Nov prenosnik - vrnitev v 14 dnevnem roku

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Ja in kako bi naj potrošnik vedel kako hitro bo letel računalnik? Niso vsi toliko izobraženi glede tega, da bi vedli. V fizični trgovini lahko to preveriš, preko spleta pa pač ne. In da to sprobaš pač windowse moreš namestit (s čimer ne narediš nobene škode nobenemu). Zakon obstaja z namenom sprobat izdelek (pri tem pa ga ne uporabljat več kot za probo, kar pa je popolnoma subjektivno) in ne vem zakaj tega ne bi potrošnik izkoristil, sploh če se to promovira.
In ne, to ni nobena balkanska ali slovenska stvar, v tujini je popolnoma enako, v ZDA imajo celo nekatere fizične trgovine tako urejeno.
In o maržah mi ne rabiš govorit, za tehnične izdelke je tako kot sem napisal, za to kar ti prodajaš pa ne vem.
Kako ima garancija veze? Tako, da je to potrošnikova pravica.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Tudi za tiste ki kupijo računalnik za 300 EUR bi priporočal zamenjavo diska z SSD varjanto. Neverjetno, kako pospeši celo zadevo. Mam doma dva 4 leta stara laptopa z i3 330m (2,13 Mhz) 4 giga rama in ATI Mobility adeon HD 5470. Vglavnem stara jajca. Ob nakupu sta bila nekje v povprečju. Na enem z W 8.1 crknu disk pred cca slabim letom. Noter dal 240 giga Crucilal M500 SSD. Zadedeva leti boljše kot nova. Prejšnji teden crknu disk na drugem z W7. Noter vtaknu crucial BX 100 250 giga. Zadeva leti kot šus. Mati ma lenovo G50 z pentiumom. zadeva dela zlo OK, če bi mel še SSD, bi blo spet svetlobna leta pred kakšnim dražjim. V glavnem ko postavite znesek za katerega boste kupili komp, kupite 100 EUR cenejšega, ostanek pa v SSD. Je pa dejstvo da je komp za 400 EUR + 100 za SSD za najmanj 95 procentov ljudi popolnoma dovolj.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Tako je ja, procesor in grafična za nekega povprečnega Janeza, ki ureja dokumente, brska internet in gleda filme nista pomembna. Razen to, da novejši procesor manj elektrike žere. Meni je pomemben tudi ekran, je le to kar gledaš, in ta Hoferjev ma FHD IPS matriko.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik iMM pravi:
In oni vejo, da si ti uporabljal prenosnik kako? Narediš totalen format pa je. Rečeš, da si pač odprl paket po 10 dneh (za to tudi 14 dnevni rok) in nisi bil zadovoljen.
A si vsaj prebral link, ki sem ga dal? Verjetno uporabljaš prenosnik 14 dni z zaščitno folijo gor, imaš še vse vrečke zraven in nobena ni strgana? A greš nov avto tudi kupit, narediš z njim v 14 dneh 1.000 km, lokalni mojster da števec na ničlo in ga vrneš nazaj v salon in zahtevaš denar nazaj?

Spletni nakup ni kaj dosti drugačen od navadnega nakupa, testirati izdelek pa pomeni, da ga daš ven iz embalaže in pogledaš, ne pa UPORABLJAŠ 14 dni.
Mimovrste precej takih vračil požre in blago vzame nazaj samo zato, ker si ne želijo težav z inšpekcijo. Pa ne da ne bi imeli prav, ampak izmed take količine blaga, ki ga dajo na dnevni ravni ven, raje požrejo tisti procent pacientov, kot pa da se hebejo z njimi.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Se zato pa potem prodajo, kot blago z odprto embalažo. No nekaj v tem smislu.

Zaradi par procentov ne bodo krepal.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
Citat:
Uporabnik iMM pravi:
In oni vejo, da si ti uporabljal prenosnik kako? Narediš totalen format pa je. Rečeš, da si pač odprl paket po 10 dneh (za to tudi 14 dnevni rok) in nisi bil zadovoljen.
A si vsaj prebral link, ki sem ga dal? Verjetno uporabljaš prenosnik 14 dni z zaščitno folijo gor, imaš še vse vrečke zraven in nobena ni strgana? A greš nov avto tudi kupit, narediš z njim v 14 dneh 1.000 km, lokalni mojster da števec na ničlo in ga vrneš nazaj v salon in zahtevaš denar nazaj?

