Nov avto

hdx

Guru
1. jun 2011
1.186
1.790
113
Nekje morajo šparati očitno.

Drugače pa sem videl da se da dobiti Toyota Corolla Sedan za ~19k. Ne vem sicer koliko je dober nakup, ima pa jeklene feltne in pa ročno klimo.
Ročna klima v avtomobilu za 19k? lol kako nas peglajo. Kmalu bo treba za volan doplačat
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Gonzo in luciano

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.852
3.371
113
40
Lj
Ročna klima v avtomobilu za 19k? lol kako nas peglajo. Kmalu bo treba za volan doplačat

Saj pri enih avtih moraš za barvo doplačat, kar je nekaj najbolj nategunskega ever. Oziroma samo način da lahko oglašujejo nižjo ceno. Potem pa v določenih avtih imaš še vedno zadnja stekla ki se ročno spuščajo, kot v času Jugoslavije.
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
181
98
28
Če bi izbiral za sebe bi pogledal kako Škodo ja, ampak gospa izbira po izgledu in je tale škoda za njo ni lepa :):):)

Greva pogledat še Ford Pumo, ki je po testih kar dobro ocenjena, ampak bo po moje v notranjosti tudi kaj narobe... Po moje bo na koncu padla Yariska, ker je najlepša za njo ;)

Električarji so no go, ker je v bloku problem s polnjenjem. V bajti bi za njene kilometre takoj vzel električarja.
Jst bi taigota vzel. Tudi v osnovni opremi ima že radarski tempomat itd.
Pa 1.0 TSI je super motor.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.348
458
83
Nad 1.0 tsi motorjem sem bil tudi sam presenečen. Vozil sem ga pa v nadomestno fabiji. Samo ne vem pa, komu oz kdaj bi bil ta motor optimalna izbira? Sam delam dobrih 80km dnevno, od tega večina avtoceste. Za dizla delam premalo km, 1.0 bi mogoče malo trpel pri bolj dinamični vožnji, tako da kvečjemu 1.5 tsi ( če že govorimo o VAG-u)? Rad bi sprobal še toyotina 1.8 in 2.0 hibrida.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.348
458
83
Se mi pa drugače dopade tudi ford focus, sam ga imajo samo z 1.0 mlinčkom. Sej predvidevam, da je v teh letih to že preverjena zadeva, samo vseeno imam kar nek odpor do 1.0 motorčkov v večjih avtomobilih ( npr focus, octavia...):sprasujemse:
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.298
1.061
113
Tele limo corolle so za vzhod narejene, mejbi celo made in turkey? Ne da bi bilo to apriori slabo, ampak plastika, zvocna zatesnjenost, podvozje... ni na nivoju recimo "evropske" corolle. Koronska cena je bila cca 13k, po spominu, tko da postavimo teh 19k v kontekst.

Kar se Kie tice sem ravno vceraj zasledil reklamo za EV6 iz zaloge po slabih 43k (po subvenciji). Meni se zdi, da bi to bil lahko dober deal, za kupce stromarjev seveda. Vse ostalo je pri njih tradicionalno (pre)drago, tudi v primerjavi z bratrancem hyundaiem, se pa non stop na veliko reklamirajo.
Haha sem zadnjič nekaj pomotoma v kijin salon vstopil in butasto vprašal po mach-e mustangu in mi tip ponudi ev6 in 7k popusta in še subvencijo…. Ahja…. Prihaja streznitev
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.200
113
Streznitev je že prišla, samo poglej ID3 in Borne za 35.000. S 14.000 EUR ''popusta''.
Sem pa kar zaskrbljen, ker če bo šla zadeva v to smer, kot kaže, bo še več ''popustov'', samo ne bo pomagalo, ker ne bo denarja.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.852
3.371
113
40
Lj
Ja če podražiš avte v dveh letih za minimalno 50%, ne vem kaj pričakujejo, da bo folk isto veselo kupoval?

Haha sem zadnjič nekaj pomotoma v kijin salon vstopil in butasto vprašal po mach-e mustangu in mi tip ponudi ev6 in 7k popusta in še subvencijo…. Ahja…. Prihaja streznitev

Ta popust je že "serijski", ker ga imajo v ceniku. A je to potem res popust sploh? Enako bi lahko rekel da je meni ponudil na Ceeda popust, ampak je že v ceniku. To je zame samo cena iz cenika pač. Oziroma meni je to slabše, zato ker zavarovalnica bo za kasko vzela vrednost brez popusta, tako da vse kar imaš od tega je dražje zavarovanje.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.200
113
Ja če podražiš avte v dveh letih za minimalno 50%, ne vem kaj pričakujejo, da bo folk isto veselo kupoval?
Jah ne vem. Pred enim letom jih niso bili sposobni dovolj zlifrat po teh cenah, je bil avto prodan brez kakršnegakoli popusta še preden je sploh do trgovca prišel.
Tak da, očitno so jih eni veselo kupovali. Pa čakali na avtomobile po teh cenah več tudi po leto in več.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.342
3.432
113
Screenshot_20231030_132341_Chrome.jpg

To je za 27000€ krede kolikor pride cupra born po odbiti subvenciji.