Nov prenosnik - vrnitev v 14 dnevnem roku

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Ker je moj nov prenosnik pridobljen danes očitno zanič, ker non stop šteka in melje u prazno ga bom vrnil.
Windowse sem že aktiviral, ampak kolikor berem pogoje zavrnitve izdelka v 14 dnevnem roku menda to ni problem, potrebno je le povrniti pc v tovarniške nastavitve. Kako se ga torej povrne v nulto stanje? Gre za Toshiba Satellite prenosnik i3/4GB/500GB/Win 8.1 C50-B-143
Žal.
frown-1.gif

Verjetno bo potrebno odštet še par sto evrov zraven da bo prenosnik normalno delal al kaj....Sem menil da bo 439€ dovolj.
frown-1.gif


Ima kdo še podobno izkušnjo? Saj Mimovrste niso nič krivi, ampak je izgleda škatla prešvoh....
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
Ker je moj nov prenosnik pridobljen danes očitno zanič, ker non stop šteka in melje u prazno ga bom vrnil.
Windowse sem že aktiviral, ampak kolikor berem pogoje zavrnitve izdelka v 14 dnevnem roku menda to ni problem, potrebno je le povrniti pc v tovarniške nastavitve. Kako se ga torej povrne v nulto stanje? Gre za Toshiba Satellite prenosnik i3/4GB/500GB/Win 8.1 C50-B-143
Žal.
frown-1.gif

Verjetno bo potrebno odštet še par sto evrov zraven da bo prenosnik normalno delal al kaj....Sem menil da bo 439€ dovolj.
frown-1.gif


Ima kdo še podobno izkušnjo? Saj Mimovrste niso nič krivi, ampak je izgleda škatla prešvoh....

malo denarja malo muzike.... kaj tocno si videl v tem modelu?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Verjetno okvarjen ali zelo počasen disk. Ker sem dobil za nalaganje še slabšega (celeron n28XX), a je deloval dokaj solidno - bil pozitivno presenečen. Definitivno ni prešvohen.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Probaj zamenjati hdd za ssd. Pa to naredi v vsakem primeru, tudi če boš menjal laptop.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Na temu modelu sem videl, da za zmerno ceno dobim windowse, i3 procesor, ki naj bi bil kao boljši kot prejšje generacije procesorjev, kar naj bi omogočalo da bo kao hitro delalo....Uglavnem sem se uštel, ali pa je res kaka napaka s procesorjem, ampak če grem reklamirat bodo rekli da vse deluje normalno, zato ga po moje raje vrnem in vzamem malo dražjega. Saj sem spraševal tu gor kaj naj vzamem za 500€ pa ni blo lih nekih predlogov........
Torej kako dam prenosnik v nulto stanje, na tovarniški začetek?
smirk-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
Ker je moj nov prenosnik pridobljen danes očitno zanič, ker non stop šteka in melje u prazno ga bom vrnil.
Windowse sem že aktiviral, ampak kolikor berem pogoje zavrnitve izdelka v 14 dnevnem roku menda to ni problem, potrebno je le povrniti pc v tovarniške nastavitve. Kako se ga torej povrne v nulto stanje? Gre za Toshiba Satellite prenosnik i3/4GB/500GB/Win 8.1 C50-B-143
Žal.
frown-1.gif

Verjetno bo potrebno odštet še par sto evrov zraven da bo prenosnik normalno delal al kaj....Sem menil da bo 439€ dovolj.
frown-1.gif


Ima kdo še podobno izkušnjo? Saj Mimovrste niso nič krivi, ampak je izgleda škatla prešvoh....

če je artikel poškodovan ga glih ne moreš vrnit kot da ti ne ustreza ...
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Niti ne rabiš uveljavljat ničesar. Pri spletnem nakupu lahko v te roku vrneš izdelek brez pojasnila.
 

Maurioniss

Pripravnik
14. okt 2007
182
0
16
Zadeva pospeciifkacijah ti vseeno ne sme štekat...jaz sem imel isti problem. Nato sem ugotovil da se nova verzija browserja in antivirus ne razumeta..:)

Kateri proces ti obremeni disk na 100%?
 
Nazadnje urejeno:

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
Ker je moj nov prenosnik pridobljen danes očitno zanič, ker non stop šteka in melje u prazno ga bom vrnil.
Windowse sem že aktiviral, ampak kolikor berem pogoje zavrnitve izdelka v 14 dnevnem roku menda to ni problem, potrebno je le povrniti pc v tovarniške nastavitve. Kako se ga torej povrne v nulto stanje? Gre za Toshiba Satellite prenosnik i3/4GB/500GB/Win 8.1 C50-B-143
Žal.
frown-1.gif

Verjetno bo potrebno odštet še par sto evrov zraven da bo prenosnik normalno delal al kaj....Sem menil da bo 439€ dovolj.
frown-1.gif


Ima kdo še podobno izkušnjo? Saj Mimovrste niso nič krivi, ampak je izgleda škatla prešvoh....

če je artikel poškodovan ga glih ne moreš vrnit kot da ti ne ustreza ...

Nič ni poškodovan. Vse je ok, samo šteka, zamrzne, dosti melje, ipd.....Aja, torej ni lih vse ok, ampak ni pa nibene poškodbe...
Bom še Mozzilo deinštaliral, če se slučajno tepe s kom.... :)
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
Jaz pri prodajalcu nisem mogel nič urediti, ampak so mi prenosnik vzeli nazaj pri dobavitelju.

Je pa res, da sem ga prvo poslal na servis, in ker tudi na servisu niso nič konkretnega naredili, so ga vzeli nazaj (dobavitelj).

Po tem sem vzel 4 leta starega Dell-a (poslovni prenosniki z garancijo) in ga ne zamenjam za nobeno šaro, ki se danes prodaja za do 500€. So redke izjeme, vendar raje kupim nekaj kar sigurno dela.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Citat:
Uporabnik iMM pravi:
Niti ne rabiš uveljavljat ničesar. Pri spletnem nakupu lahko v te roku vrneš izdelek brez pojasnila.

vrneš lahko artikel v nespremenjenem stanju in nespremenjeni količini, prenosnik ki ne dela to vsekakor ni
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Če šteka ne pomeni, da ne dela. On ga bo vrnil v takem stanju kot ga je dobil.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Dvomim da bi takle računalnik "štekal". Pač normalno dela za računalnik z trdim diskom. I3 mu tukaj ne pomaga kaj dosti, saj ga disk tako bremza. Dodaj SSD pa boš imel raketo.

Pa da ne bom govoril na pamet. Pred sabo imam ravnokar dva računalnika: Lenovo G50-30 z najbolj osnovnim, v čipset vgrajenim Celeronom (250eur) in dodatno vgrajenim Crucial MX100 SSD-jem (100eur) in Lenovo G70-70, z i3 procesorjem in stock diskom (1TB 5400 rpm), ki stane malo manj kot 500 eur.

Z prvim je dosti bolj prijetno delat, večja odzivnost, hitrejši zagon itd...
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Saj to, disk je slab, naj vrne računalnik (ne rabi razlagat zakaj) in nabavi tega, kaj sem nalimal (cena je praktično enaka, prenosnik pa neprimerljivo boljši). Disk pa naj tudi tam menja za SSD pa bo, čeprav bo že tisti disk hitreje delal.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
že ko ga nameravam menjat sem pomislik kaj če vzamem morda 13''. Kaj je recimo v rangu tega iz Hoferja, do ene 600€, pa da ima že windowse...Bi pa vzel najraje Lenovo, če že Medion nima 13''. Toshibo sem odpikal, za druge pa ne vem.
sprasujem se.gif