Spletni nakup ni kaj dosti drugačen od navadnega nakupa, testirati izdelek pa pomeni, da ga daš ven iz embalaže in pogledaš, ne pa UPORABLJAŠ 14 dni.
Mimovrste precej takih vračil požre in blago vzame nazaj samo zato, ker si ne želijo težav z inšpekcijo. Pa ne da ne bi imeli prav, ampak izmed take količine blaga, ki ga dajo na dnevni ravni ven, raje požrejo tisti procent pacientov, kot pa da se hebejo z njimi.
Nekdo lahko uporablja 14 dni, nekdo pa ga lahko uporablja 2 uri. Razlike mimovrste ne more ugotovit! Sem prebral link, ker me zanima, tam je uporabnik napisal, da je uporabljal tudi izven namena testiranja. Mimovrste pa tega ne bi mogli dokazat, razen če sam tega izrecno ne napišeš.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.981
9.097
113
39
MB
Citat:
Uporabnik iMM pravi:
Ja in kako bi naj potrošnik vedel kako hitro bo letel računalnik? Niso vsi toliko izobraženi glede tega, da bi vedli. V fizični trgovini lahko to preveriš, preko spleta pa pač ne. In da to sprobaš pač windowse moreš namestit (s čimer ne narediš nobene škode nobenemu). Zakon obstaja z namenom sprobat izdelek (pri tem pa ga ne uporabljat več kot za probo, kar pa je popolnoma subjektivno) in ne vem zakaj tega ne bi potrošnik izkoristil, sploh če se to promovira.
In ne, to ni nobena balkanska ali slovenska stvar, v tujini je popolnoma enako, v ZDA imajo celo nekatere fizične trgovine tako urejeno.
In o maržah mi ne rabiš govorit, za tehnične izdelke je tako kot sem napisal, za to kar ti prodajaš pa ne vem.
Kako ima garancija veze? Tako, da je to potrošnikova pravica.

uporabnik je v štartu pisal kot, da je prenosnik v okvari, pisal je tudi da je škatla poškodovana oziroma nekaj v zvezi s tem ?

iz tega izvira moje pisanje, in to je balkanski način reševanja težav in nikakršna potrošnikova pravica da stvar v okvari vračaš v upanju da ne bodo opazili, ker artikel ni v istem stanju kot je bil ob nakupu.

če mu enostavno ne odgovarja, logično da je upravičen do vračila, če pač odstrani nameščeno programsko opremo in artikel zapakira v originalno embalažo

sem delal dovolj dolgo v tej branži pa videl dosti primerov, kjer je tržna dala prav trgovcu, ker enostavno so eni ljudje res podli in goljufi

ampak kot vidimo je tukaj verjetno bil bolj pojav uporabnikove nevednosti, in verjamem da ne bo problema z vračilom če prenosnik slučajno res ni fizično poškodovan.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik iMM pravi:
Uveljavljanje garancije je tudi balkansko ne? Zakaj potem Mimovrste promovira to, mislim da so celo na tv reklami (ali pa banner reklama) rekli, da lahko izdelek vrneš, če z njim nisi zadovoljen? Da ne bi firma slucajno mogla kaj placat ... Aja, balkanci smo zato, ker uveljavljamo svoje pravice. Pa že, itak imajo naši trgovci take marže, da te na rit vrže.

To ni uveljavanje garancije ,ker je izdelek je brezhiben.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik iMM pravi:
Ja in kako bi naj potrošnik vedel kako hitro bo letel računalnik? Niso vsi toliko izobraženi glede tega, da bi vedli. V fizični trgovini lahko to preveriš, preko spleta pa pač ne. In da to sprobaš pač windowse moreš namestit (s čimer ne narediš nobene škode nobenemu). Zakon obstaja z namenom sprobat izdelek (pri tem pa ga ne uporabljat več kot za probo, kar pa je popolnoma subjektivno) in ne vem zakaj tega ne bi potrošnik izkoristil, sploh če se to promovira.
In ne, to ni nobena balkanska ali slovenska stvar, v tujini je popolnoma enako, v ZDA imajo celo nekatere fizične trgovine tako urejeno.
In o maržah mi ne rabiš govorit, za tehnične izdelke je tako kot sem napisal, za to kar ti prodajaš pa ne vem.
Kako ima garancija veze? Tako, da je to potrošnikova pravica.

Tako da uporabi k. zdravo pamet. Ce ze ne steka (ne prav komplicirane) izraze potem bi ze po ceni lahko sklepal kaj zadeva spada. V najnizji cenovni razred. Le kaj bi to lahko pomenilo?! Da bo dobil F1 zadevo kajnede... To ni balkanska fora ,ker tega tam NI. Vcasih se je temu rekla ciganija... Nimam blage veze kaj kupujem ampak bom vseeno pocel ,ker pac imam veliko casa in drugim pozvrocal probleme.
bonk.gif
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Ne ni res, po ceni se ne da generalno sklepat!
Potem pa povej kako, da slišimo?
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik iMM pravi:
Uveljavljanje garancije je tudi balkansko ne? Zakaj potem Mimovrste promovira to, mislim da so celo na tv reklami (ali pa banner reklama) rekli, da lahko izdelek vrneš, če z njim nisi zadovoljen? Da ne bi firma slucajno mogla kaj placat ... Aja, balkanci smo zato, ker uveljavljamo svoje pravice. Pa že, itak imajo naši trgovci take marže, da te na rit vrže.
Daj beri preden odgovarjaš, o garanciji se ne gre za njegov problem. Če že, bi lahko uveljavljav stvarno napako in spet dobil povrnjen denar.

