Nov prenosnik - vrnitev v 14 dnevnem roku

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
''prejeli smo Vaše sporočilo. Monitor prenosnega računlanika MEDION® AKOYA® E6416 MD 99544 je nesvetleč. SSD disk lahko stranka vgradi sama. Če pri tem ničesar ne poškodujete, ne izgubite garancije.''
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.093
113
39
MB
treba je pač vedet, da se prenosniki niti niso pocenili, v bistvu je danes težje kupit dober prenosnik če si nevešč uporabnik, ker je res tolko enega dreka na trgu da bog pomagaj.

za sprejemljiv prenosnik se še vedno da 800+, za dobrega pa čez jurja.

tisti pofli plastični za 300 €, hvala lepa, zaradi trenda varčevanja z energijo pa slabi diski ... je res slabše ko kak 10 let star athlon
stupid-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ni čisto tako simpl... Poglej katero dožino lahko daš notri... 42, 60, 80mm...
Če je ležišče predvideno za M.2 2242 disk ne boš notri spravil 2260 ali 2280 diska. Ker je zelo blagodejno da kovinsko ležišče za pritrdilni vijak nekje na sredi ploščice pritiska na čip ali vezje, diska pa nimaš s čim pričvrstiti (predvsem v prenosnikih)
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Uglavnem da ne boste od jutri naprej, ko grem jaz kupit Mediona pol bli eni spet pametni, da zakaj se to kupu, pa zakaj nisem kaj drugega. Torej danes je zadnji dan da poveste kateri laptop je boljši v omenjenem cenovnem okvirju, sicer grem jutri po Mediona in smatram, da smo bili vsi sklepčni za ta nakup.
evil.gif
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
Uglavnem da ne boste od jutri naprej, ko grem jaz kupit Mediona pol bli eni spet pametni, da zakaj se to kupu, pa zakaj nisem kaj drugega. Torej danes je zadnji dan da poveste kateri laptop je boljši v omenjenem cenovnem okvirju, sicer grem jutri po Mediona in smatram, da smo bili vsi sklepčni za ta nakup.
evil.gif

Razmisli še enkrat! Celo noč imaš še ... lahko pokličeš kakšno vedeževalko, da ne bomo pol na Alterju krivi. Skuhaj si kofe in poglej zoc ...
evil.gif
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Ti, vse se je naložilo hitro, vse dela zaenkrat. Ampak...
evil.gif
vedno je še nekaj...
Se mi zdi kot da slabše lovi signal wifi, ker naprimer telefon imam vedno na wifi v pisarni, medion mi ga pa ne najde. Pol mi ga je našu za 1 minuto pa je spet zginu (wifi imam vklopljen ja). Ga bom že pol doma kjer je tudi signal bolj močen povezal in videl če je ok.
Se mi pa blazno dopade, tudi dizajn in izgled je boljši kot tista Toshiba in tudi takoj pri zagonu ni nič zmrzovalo...
cheer.gif


EDIT: po moje bo treba kake gonilnike za wifi namestit.../al pa če wifi sprejem ne dela dobro, da bom spet moral nest vrnit...
evil.gif


EDIT 2: Evo, doma se mi je takoj povezal na wifi. vse dela super, edino na novo okolje win 8.1 se bo treba navadit...
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Mi lahko kdo ki ima kaj pojma nalinka z mimovrste recimo en SSD disk cca 250 GB, ki zagotovo odgovarja tem podatkom:
''Prenosni računalnik ima sledeči NGFF/M.2 vmesnik 6Gb/s M.2 2280. Širina 22 milimetrov, dolžina 80 mm.'' tnx
Verjetno je to ta Crucial M.2 SSD disk M500 240 GB, SATA III, (CT240M500SSD4), ampak ker je toliko podatkov nisem siguren..
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Ta, ki ga gledaš, bo kar pravi.

EDIT: Z zgornjega linka iz Nemčije ga dobiš še malo ceneje (124,5), v eni drugi slovenski trgovini pa je 131,5 s poštnino.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
Ti, vse se je naložilo hitro, vse dela zaenkrat. Ampak...
evil.gif
vedno je še nekaj...
Se mi zdi kot da slabše lovi signal wifi, ker naprimer telefon imam vedno na wifi v pisarni, medion mi ga pa ne najde. Pol mi ga je našu za 1 minuto pa je spet zginu (wifi imam vklopljen ja). Ga bom že pol doma kjer je tudi signal bolj močen povezal in videl če je ok.
Se mi pa blazno dopade, tudi dizajn in izgled je boljši kot tista Toshiba in tudi takoj pri zagonu ni nič zmrzovalo...
cheer.gif


EDIT: po moje bo treba kake gonilnike za wifi namestit.../al pa če wifi sprejem ne dela dobro, da bom spet moral nest vrnit...
evil.gif


EDIT 2: Evo, doma se mi je takoj povezal na wifi. vse dela super, edino na novo okolje win 8.1 se bo treba navadit...
cheer.gif

1. Na laptopu je ogromno dreka naloženega, uninstaliraj vse McAffeje in podobne zadeve.
2. Idi v nastavitve za baterijo, nastavi high performance in v dodatnih nastavitvah za napajanje spremeni nastavitve wifi adapterja povsod na high performance (nekaj podobnega), enako naredi za grafični čip. Po defaultu je oboje nastavljeno na največje varčevanje z baterijo, tudi takrat ko je laptop na napajanju. Čudno, ampak se nastavi v par minutah.

Laptop je drugače top shit :D Že sam vgrajen disk je solidno hiter!
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Najbolj pomemben podatek je, če ima prost slot za ram, ker 4GB imam zdej že v 7 let starem prenosniku in mi je definitivno premalo, če bi se dalo dodati 8GB, bi bilo super.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Kaj od tega je viška?
mystuffPic1-big.jpg
']https://www.alter.si/content/mystuff/5640/mystuffPic1-big.jpg?blabla[/img][/URL]
Ou, McAfee - saj en antivirus pa le rabim al kaj....če bo hotu gnar pa tkoj prešaltam na Avast...
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Inštaliraj Malwarebytes (ali avast če ti je ljubši) iz Partisa (keymaker je zraven), pazi edino, da ne vlečeš dol portable verzije. Vse McAffe zadeve so za vstran, pa še te Cyberlink bedarije.
Tisto z nastavitvami si pošlihtal? Lahko ti pošljem kako sem jaz punci nastavo na njenem.