Nov avto

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Pozdravljeni,
sem pred nakupom nove octavie. Na gotovino dobim 1500€ popusta, če vzamem Porsche leasing pa 3200€. Prodajalec mi svetuje, naj vzamem leasing, po treh, štirih mesecih, pa ga poplačam v enkratnem znesku. Je že kdo to prakticiral?

Da... Poglej pa v pogoje lizinga. Kolikšen je lahko znese preostale glavnice, da je brez penalov. Jaz sem imela v pogodbi mensezdi 10k€.
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18
Jabe hvala za odgovor, v ponedeljek se odločam al na keš al lizing.Če se odločim za lizing, upam da mi dajo pogodbo za domov, da jo pregledam.
Si odplačala predčasno?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Izkusnja iz pred 3 mesecev ko je moja kupovala avto. Ceneje je bilo vzeti kredit na njeni banki in se odpovedat dodatnemu popustu, ki ga da prodajalec v primeru, da vzames njihovo financiranje. Razlika v OM je bila skoraj 3 odstotne tocke
 
  • Všeč mi je
Reactions: birca in Jabe

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Treba zracunat... Pri tebi je slo za kredo na drugi banki, pa se je splacalo, nekje se pa celo keš v celoti manj splaca. Nekaj doda se cenejse zavarovanje, ki je hoces noces preko lizing hise lahko bistveno cenejsi. Pa ce to ene dvakrat (2 leti) naredis... razen ce novega ne mislis kaska zavarovati, pol je brezpredmento.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
Izkusnja iz pred 3 mesecev ko je moja kupovala avto. Ceneje je bilo vzeti kredit na njeni banki in se odpovedat dodatnemu popustu, ki ga da prodajalec v primeru, da vzames njihovo financiranje. Razlika v OM je bila skoraj 3 odstotne tocke
To že res, samo človek ima očitno denar v štunfu. To pomeni, da lahko čez nekaj mesecev poplača kredit in mu je dejansko vseeno kakšne so obresti. Tako je bitno kako velik je popust. Vprašanje je samo, če pogodba omogoča predčasno poplačilo lizinga in kaj za seboj to potegne. Če se izogneš obresti (4 leta minus nekaj mesecev) je to lahko boljša kombinacija kot samo 1500 eur popusta na gotovino. Ne vem pa kaki so pogoji lizinga. Imam zelo malo izkušenj z lizingi, bom pa počasi sam na tej poti, in se seveda pridružujem debati.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg in birca

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Odvisno katere... Se pa trend s teslo in kitajci obrača. Cena je kot je, preko neta nabavis. Ni vec kot pri branjevkah. Pol sicer ponujajo neko opcijo krede zraven, ker pri nas prakticno nihče ne kupuje nekaj, kar je sposoben skesirat, zato da se proda. Ni pa toliko vec palamudenja in nategovanja kot svoj cajt in se vedno pri klasičnih evropskih znamkah, ki še vedno furajo ta model, dokler bo pač šel...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
1711043557085.png


:valjamse:
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.342
3.432
113
Ne vem, takšnega Kitajca bi vzel samo na nemški Leasing.
Recimo brez pologa 250€ na mesec, pa 15000 km na leto po 24 mesecih ga pa vrneš.


Tu se vsaj ne sekiraš kaj bo z ceno pol.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.936
2.418
113
Sem šel nalašč v cenik gledat, ker nisem verjel avto.netu. Reč ima dejansko samo 2 airbaga in ročno klimo in nič drugače. Ima pa vsaj dizla.
Včasih je bil Renault ponosen na dosežke svojih modelov na testiranjih varnosti. To varčevanje na varnostnih sistemih, za katere bi mislil, da so samoumevni je noro.
Dacia Dokler pa je brez airbagov al kako?