To ni uveljavanje garancije ,ker je izdelek je brezhiben.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Daj bodi raje tiho in se ne smeši. Seveda se točno po ceni da vedeti kako bo prenosnik delal. Komponente imajo svojo ceno in v 400 EUR prenosniku boš imel pač sranje od komponent in v prenosniku za še enkrat več denarja bodo komponente boljše. Pri tehniki ceno predvsem določa cena komponent, ostalo so nianse oziroma hierarhija glede na vrednost branda. A nikakor ne moreš dobiti hudo raketo za 400 EUR, pa če jo kupiš v Eurospinu.

Danes smo tako razvajeni, da je vse tako obupno počasno, če nima SSD diska. Oprosti, vendar v prenosniku za 400 EUR SSD diska pač ne bo. Zato kot ti marsikdo pravi, če hočeš poorman's ferrarija, kupiš cheap prenosnik in vanj vgradiš aftermarket SSD disk in si zmagal. Zresni se preden greš naslednjič v nakup, ker je samo tvoja "neumnost" kriva za vso nastalo situacijo in seveda mora spletna trgovina plačati za tvojo neumnost, ker ti "imaš pravico" biti neumen, saj "nisi vedel". Drugič raje pojdi do kolega, ki se spozna in mu razloži kaj bi rad, pa ti bo pravilno svetoval pred nakupom - saj pretirano pameten res ni treba biti.
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Dugace pa a ne pise, kolk casa je bil prizgan na disku? Tisti smart sistem belezi ure delovanja tud... Pa se pred smart sistemom se je ze belezilo... :p
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Točno... Prijatelj se je zapičil v Lenovo G50-30 z AMD quad core procem in 4 GB RAMa... za 300 EUR v Mercatorju. Sem mu povedal da naj takoj nabavi SSD in USB ohišje... Kupil je Samsung EVO 840 250 GB SSD. Ko sem zadevo prvič postavil na vgrajenem 1 TB HDD 5400rpm je bil obup. Po moje se je ene 5 minut sestavljal... Po kloniranju na SSD pa je postal čisto spodobna in odzivna mašinca.
Domnevam da je prenosnik OT za 400 EUR (pa ni važen brend) v istem rangu. Dejansko je ozko grlo klasičen HDD na 5400 obratih. Za dobrih 120 EUR se da to zadevo trajno urediti.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik iMM pravi:
https://www.hofer.si/sl/posebn...k-396-cm-156-3/
FHD IPS zaslon,
Zadnji i5 procesor (5200U),
Intel HD5500 grafika,
1TB 7200rpm (jaz bi vseeno zamnejal za ssd),
3 leta garancije.

med tem ko raja jokca, kdo jim je vse kriv za nesrečno življenje in za vse krivice sveta, bi te prosil, če mi poveš, če veš seveda, kje se kupi ta nov SSD in kako ga vgradim? Verjetno na servisu, da ohranim garancijo? Ali morda to prodaja Hofer, ko že ponuja to opcijo?
aplauz.gif
 
Nazadnje urejeno:

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
SSD disk lahko kupiš kar na Mimovrste, če ga ne misliš potem nazaj vračati
evil.gif


Vgradiš ga pa sam oziroma kolega, ki je "IT pismen". Jaz sem si vedno sam menjal diske, ko so crknili (v ali izven garancije). Sicer pa na googlu/youtubu vse najdeš.
smile-1.gif
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Daj bodi raje tiho in se ne smeši. Seveda se točno po ceni da vedeti kako bo prenosnik delal. Komponente imajo svojo ceno in v 400 EUR prenosniku boš imel pač sranje od komponent in v prenosniku za še enkrat več denarja bodo komponente boljše. Pri tehniki ceno predvsem določa cena komponent, ostalo so nianse oziroma hierarhija glede na vrednost branda. A nikakor ne moreš dobiti hudo raketo za 400 EUR, pa če jo kupiš v Eurospinu.

