Nov avto

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Enkrat sem sedel v tistem večjem geelyju (atlas nekaj) pa mu na oko ni nič bistvenega falilo, tudi se ni vse majalo ali da bile pol centimeterske špranje vsepovsod. Sicer osebno bi še malo počakal, ampak kitajci so absolutno na pravi poti. Tisti coolray tudi ne zgleda švoh, če le ne bi imel bedastih štirih fake rorov in rižastega spojlerja. Saj ni honda.

Evropski proizvajalci so pa pač naredili samomor, ko so se s 107% vrgli v elektriko (delno so bili prisiljeni delno pa neumni), kjer se počasi kaže, da proti tesli in kitajcem nimajo za burek, zraven pa zanemarili klasiko kjer so bili v prednosti.
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
859
856
93
Samomor iz zasede so naredili, ker so samo nabijali cene, kjer jih bodo tudi kitajci nabili.
V elektrifikacijo pa dejansko vložili premalo.

Izpuharji so mrtvo črevo razvoja ...

Dejansko jim kitajci sedaj lezejo tudi v izpuharje.
Pri elektriki pa iz Evrope ni kaj za pokazat. Pa kar je, je 90% avta Made in China. Ker Evropa na oskrbovalni verigi za električarje ni delala nič. Subvencije so šle za dizelsko dizo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.972
5.179
113
Elektricarje sraufas? Daj ne nabijej... Gume, tekocino za brisalce se zamenas pa podobno, drugo se pa tud ne prtaknes pr stromarju. Ne mec se tja kamor ne mores.

Daj še enkrat prebrat objave za nazaj. In avto, naj bo električni ali navaden, ni samo baterija (katera naj bi predstavljala 90% avta :bonk:) in elektromotor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Nekje v teli temi sem zasledil da mate neki proti Coroli Hybrid. Pa me zanima kaj in zakaj, ker mi zgleda zelo mikavno.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Najbolji: imas napisane izkusnje in mercedes.predracune popravil med objavami ev clinic. Da te srat prime. Sploh glede na poskodbe/okvare, katere potem resi kozolcar na.balkanu.
Ena moja izkušnja s pooblascenimi servisi dmal.druge panoge.
Crkne mi oljna crpalka na malo rabljeni stihlarci.
Po "forumskih vezah" se znajdem na pooblaščenem servisu stihl.
Ker je treba menjat tudi ohišje motorke je cena popravila pol nove motorke.
Ajd, a vrzem v kanto ali pa popravim? Popravim.
Cez dobro desetletje spet crkne crpalka..kaj zdaj?
Spoznal sem ze prej nekega mulca ki sravfa za veselje (ala nas kamelci).
Crpalko mi zamenja za desetino cene pooblascenega servisa. Seveda brez menjave ohisja motorke.
Kalsno mnenje naj imam o pooblascenem servisi?
 
  • Všeč mi je
Reactions: LarryClay

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.124
867
113
Vadim: brez zamere, 60 strani ne morem zdej predelat, se glih na MotoGP limam. Obesu sm se na to, da pac ne popravlas elektrike oz. elektronike na EV. Vse ostalo verjamem da si car in ti gre. Ce pa falim tudi s tem, se ti pa opravicujem in verjamem na besedo, beri sem zamocu in preohlapno replyal prvi post.

Hanzi: groza. O takem servisu imas lahko samo eno mnenje, ves kaksno. Ce si MB kot definicija pojma PREMIJA dovoli to, bom tiho in si mislim svoje. Od EV klinike (purgerjev) sam se nisem potreboval uslug, upam, da jih tudi ne bom. Vsak kmalu se ne. Zdej pa MotoGP.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
Ima mercedes (emil frey) zdaj svojo ev kliniko v lj, kaj in kako bodo tam šraufali pa bo čas pokazal.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Predracuni in racuni bodo pokazal.
No, nekaj pokazejo tudi cene rabljenih elekticnih marcedesov.
Baje so precej bolj na udaru od recimo Tesle.
Pa ze Tesla (res da tudi na račun cenejsih novih) precej ceno izgubi.
Medtem ko bi nekateri 4 leta stare golfe s 100+kkm radi prodali za toliko kot so dali za novega