Nov avto

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.072
113
Cene se ne dvigujejo zaradi tega, ker potrošniki ne bi želeli kupiti avtomobilov. Cene se dvigujejo, ker ponudba ne dosega povpraševanja. To pa po se po moje sklada z nekimi osnovami ekonomije.
Saj to je res. Ampak članek piše da je prodaja rekordno nizka. Če kupiš avto in je dobava čez eno leto, leto in pol ali dve, se je avto še vedno prodal. Ali je pa članek brezvezen in neresničen ali nerodno preveden.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.443
1.235
113
Iskajoč brata
Je kar skregan z logiko.... Pravilna ekonomika je: povpraševanje ponudba, sedaj je veliko povpraševanje, so šle cene noro gor.
Pred 2 leti ni bilo povpraševanja, cene so šle gor. Ta sistem je zlomljen :)
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Saj to je res. Ampak članek piše da je prodaja rekordno nizka. Če kupiš avto in je dobava čez eno leto, leto in pol ali dve, se je avto še vedno prodal. Ali je pa članek brezvezen in neresničen ali nerodno preveden.
Kaj se steje kot prodano? Dobavljeno ali naročeno? Zadnji podatek, ki ga imam, v Slovenijo mora VW dobaviti 19.000 vozil.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Mercedes za vsaj en model (mislim, da je G, nisem 100%) sploh ne sprejema več naročil, ker ima vse predvidene modele do konca 2023 razprodane...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.836
379
83
Počasi se umikam iz javnega super sektorja v privat, prvič v življenju mi je ponujen službeni avto, cena, max 30k eur, delalo se bo okoli 30k km na leto, torej, iz Ljubljane do vseh slovenskih bolnišnic, avto se lahko uporablja do 10k km letno tudi v privatne namene, pogoj je cena in pa bela barva kot je celotna flota, kakšni so predlogi? Že dolgo sem ven iz nakupa novega avta v te namene, nagibam se na škode, sam škode so...
Kaj si izbral?

Sam sem trenutno v isti situaciji.
Neki novga, more bit karavan ali berlingo (mi ni vsec), obvezno predelan v N1 (Octavia pa se veliko tega odpade)
Odpade kar se fila na elektriko, ker nimam kje.
Cena pa cimanj seveda oz okol nalodanga berlingota...
Km letno bo cca 30.000 privat in sluzbeno.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Ravno sem bil v Kia salonu v BTC in rekel za ugodno ponudbo za Kia Ceed, in njihova ugodna ponudba je bila ista kot na ceniku, in sicer 22.000 EUR z vsemi popusti (kao redna cena 26k nekaj, da popust večji zgleda). In to je tista najšvohnej 100KM različica z 1.0 trivaljnikom, pa oprema ena več od osnove, ki ima še avtomatsko klimo in alu feltne. Taka ista Kia s to opreme me je stala 10 let nazaj cca 13.500 EUR.

Enostavno ni več računice da bi za to ceno kupil. Za dobrega tisočaka več dobiš že VW Golf Rabbit 110KM, ki ima full led luči spredaj in zadaj, ter radarski tempomat. Če bi to hotel pri Ceedi bi prišel že več kot Golf, kar je noro. Dejansko ima od letos tudi Mazda 6 letno tovarniško garancijo, in pa ta novi Kitajc MG ima tudi 7 let. Recimo tudi Mazdo 3 dobiš samo za 1-2 tisočaka več kot Ceed, pa je hibrid.

Ne vem, a folk res še kupuje Kie po teh cenah?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj

Najbolj smešno mi je bilo ker je prodajalec ene 10 min hodil okoli, tako da sem že mislil da kako posebno ponudbo pripravlja, na koncu pa sem dobil samo isti seštevek kot na uradnem ceniku. In bil je zihr da tudi pri ostalih Kia prodajalcih izven Lj ne bi mogel dobiti nižjo ceno.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Pusti kio in Idi k Škodi VW ju se vsaj malo potrudijo z popusti...

Kia so prepotentneži vsaj v Mariboru.
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.206
18
38
Ravno sem bil v Kia salonu v BTC in rekel za ugodno ponudbo za Kia Ceed, in njihova ugodna ponudba je bila ista kot na ceniku, in sicer 22.000 EUR z vsemi popusti (kao redna cena 26k nekaj, da popust večji zgleda). In to je tista najšvohnej 100KM različica z 1.0 trivaljnikom, pa oprema ena več od osnove, ki ima še avtomatsko klimo in alu feltne. Taka ista Kia s to opreme me je stala 10 let nazaj cca 13.500 EUR.

Enostavno ni več računice da bi za to ceno kupil. Za dobrega tisočaka več dobiš že VW Golf Rabbit 110KM, ki ima full led luči spredaj in zadaj, ter radarski tempomat. Če bi to hotel pri Ceedi bi prišel že več kot Golf, kar je noro. Dejansko ima od letos tudi Mazda 6 letno tovarniško garancijo, in pa ta novi Kitajc MG ima tudi 7 let. Recimo tudi Mazdo 3 dobiš samo za 1-2 tisočaka več kot Ceed, pa je hibrid.