Danes smo tako razvajeni, da je vse tako obupno počasno, če nima SSD diska. Oprosti, vendar v prenosniku za 400 EUR SSD diska pač ne bo. Zato kot ti marsikdo pravi, če hočeš poorman's ferrarija, kupiš cheap prenosnik in vanj vgradiš aftermarket SSD disk in si zmagal. Zresni se preden greš naslednjič v nakup, ker je samo tvoja "neumnost" kriva za vso nastalo situacijo in seveda mora spletna trgovina plačati za tvojo neumnost, ker ti "imaš pravico" biti neumen, saj "nisi vedel". Drugič raje pojdi do kolega, ki se spozna in mu razloži kaj bi rad, pa ti bo pravilno svetoval pred nakupom - saj pretirano pameten res ni treba biti.
evil.gif
Prvo kot prvo ne vem zakaj post leti name, če nisem OP, pa tudi še nobene stvari iz spletne trgovine nisem vrnil nazaj. Smeši se rajši ne ti, ker ti očitno ni jasno, da vsi niso tako pametni na tem področju, da bi jim bilo vse jasno, tao kot je komu drugemu. Nekaterim pač to, da za 400€ ne boš dobil mašine ni jasno in ne vejo kaj bodo dobili dokler tega ne sprobajo, je to logično? Očitno ja, če je ravno ta opcija namenjena temu. In še tretjič, mimovrste so to opcijo celo oglaševali!!! In potem je vse narobe, če hočeš to opcijo izkoristit.
Poleg tega ne vem kaj ima trgovina veze z tem kako dober prenosnik se prodaja, najdi mi konkurenten prenosnik za konkurentno ceno temu medionu, da te vidim!

Aktivnost diska verjetno ni usrezno merilo za to, če si ti računalnik samo sprobal ali uporabljal za druge namene. V večini primerov ja, v nekaterih pa mogoče ne.

Pa da še enkrat razložim, meni se tudi ne zdi pošteno, da nekdo kupi računalnik, ga 14dni uporablja in se potem spomni, da mu ni ok in ga vrne. Se mi pa zdi popolnoma pravilno, da se računalnik lahko vrne, ker preko interneta pač kupiš mačko v žaklju. Nekdo, ki ne zna angleško praktično nima materiala v slovenščini, ki bi bil v pomoč pri odločanju za računalnik. In ja dragi moj, računalnik za 400€ (350€+50€SSD) je lahko popolnoma dovolj za delo enega Janeza, drugi za 400€ (tudi z SSD) pa je lahko zaradi pregrevanja, slabega procesorja ... preslab za normalno delo Janeza. Tako da ne, z materialom, ki je opisan na strani od Mimovrst se ne moreš prepričat o tem, če je za tebe dovolj dober in je to kar si pričakoval, ker oglašujejo se z pridevniki, ki so močno pretiravani. Zato se mi zdi prav, da računalnik lahko vrneš v 14 dneh.
Tudi ob nakupu avtomobila se lahko naredi testna vožnja!

@katunga tako je
 
Nazadnje urejeno:

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
@iMM tnx.
nahrung002.gif

Pa še za jokcarje: Prenosnik sem imel vžgan le prvi dan ko je prispel in to cca 3 ure. Nato sem ga nastavil nazaj v tovarniške nastavitve in zapakiral. Drugi in tretji dan je bil zaprt v škatli, četrti dan sem ga že vrnil v mimovrste. Vse je kot novo, le nalepka na jezičku škatle je očitno prerezana z olfa nožem, ker sem pač škatlo moral odpreti. Pa še dodatna pojasnila za jokcarje, DA govoril sem z mnogimi ampak računalničarji ste kot ostale kaste pametni tiči in vsak trdi drugače tako, da vaši nasveti niso ravno kaj prida uporabni. Probal sem tudi na enmu forumu vprašat strokovnjake (Alter.si) pa je bilo namesto uporabnih predlogov polno jokanja. In seveda sem tudi bil v vseh trgovinah in probaval vse živo, prodajaci pa pač za minimalca niso kaj prida uporabni. Vsi zdolgočaseni se jim ne da žvet. Ta prijazni pa niso meli kaj dosti pojma. Uglavnem upam da ne boste trdili, da moraš biti ravno doktor strojništva, da bi si lahko kupil spodoben avto. Tudi jaz nisem doktor informatike, pa bi vseeno rad nemoteno in hitro uporabljal računalnik, kot to počnem že vrsto let. Še enkrat povem, da sem imel med drugimi računalniki doslej eno budget Toshibo Satelitte staro 8 let in je delala ko raketa, vendar je imela včasih svoje muhe in sem jo zato prodal. Tko da še vedno mislim, da bi tudi računalnik za 400€ moral za internet, 3 filme na leto in office, brez da inštaliram gor noben poseben program, čisto lepo letet. No, kot kaže bom vzel tega Mediona za 500€ pa videl kako bo šlo. Sem pogruntal, da bi sicer raje 13'', ampak ker trenutno ni nobenega v ponudbi s takimi specifikacijami za tako ceno bom pač vzel tega 15''. In da, če bi bil s takimi specifikacijami 13'', bi bil pripravljen plačat še kakih dodatnih 100€.
pozdrav.gif