Nov avto

MrDaco

Guru
11. sep 2007
8.202
2.859
113
Cene se ne dvigujejo zaradi tega, ker potrošniki ne bi želeli kupiti avtomobilov. Cene se dvigujejo, ker ponudba ne dosega povpraševanja. To pa po se po moje sklada z nekimi osnovami ekonomije.
Saj to je res. Ampak članek piše da je prodaja rekordno nizka. Če kupiš avto in je dobava čez eno leto, leto in pol ali dve, se je avto še vedno prodal. Ali je pa članek brezvezen in neresničen ali nerodno preveden.

kajn

Majstr
5. okt 2007
1.764
384
83
Iskajoč brata
Je kar skregan z logiko.... Pravilna ekonomika je: povpraševanje ponudba, sedaj je veliko povpraševanje, so šle cene noro gor.
Pred 2 leti ni bilo povpraševanja, cene so šle gor. Ta sistem je zlomljen :)

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.357
999
113
Saj to je res. Ampak članek piše da je prodaja rekordno nizka. Če kupiš avto in je dobava čez eno leto, leto in pol ali dve, se je avto še vedno prodal. Ali je pa članek brezvezen in neresničen ali nerodno preveden.
Kaj se steje kot prodano? Dobavljeno ali naročeno? Zadnji podatek, ki ga imam, v Slovenijo mora VW dobaviti 19.000 vozil.

Gargy

Guru
17. avg 2007
6.233
1
2.948
113
okolica Maribora
Mercedes za vsaj en model (mislim, da je G, nisem 100%) sploh ne sprejema več naročil, ker ima vse predvidene modele do konca 2023 razprodane...

smrkec

Fizikalc
5. sep 2007
984
176
43
Počasi se umikam iz javnega super sektorja v privat, prvič v življenju mi je ponujen službeni avto, cena, max 30k eur, delalo se bo okoli 30k km na leto, torej, iz Ljubljane do vseh slovenskih bolnišnic, avto se lahko uporablja do 10k km letno tudi v privatne namene, pogoj je cena in pa bela barva kot je celotna flota, kakšni so predlogi? Že dolgo sem ven iz nakupa novega avta v te namene, nagibam se na škode, sam škode so...
Kaj si izbral?

Sam sem trenutno v isti situaciji.
Neki novga, more bit karavan ali berlingo (mi ni vsec), obvezno predelan v N1 (Octavia pa se veliko tega odpade)
Odpade kar se fila na elektriko, ker nimam kje.
Cena pa cimanj seveda oz okol nalodanga berlingota...
Km letno bo cca 30.000 privat in sluzbeno.