ponudi update 4 x letno za celo Evropo za 45€. Live nimam, saj za SLO ne dela. To se je nekako sprejemljivo. Res pa je, da je Garmin z Lifeupdate cenejši.
 

bste

Pripravnik
4. maj 2009
118
3
18
Podpulfrca
Ja, se opravicujem.
Res je.
Sem priklopil napravo na myTomTom in dobil obvestilo, da je cena 45 EUR, ker ze imam namesceno zadnjo verzijo.

Lp, B.
 

dodo68

Pripravnik
20. jun 2009
63
0
6
Prekmurje
Citat:
Uporabnik Ravny pravi:
A sedaj v novi mapi dela TMC ali ne ?

Koliko mi je uspelo dosedaj preveriti TMC v SLO ne dela. Res je, da sem v obmejnem območju in skoraj vedno sprejemam Avstrijski TMC. Grem jutri v MB in bom bolje preveril. Ampak, se mi zdi, da bo odgovor negativen.