Nov avto

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Da pristavim piskrček. Žena gleda nov avto, v ožjem izboru si Toyota Yaris Cross hibrid, Peugeot 2008, morda še kaj od citroena ali pa kak Taigo. Od opreme obvezno avtomatik, obvezno kvalitetni žarometi ful led/laser, park senzorji oz. kamera. V glavnem že zaradi luči je itak potrebno poseči po višjem paketu in so ostali bonbončki potem zraven. Avto bo verjetno votila tako kot dosedanji C3 10 let oz. ga bo zvozla...
Toyota je edina, ki ima hibridni motor, ostali so vsi bencinarji. Kakšna so mnenja med temi kandidati; kako je s servisi hibridov naprimer. En velik plus je neka akcija Toyote, ki ima sedaj 10 letno jamstvo oz do 160k km.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Tele limo corolle so za vzhod narejene, mejbi celo made in turkey? Ne da bi bilo to apriori slabo, ampak plastika, zvocna zatesnjenost, podvozje... ni na nivoju recimo "evropske" corolle. Koronska cena je bila cca 13k, po spominu, tko da postavimo teh 19k v kontekst.

Kar se Kie tice sem ravno vceraj zasledil reklamo za EV6 iz zaloge po slabih 43k (po subvenciji). Meni se zdi, da bi to bil lahko dober deal, za kupce stromarjev seveda. Vse ostalo je pri njih tradicionalno (pre)drago, tudi v primerjavi z bratrancem hyundaiem, se pa non stop na veliko reklamirajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in LeQuack

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.369
113
40
Lj
Tele limo corolle so za vzhod narejene, mejbi celo made in turkey? Ne da bi bilo to apriori slabo, ampak plastika, zvocna zatesnjenost, podvozje... ni na nivoju recimo "evropske" corolle. Koronska cena je bila cca 13k, po spominu, tko da postavimo teh 19k v kontekst.

Kar se Kie tice sem ravno vceraj zasledil reklamo za EV6 iz zaloge po slabih 43k (po subvenciji). Meni se zdi, da bi to bil lahko dober deal, za kupce stromarjev seveda. Vse ostalo je pri njih tradicionalno (pre)drago, tudi v primerjavi z bratrancem hyundaiem, se pa non stop na veliko reklamirajo.

Aha nisem vedel da je bila tista Corolla še precej cenejša prej. Mogoče pa res kak slabši model, ker navadna Corolla je 10k dražja, od 27k€ naprej, res pa da je hibrid.

Glede Hyundaja pa mislim da so tudi ravno nedavno povišali cene precej. Še leto ali nekaj nazaj sem videl da so bili i30 za 16/17k nekje na voljo, sedaj pa so že na "Kia cenah" od 20k naprej.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Bolj dvignjena Corsa... precej majhen avto. 10 cm krajša od najmanjšega škodinega suv-a, Kamiqa.

Kamiqa smo raje vzeli, znotraj je razlika med avtoma velika, Mokka je kar utesnjena, polna te svetle piano plastike, ker sma oba precej nad 180 velika je bilo skoraj nemogoče najti pozicijo za volanom, zaradi bolj kupejevske linije pa je bilo treba tudi precej paziti pri vstopanju in izstopanju na glavo. Sicer sta si cenovno kar blizu. So pa na Kamiqa dali popusta skoraj 3k€, glede na konfigurator
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Me je zadnjič taksist z mb E klaso (novejši model, tak lep) peljal do rent a car, kjer sem prevzel corso. Lahko bi rekel, da sem se v corsi lepše peljal kot z mečko. Z obema sem se peljal tudi po avtocesti.
 

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
518
95
28
z različnimi načini se tolažimo.
1698613497122.png

Kmalu na naših cestah. :cheer:
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.418
113
Da pristavim piskrček. Žena gleda nov avto, v ožjem izboru si Toyota Yaris Cross hibrid, Peugeot 2008, morda še kaj od citroena ali pa kak Taigo. Od opreme obvezno avtomatik, obvezno kvalitetni žarometi ful led/laser, park senzorji oz. kamera. V glavnem že zaradi luči je itak potrebno poseči po višjem paketu in so ostali bonbončki potem zraven. Avto bo verjetno votila tako kot dosedanji C3 10 let oz. ga bo zvozla...
Toyota je edina, ki ima hibridni motor, ostali so vsi bencinarji. Kakšna so mnenja med temi kandidati; kako je s servisi hibridov naprimer. En velik plus je neka akcija Toyote, ki ima sedaj 10 letno jamstvo oz do 160k km.
Ko izlocis sodobne polomije 3 valjnih motorjev, PSA se posebej, ti ostane bolj malo. Dejansko mislim da le Mazda 2.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.334
3.429
113
Za par evrov več ali pa niti ne lahko vozi Cupro Born.
35 000€ cena, subvencija 6500€ te eko Kredit na 10 let
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in B81

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Če bi izbiral za sebe bi pogledal kako Škodo ja, ampak gospa izbira po izgledu in je tale škoda za njo ni lepa :):):)

Greva pogledat še Ford Pumo, ki je po testih kar dobro ocenjena, ampak bo po moje v notranjosti tudi kaj narobe... Po moje bo na koncu padla Yariska, ker je najlepša za njo ;)

Električarji so no go, ker je v bloku problem s polnjenjem. V bajti bi za njene kilometre takoj vzel električarja.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.334
3.429
113
Če bi izbiral za sebe bi pogledal kako Škodo ja, ampak gospa izbira po izgledu in je tale škoda za njo ni lepa :):):)

Greva pogledat še Ford Pumo, ki je po testih kar dobro ocenjena, ampak bo po moje v notranjosti tudi kaj narobe... Po moje bo na koncu padla Yariska, ker je najlepša za njo ;)

Električarji so no go, ker je v bloku problem s polnjenjem. V bajti bi za njene kilometre takoj vzel električarja.
Odpreš kandelaber kjer je luč in povežeš vtičnico gor in imaš free elektriko za polnjenje.