Ne vem, a folk res še kupuje Kie po teh cenah?
Kolega ima že drugo Ceed in je imel z l.22 1.5T kar nekaj "stresa" - nekajkrat je moral in izredne posege zaradi cukanja! Pravi da nebi nikoli več KIE vzel
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Ravno sem bil v Kia salonu v BTC in rekel za ugodno ponudbo za Kia Ceed, in njihova ugodna ponudba je bila ista kot na ceniku, in sicer 22.000 EUR z vsemi popusti (kao redna cena 26k nekaj, da popust večji zgleda). In to je tista najšvohnej 100KM različica z 1.0 trivaljnikom, pa oprema ena več od osnove, ki ima še avtomatsko klimo in alu feltne. Taka ista Kia s to opreme me je stala 10 let nazaj cca 13.500 EUR.

Enostavno ni več računice da bi za to ceno kupil. Za dobrega tisočaka več dobiš že VW Golf Rabbit 110KM, ki ima full led luči spredaj in zadaj, ter radarski tempomat. Če bi to hotel pri Ceedi bi prišel že več kot Golf, kar je noro. Dejansko ima od letos tudi Mazda 6 letno tovarniško garancijo, in pa ta novi Kitajc MG ima tudi 7 let. Recimo tudi Mazdo 3 dobiš samo za 1-2 tisočaka več kot Ceed, pa je hibrid.

Ne vem, a folk res še kupuje Kie po teh cenah?
To so fajn cene....

V avstriji gledam, korejci so še nekako podobne cene kot v sloveniji.

Škoda je tukaj ene 22k najcenejša, gor so 32k.

WTF....

Tele so cene mimo uradnega cenika zgleda, po filtru od najcenejših naprej.
1698575191724.png
1698575230614.png


Ko hodim pa parkirjih od teh rabljenih avtomobilov, pa vidim iste avte, kot sem videl pred pol leta, samo diski so bolj rjavi. Pa večina cen je za 3 leta star avto več, kot je pri nas nov.

1698575584256.png
1698575614435.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: LeQuack

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Kolega ima že drugo Ceed in je imel z l.22 1.5T kar nekaj "stresa" - nekajkrat je moral in izredne posege zaradi cukanja! Pravi da nebi nikoli več KIE vzel

To ni ravno vzpodbuden podatek. Do sedaj sem imel klasični 1.4 motor brez turbota, pa je kar deloval brez kakih težav. Nimam pa še izkušenj s temi 1.0 in 1.5 turbo motorji. A to cukanje je na motorju ali mogoče kakem DCT menjalniku?

tam jih 10 noter sveti, kupcev ni, te ves kolk je to precenjeno da lahko vsi zivijo. servisne ure in deli pa na ravni svete trojice.

Enako je v Lj BTC. Zmeraj ko sem prišel na servis je ene 10 folka tam za pultom se svaljkalo in čvekalo, ni bilo videti kot da imajo res veliko dela.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.715
4.199
113
To ni ravno vzpodbuden podatek. Do sedaj sem imel klasični 1.4 motor brez turbota, pa je kar deloval brez kakih težav. Nimam pa še izkušenj s temi 1.0 in 1.5 turbo motorji. A to cukanje je na motorju ali mogoče kakem DCT menjalniku?



Enako je v Lj BTC. Zmeraj ko sem prišel na servis je ene 10 folka tam za pultom se svaljkalo in čvekalo, ni bilo videti kot da imajo res veliko dela.
Prodajalci na KII hujši kot najbolj zmotivirani Morijevi svetovalci :valjamse:

Pred demi leti šel z kolegico nabavljat KIO Stonic, nadobudni prodajalec, verjetno ravno zaključil 2 tedenski intenzivni tečaj
kako (ne) prodati avto, zadeva je bila že tko absurdna, da sva ga začela mal drkat nazaj...

Vzela je 1.0, 100km, bil sem presenečen kako se vozi in nad prožnostjo motorja, leđit avtuček...

Imel je težave tam pri 120-130kmh, je avto začel konkretno cukat in je niso kaj resno jemali,
potem so se le potrudili in ugotovili da je ena tuljava zanič in da lahko traja tudi en mesec
da jo dobijo... na koncu so le malo pospešili in ji v 10 dneh zrihtali.

Je pa tko, da nimajo dobrega filinga pri komunikaciji za stranko, takoj ko se je pojavila na servisu,
so jo klicali iz servisa in ponujali testno vožnjo za novim avtom in če bi kupila drugega,

je bilo zabavno kako se je pohecal z njimi, ček kaj je moj avto za stran, moram kar novega kupit,
a se ga ne da popravit itd...
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Matey in LeQuack

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Enostavno ni več računice da bi za to ceno kupil. Za dobrega tisočaka več dobiš že VW Golf Rabbit 110KM, ki ima full led luči spredaj in zadaj, ter radarski tempomat.
Škoda edini. da so pri vsej tej opremi pozabili na sredinski naslon za roko.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Škoda edini. da so pri vsej tej opremi pozabili na sredinski naslon za roko.
Nekje morajo šparati očitno.

Drugače pa sem videl da se da dobiti Toyota Corolla Sedan za ~19k. Ne vem sicer koliko je dober nakup, ima pa jeklene feltne in pa ročno klimo.