Nov avto

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.618
2.455
113
Mah, vse je predrago... 5 let pa tut ne morem čakat, da plače ulovijo cene....

1709904427699.png
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.476
863
113

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
907
924
93
Kitajci prihajajo, to je neminovno.
Evropa in Zahod sta z nabijanjem cen avtomobilov odprla veliko nišo zanje - cena.
Druga niša je pa tehnološka - elektrifikacija, Zahod še vedno vlaga v dizelsko dizo, Kitajci pa že 15 let potihem v elektrifikacijo in to v celotno oskrbno verigo.
Še moj Muskvič je Made in China.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Najbolji

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.475
113
V vseh člankih ki so se mi ponujali med reklamami.....sem prebral da bo prihodnost ICE na vodik?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Zanimiva reč.

Nasmejal sem se fotkam Kitajk, zafleširalo mi je na neko otroško enciklopedijo, cele knjige, ki jih je konec 80ih in v začetku 90ih izdajala Pomurska založba, kjer so bili vsi fotkani ljudje Japonci, pa nisem štekal zakaj... Ko sem jo, mnogo let kasneje, prekladal iz zaprašenih škatel, sem na predzadnji strani končno prebral "Original Japanese edition" :aplauz: :bonk: ... Založba je pravice morala kupiti precej poceni, čeprav je bila vsebina 1A.

Hvalim izbiro odtenka rdeče barve... Ampak, porkamadona, kaj je narobe s fabrikami, da delajo dvobarvne strehe v črnem (tudi Japonci imajo isto bolezen)? A tam nimajo sonca in kurčevega globalnega segrevanja ter šparanja z grami CO2? Avto z belo streho bi takoj vzel, s črno, pa... Halo? :sprasujemse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18
Pozdravljeni,
sem pred nakupom nove octavie. Na gotovino dobim 1500€ popusta, če vzamem Porsche leasing pa 3200€. Prodajalec mi svetuje, naj vzamem leasing, po treh, štirih mesecih, pa ga poplačam v enkratnem znesku. Je že kdo to prakticiral?
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Pred časom je Miha Šalehar v svoji kolumni dobro zapisal, da je KIA Sportage s svojo obliko tam leta 2019 (+-) v piko zadela potrebe povprečnega Slovenca, poleg Pirnar vhodnih vrat in oranžne fasade. Včasih se je podobnemu trendu reklo PPP (Passat , Pacug, plasma (TV)).

Donfeng T5 povezame vse to, in doda še avtomatski menjalnik, Masertti Levante/ Ford Kuga spredaj in Audi q8 zadaj luči ter skoraj motornih 180 konjičkov. Povprečna plača to lahko kupi in marsikdo bo to vzel. 5 let garancije še polepša sliko.

Če je se prodaja Dacia že po skoraj 30k EUR pote je nekaj zelo narobe na avtomobilistični sceni in naj kitajci premešajo karte. Konkurenca je sestavni del kapitalizma, pa da vidimo če to (še) drži.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.507
9.233
113
grdo bo. za eu. kitajc baje hodi po teznu in išče dilerje. čakam da bo nasedla stavba integra v pismenkah, počasi bo čas.

lokalne info
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.318
-8.445
113
Tam, kjer večina ostalh tistih letnikov. Razlika je le, da se je poceni Kitajc prodajal le nekaj let, ostalo se pa še vedno.

Ok, nekaj teh kitajskih znamk je še vedno tukaj. Mnogo boljših, kot ob prihodu na naš trg. Samo se zaradi slabega slovesa ne prodajajo kaj dosti, vsaj ne pri nas. Drugje pa EU s tem nimajo težav, v kakšni Španiji, Angliji,... jih je na kupe.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.653
1.260
113
Pred časom je Miha Šalehar v svoji kolumni dobro zapisal, da je KIA Sportage s svojo obliko tam leta 2019 (+-) v piko zadela potrebe povprečnega Slovenca, poleg Pirnar vhodnih vrat in oranžne fasade. Včasih se je podobnemu trendu reklo PPP (Passat , Pacug, plasma (TV)).

Donfeng T5 povezame vse to, in doda še avtomatski menjalnik, Masertti Levante/ Ford Kuga spredaj in Audi q8 zadaj luči ter skoraj motornih 180 konjičkov. Povprečna plača to lahko kupi in marsikdo bo to vzel. 5 let garancije še polepša sliko.

Če je se prodaja Dacia že po skoraj 30k EUR pote je nekaj zelo narobe na avtomobilistični sceni in naj kitajci premešajo karte. Konkurenca je sestavni del kapitalizma, pa da vidimo če to (še) drži.
Mislis skoraj 200 motornih konjickov? 180 jih je na kolesih. Prakticno vsi prodajalci oglasujejo motorne. Bmw je izjema. Tako npr. popularni Hdi-iji na kolesih nikoli niso imeli deklariranih 120 ali 130 konjev, ampak tam nekje okoli 100....
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.363
381
83
Kje so končali vsi ti mopedi, da jih ni več po cestah?
Za mopede ne vem, motorje pa znalci, ki imajo precej vec dvokolesnih izkusenj od mene, precej hvalijo. Mislim na modele, ki se prodajajo tudi pri nas (cfmoto, kove).
Mah se so že dolgo med nami pa se folk ne zaveda...
Tale kitajski prevzem je svedom kvecjemu koristil, se vedno je ostal to premium evropski voz s svedsko filozofijo in dizajnom, ne glede na lastnistvo. So pa v zadnjih letih zabluzili v smer, da marsikdo razmislja o menjavi znamke. Premium ostaja samo se cena :(
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe